Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 47 madde; 1 - 8 arası.

Konu: TA indikatorlerinin tablo olarak analizi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas TA indikatorlerinin tablo olarak analizi

Alıntı Originally Posted by SunShine
    Sn korhan bu topikte de çok güzel bir konu açıklamış..

Aslında ben TA'dan anlamam, MACD nedir, RSI naapıyor, CCI uluslararası bir örgüt müdür, diye düşünen arkadaşların, hisse seçiminde en temel yaklaşımları bu konu üzerinde olmalıdır, diye düşünüyorum..

Çok basit bir şekilde, takip edilen hisselerin HO'ları Excell ile dahi takip edilebilir, görsel ( grafiksel ) hale dönüştürülebilir..

Sn korhan'a teşekkür ediyoruz..
    Sayin SunShine en basta siz olmak uzere forumda yazan ve bilgisayar-excell vb gibi detaylardan anlayan arkadashlar bashta olmak uzere, teknik analiz rakamlarini uygun goreceginiz bir program altinda degerlendirip bu bolumde yayinlayalim.

1-Kullanilacak bu program MACD degerlerini uretebilsin.(Tabii rakamsal olarak)
    2-Kullanilacak bu program RSI degerlerini gosterebilsin. (Tabii rakamsal olarak)
    3-Kullanilacak bu program CCI degerlerini gosterebilsin. " " "

vb.vb.vb.

Oyleki ozel formul veya ozel deger de girebilelim??
    Musterek bir calisma yapalim?? Ne dersiniz?Gerekirse bu programa emegi gecenler basta olmak uzere programi hep beraber PAYLASALIM...

Sizden ogrenmek istedigim, boyle birsey excell de vs mumkunmu?
    Fikir muhtelif web sitelerinde gordugum tablolardan kaynaklanmistir.
    Hani en sonunda ustunde "AL" vaya "SAT" veya "TUT" yazilari ve tavsiyeleri de olan..

Bilgisayardan son verileri yukleyerek programa bir calismada yaptirabiliriz?
    Adini da HISSE NET INDIKATORU Koruz cikariz olur biter?

Konu hakkindaki dusunce fikir ve onerileri olanlarin yazmalarini bekliyorum..

Saygilarimla,

burusli Guest

Esas mümkün hatta

böyle bir şey mümkün hatta excele formasyonları, trendleri, dönüşleri vs tanıtmak bile mümkün ama faydası olur mu benim ciddi kuşkularım var, çünkü macd ccı rsı vb indikatörlerde hangi süreler kullanılacak (evet macd da bile süre kullanabilirsiniz), mesela ccı 14 bir hissede çok iyi çalışmışken geçmiş 5 yılda diyelim, aynı hissede rsı 25 çok iyi çalışmış olabilir ama başka bir hissede ccı 14 çok kötü sonuçlar vermişken ccı 40 süper sonuçlar vermiştir uzar gider

bence renklilikten başka pek bir faydası olmaz tecrübe konuşuyor yinede merak eden olursa nasıl yapılacağını anlatırım.

Ha olayı abartıp excele trend tespiti falan yaptırmayı düşünürseniz o zaman ciddi faydaları olur ama merak eden olursa onu anlatmam çünkü trend tespiti için benim kurallarım birazcık değişik

neyse uzun oldu

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

AMAC baligi tutup insanlarin onune koymak degil, Sayin Brusli..
    AMAC balik tutmayi ogretmek..
    Yukarda soylediklerinizin hepsi dogru, anladigim kadari ile sizinde "aciklamak istemediginiz kendinize has bir formulunuz var".. COK dogal, benimde var cunki.

Haa burada olay nedir?
    Burada tartisilacak bazi seyler ile insanlarin kendilerini gelistirmelerini saglamaktir esas amac..

Yepyeni konfigurasyonlar baksih acilari ortaya cikarmaktir..

Ben COK COK faydali olacagina inaniyorum, katilirsaniz sevinirim, amac ONCE ogrenmek ve kendimizi gelistirmektir, aksi takdirde metastock daki formullerin hicbirisi Sihirli degildir, hemfikiriz..

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,614

Sn. bikmisbroker, degindiginiz konu cok guzel.
    Guzel olmak ile beraber cok detayli ve cok karisik.
    Birileri boyle bir program gelistirmis ve $99 a satiliyor:

http://www.ozgrid.com/Services/Analy...ialScreen2.htm

Ne kadar gecerli olabilir merak ettim dogrusu.

Bizde boyle birsey olusturabiliriz, ben varim, ama bu konudan iyi anlayan birilerine yardimci olabilirim ancak su asamada. Excel kullaniyorum.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

Sevgili Korhan,
    Cok detayli olabilir ama cok karisik oldugunu zannetmiyorum?
    Excellde once tanimlamalar yapilacak arkasindan da hepimizin aksamlari gun sonu aldigimiz metastok verileri "Bir sekilde" bu programa aktarilacak..

Haa ben bu programlamayi yapmayi veya nasil yapacagimi bilmiyorum.

Benim katkimda tecrubelerim sayesinde CCI da olsun RSI da olsun agirlikli ortalamada olsun vade de olsun.. Biryerlerdeki tecrubelerim olabilir.

OZETLE Biz yeni birsey kesfetmicez, mevcut olan Grafiksel calismayi "RAKAMSAL" hale getirecegiz ve tablo olarak gozukmesini saglayacagiz.
    Cok mu UCUK dusunuyorum??

Saygilarimla,

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,614

Thumbs up

Sn. bikmisbroker, siz boyle birseyi dusunup bir baslik yarattiginiza gore elbet vardir bir bildiginiz

Benimde gozumu korkutan ilk etapta bu programin plani ve formati, business plan gibi bir plan yapmali resmen, basli basina bir ise kalkisiyoruz.

Rakamlari tablo olarak gosterecegiz ama, o rakamlardan gorsel grafiklerde nasil bir sonuc cikariyorsak, excel grafiklerindende oyle sonuclar cikarttirmaliyiz.
    Hangi rakam hangi rakamin altinda kalinca-ustune cikinca-% az fazla olunca ne olacak falan
    Ben hayatta her ise girisirken ilk etapta karamsar olurum gozumu korkuturum boyle

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Izmir
    Gönderi
    391

Esas

Alıntı Originally Posted by bikmisbroker
    Sevgili Korhan,
    Cok detayli olabilir ama cok karisik oldugunu zannetmiyorum?
    Excellde once tanimlamalar yapilacak arkasindan da hepimizin aksamlari gun sonu aldigimiz metastok verileri "Bir sekilde" bu programa aktarilacak..

Haa ben bu programlamayi yapmayi veya nasil yapacagimi bilmiyorum.

Benim katkimda tecrubelerim sayesinde CCI da olsun RSI da olsun agirlikli ortalamada olsun vade de olsun.. Biryerlerdeki tecrubelerim olabilir.

OZETLE Biz yeni birsey kesfetmicez, mevcut olan Grafiksel calismayi "RAKAMSAL" hale getirecegiz ve tablo olarak gozukmesini saglayacagiz.
    Cok mu UCUK dusunuyorum??

Saygilarimla,

Rakamlari ve tablolari okuyup sindirmek daha zor oldgu icin genelde rakamlar grafiklere cevrilir, cunku bir grafik binlerce sayiya bedeldir ! Siz tersini yapmak istiyorsunuz, ama olsun, her oneri/fikir degerlidir.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by empee3
    Rakamlari ve tablolari okuyup sindirmek daha zor oldgu icin genelde rakamlar grafiklere cevrilir, cunku bir grafik binlerce sayiya bedeldir ! Siz tersini yapmak istiyorsunuz, ama olsun, her oneri/fikir degerlidir.
    Haklisiniz, ama ben excell de nihai bir sutun acarak "al" veya "sat" veya "TUT" seklinde netice veren bir rakamsal analiz tablosu uretmek istiyorum.

Haa kolaymi? degil? Tek basina excell yetermi? Yeterse herhalde super olur.
    Bir de tabii ki bu rakamsal tablolardaki degiskenler ksiler tarafindan degistirilebilir olacak?? Bugun metastokda ki pekcok formul gizli.. Bu da bir handikap..yani epeyi detay var ugrasacak, el ele verilince de inanilmaz bir netice ortaya cikarabiliriz..

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •