Yazik oluyor bence... Su an cikan her kilo bor icin icim aciyor... Kapatsinlar madenleri bence... hic bor cikarip satmayalim... Bu fiyatlara satilan madenimize yazık oluyor...

Hangi maden türünün ham fiyati ile işlenmiş fiyati arasinda yuzlerce kat fark vardir...
20 yıl sonra petrolün ayaği kesilince dünya enerji için nereye başvuracak...

Bir kilodan az bir bor ile 2 sene gidebilecek iken neden hala petrolde ısrar ediliyor... Cevabi belli tabikiide ama bizimde kendimize gore bir stratejimiz olusun... Elimizdeki degerleri koruyolim ucuza kaptirmayalim... Telef etmeyelim... Bunun icin bir lobi oluşsun... 300-400 milyon dolarlik komik rakamlar icin harcamayalım madenlerimizi...

Tamamen devletleştirip bürokrasilerden arındırıp hatta petrol yatakları aramak icin harcadigimiz milyon dolarlari tamamen bor endüstrisine yatirip sadece maden cikarmak degil islemek kullanılır hale getirmek amacında kullanilmali...

Türk halkı cok acilar cekti... Cok somuruldu... Krizler darbeler vs...

Ama ben kurtulusumuzun bor madeninde oldugunu dusunuyorum... Su an dünyanin en büyük ülkelerinin büyüklüğü petrolden doğal enerji kaynaklarından geliyor...

Cari acigin dert edilmeyecegi bir türkiye düşlüyorum... İnşallah gorurum...

Ama ucuza kaptirmayalim... Reklam ve pazarlama sektorundeyim... Yabancilarin ne tarz reklam ve pazarlama stratejileriyle calistiginin gayet bilincideyim... Ve su an bize yapılan budur...

Bu rezervler amerikada olsa ne olurdu... Soyleyeyim... Boru sadece makinalarin icinde oldugunu bilirdik... Bu maden ile calisan otomobiller, uçaklar, jetler hatta çim biçme makinaları.... Çıldıracak gibi oluyorum yeminle... daha fazla yazamayacağım...