Arama sonucu : 3174 madde; 1 - 8 arası.

Konu: dolar beklentim

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post

Esas

Dolar için beklentim dış piyasaların içinde bulunduğu satış sürecinin bir süre sonra duracağı ve tepki hareketlerinin görülebileceğidir. Doların 1.50-1.52 seviyeleri kalıcı olarak geçilmediğinde dolar aşağı dönebilir gibi gözükmektedir. Ancak teknik olarak baktığımızda 16-09-2009, 01:53 tarihli yazımda belirtmiş olduğum gibi haftalık teknik göstergeler long pozisyona geçmek üzere denebilir.Ancak henüz geçmemiştir. Fakat çok sürmeyecektir diye düşünüyorum. Dolarda 1.50-1.52 seviyelerinin yukarı yönde kırılma sinyalleri net olarak gelmeden alım zarar ettirebilir.Gelecek olası bir geri çekilmede dolar için kademeli alım yapılabilir sadece ne kadar pozisyonun ne kadar zaman ve oran olarak taşınacağının iyi hesaplanması gerekir.Zira bantları kırması durumunda bugün itibari ile gözüken dolarda çok şiddetli yükselişlerin olamayacağı yönündedir ancak izlenmesi yararlı olacaktır.

16-09-2009, 01:53 Tarihli yazım Aşağıdadır

usd/try 1.45 lere kadar düşebilir ama haftalık grafiklerde dolar long pozisyona geçiş için süre kısalıyor. Yurt dışı raporlara göre eylül ayı borsalarda git-gel şeklinde geçsede ekim ve kasım aylarında piyasalar bozacak gibi. Dolar için dikkatli olunmalı durumunuza göre risk/getiri tercihlerinizi dikkatli yapmanız iyi olur diye düşünüyorum.

Bilgi Notu : Yatırım danışmanlığı değildir sadece kişisel düşüncelerin paylaşılmasıdır.
    Son düzenleme : Tolga76; 02-10-2009 saat: 05:11.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •