Hours (2013)

Yönetmen: Eric Heisserer
Oyuncular: Paul Walker, Genesis Rodriguez, Nancy Nave, Shane Jacobsen

Bugün için 2 film tanıtacağım. Birisi Paul Walker'a diğer Mark Wahlberg'e ait.

Film için özellikle bu afişi seçtim, çünkü konusunu bence en iyi yansıtan afiş bu,
diğerleri aslında görsel olarak güzel ama ben konu ile pek ilgili olmadığını düşünüyorum.

Film aslında bir drama, diğer Paul filmleri gibi özellikle de Fast & Furious gibi bolca aksiyon
içermiyor. Eşi doğum yapma aşamasına gelen ancak kanaması da bulunan bir baba rolünde;
hızlı bir şekilde hastaneye yetiştiriyor, ameliyata alınıyor ve bir bebeği oluyor. Ama anne
ameliyat masasından kalkamıyor. Üstelik bebek solunum zorluğu çekiyor ve bir makina
yardımı ile hayatta kalmaya çalışıyor. İşte bu sırada hastanenin olduğu şehire Katrina Kasırgası
gelince, hastane tamamen boşalıyor. Elektrikler kesiliyor ama bebeğin bağlı olduğu cihaz
taşınmadığından baba ve bebek hastanede tek başlarına kalıyor.

Jeneratörden destek alan sistem, aşırı su sebebiyle çökünce bebeği yaşatmak için her şeyi
yapmaya başlıyor. Zor anlar, kimse kurtarmaya gelmiyor, sesleri çıkmıyor ve hastanede bebek
için serum bitmeye başlıyor. Gerisini size bırakıyorum.

İzleme listenize alın. İyi bir drama ve gerilim filmi, IMDB puanı 6.5 olan yapıma ben de 6.5 veriyorum.
Bol aksiyon beklemeyin, tam tersine zamana karşı, tek başına geçen bir hikaye, çaresizlik içeriyor.
Ailece izlenebilir ama +13 olabilir.