Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 10 madde; 9 - 10 arası.

Konu: The After (2014) - Dizi

Duhul
    Feb 2009
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    4,141
    Blog Yazıları
    2

Esas

Evet bugün izledim.. Sonu enteresan bitti gerçekten de.. Ne olduğunu anlamadım ama..

Bu tarz Sleep Hallow dizisi var başladınmı bilmiyorum.. Biraz onu andırıyor gibi ilk bölümden... Ve ben bu tarz dizileri seviyorum...

http://www.imdb.com/title/tt2647544/

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Enteresanmış!

Lost'a mı bağlayacaklar acaba? İyi bir oyuncu kadroları var. İlk kurtulan kadının yalınayak kalabalıklar içerisinde oradan oraya koşuşturmacasındaki çaresizliğini hissettim.

Sondaki sürprizden açıkçası ürktüm. Biraz da Identity etkisiyle bunların dissosiyatif bozukluğu (kişilik bölünmesi - çoklu kişilik) olan birisinin ürünü olabileceğini düşünüyorum.

Doğum günü aynı olan 8 kişinin aynı ortamda random - tesadüfen bulunma olasılığı nedir?

Bir asansördeki 5 kişinin de doğum günlerinin aynı gün olma olasılığı:

yani

yaklaşık 6,5 trilyonda 1.

Peki ya 8 kişinin?

Bu sayıyı okuyamıyorum bile

Ya son sürprizdeki işaretler? Sorabilseler o da 7 mart doğumlu mudur?

Dizi için bir yorum:

Dizinin bilindik ama sevilen bir konusu var, klişe olsa da bu kimsenin umrunda olmayacaktır. Revolution ve FlashForward gibi başladı, muhtemelen The Walking Dead ve yine Revolution gibi devam edecek olup arada da Fringe'imsi bir işleyişi olacaktır. (belki biraz da Lost ve Under the Dome)

Sürükleyicilik bakımından başarılı, teknik yönden zayıf. Karakterler fazla zayıf kalmış, hatta zaman zaman salaklaşabiliyorlar. Artık kalıplaşmış hale gelen 'sarışın kız, zenci, yaşlı teyze, serseri adam, polis' gibi karakterlerden oluşan bir grup oluşumu var. Diyaloglar yer yer sinir bozucu bir hal alıyor. Olaylar da fazla hızlı gelişiyor, sindire sindire işlenmiyor. Başladığından beri düzeni çökerten bir olay olduğunu biliyoruz ama bundan çok az bahsediliyor. Senarist hikayeye fazla kafa yormuyor gibi. Senarist demişken The X - Files'ın yaratıcısından bir dizi. Senaristin yine The X - Files'ta olduğu gibi uzaylı temasını işleyeceğini düşünüyorum, hadi hayırlısı.

Gizem-gerilim-bilimkurgu sevenler için çerezlik niteliğinde iyi gider, sinemasal yönünün oldukça zayıf olduğunu da bilin.
    Son düzenleme : i-ked; 15-03-2014 saat: 21:03. Sebep: 20:02 7.977 için kısaltmalara devam...
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •