Sayfa 8/24 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 187 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Xauusd-gold-altın

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,511
    Blog Yazıları
    8

Esas

Alıntı Originally Posted by Asmiltak Yazıyı Oku
    Sn. Solid,

Aslında basit yaklaşımlar her zaman en iyisidir. Piyasalar basit mantıkla hareket eder. Kısa vadeli ve kaldıraçlı işlemler peşinde giderek işleri ve hayatı kendimize zorlaştıran genelde bizleriz

Basit olan neydi. Daha önceki mesajlarda değindiğimiz uzun vadeli grafiğe tekrar bakarsak.

http://img31.imageshack.us/img31/38/ohif.png

Fiyat 2006'da 4xx dolar civarlarında. Çin'in altın rezervi 600 ton. 2008'de abd krizi, fed kararları ve qe'ler+2011 yılında Çin'in altın rezervleri yaklaşık olarak ikiye katlanmış (1054 ton). 1800 dolar civarlarına kadar yükselen fiyat. Orada devreye giren ağır bir algı yönlendirme propagandası, herkesin dilinde bir 2500 dolar lafı.. Gel gelelim Eylül 2012'den sonra fiyatta ciddi bir momentum kaybı var, neden yine basit: Yeni bir QE programı açıklanmıyor. Sonrasında da Fed artık bu Qe'yi bitirme niyeti açığa çıkınca gelen şelale düşüşü.

Bu noktada, net bir takvim açıklanamadığı sürece para arzının gerçekten kesileceğine inanmayan bir piyasa var gibi geliyor bana. Bir de Dünya altın konseyinin 2010 yılı başlarında açıklanmış bir Çin öngörüsü var. http://www.gold.org/download/pr_arch...s_release.pdf# daha altı yıllık süresi var bu öngörünün. Dikkate almakta fayda var.

Bizim grafikteki alt desteği de test edip edip kıramıyor bir türlü, o da var Kırar ve kalıcı olursa, dediğim gibi uzun vade için farklı şeyler konuşulur, tenekeye dönüş süreci gibi. Kıramadığı sürece orta vadede 1334 üstü 1538'e kadar yolu olur, tabii bu iki günde hatta iki ayda olmaz.. Bir gün o rakamı da geçerse tekrar yükseliş trendi başladı denebilir. Bahsi geçen rakamlar arasında 200 dolardan fazla yakın bir marj olduğunun farkındayım, kaldıraçlı piyasa için kabul edilemez bir marj. Yani 200 dolar daha yükselirse yükseliş trendi ancak başlar diyorum kısaca. Ama işte uzun vadeli bakış açısı böyle bir şey.

Şu da var, değilim ama, kaldıraçsız piyasada 1250 ve 1334 üzerinde 1538'e oynayan bir yatırımcı olsam, doğal olarak 1538'de realizasyon yaparım. Eğer gerçekten bir yükseliş trendi görürsem belki 40 50 dolar yukarıdan belki sattığım fiyatlardan alışlarla bu kez o trende oynarım. Basit bir strateji, bu yüzden uygulaması zor

Stratejiye "1250 ve 1334 üzerinde" diye başlayıp 1250 civarlarında alım yapmadıysam, 1334 üzerinde yapacağım alımları 1250 altında ne olursa olsun stoplamayı göze almak da en önemli ön koşullardan biri elbette.

Bunlar hep sesli düşünme elbet, yatırım tavsiyesi vs değil kesinlikle.
    1334 üzerinde kısa vade ralli modunda. Kalıcı olup olmayacağını zaman gösterir. Bazı ara dirençleri var: http://ow.ly/uvCaP
    Unutulmayacaksınız.

Forum Kuralları

Söz, büyüdür. Sözcüklerin büyüsü vardır.

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    370

Esas

Long treninden erken indiğim için short kovaladım hafta boyunca..D1 de 300 HO ya dayandık + FIBO 161.8 deyiz..pazar günkü referandumu sabunlama için kullandıklarını düşünüyorum..Risk alıp 1385 den short açtım, SL 1410 TP 1355-1335..Sonuçlarını pazartesi günü göreceğiz

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    363

Esas

Altın günlük yükselen kanalın üstüne attı dün itibarı ile.. Pazartesi 1.379 altına gelip gerilemesi gerek.. Yoksa dahada dikleşen yeni bir yükselen kanal açacak demektir. Bende kanalın üst direnci olan 1.379 dan short açtım..

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,511
    Blog Yazıları
    8

Esas

1334 üzerinde kısa vade ralli modunda. Kalıcı olup olmayacağını zaman gösterir. Bazı ara dirençleri var: http://ow.ly/uvCaP
    Bugün yine seri hareket etmiş. Alıntıladığım mesajdaki linkte gösterilen 1380 direncini ilhal edip yukarıda 1397'ye yaklaşarak tekrar 1380 altına dönmüş.

1380 direniyor kısaca şimdilik.
    Unutulmayacaksınız.

Forum Kuralları

Söz, büyüdür. Sözcüklerin büyüsü vardır.

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    363

Esas

Bugün yine seri hareket etmiş. Alıntıladığım mesajdaki linkte gösterilen 1380 direncini ilhal edip yukarıda 1397'ye yaklaşarak tekrar 1380 altına dönmüş.

Sonunda hizaya geldi.. Çok sert hareketler yaptı ama shortları bozmadım.. 1.345 T/P bekliyorum.. Hakettimde yani..

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    370

Esas

1385 shortları 1360 kapattım 1360 rakamlarından 1335 SL'lu long açmayı düşünüyorum ama henüz poza tam ısınamadım..Biraz daha izliyeyim..

sn Seyir'in de katılımıyla ufak ufak sinerji oluşturmaya başlarız..Umarım diğer arkadaşlardan da katılım olur..

Kendi adıma şunu da belirteyim altında microlot(0.01) ile işlem yapıyorum..çok sert ve ters hareketler yaptığı için şimdilik bu şekilde ilerliyorum,ilerleyen zamanlarda lot miktarını artıracağım..Bol kazançlar..

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    363

Esas

Alıntı Originally Posted by seyir Yazıyı Oku
    Sonunda hizaya geldi.. Çok sert hareketler yaptı ama shortları bozmadım.. 1.345 T/P bekliyorum.. Hakettimde yani..
    Nazlanınca bende 1358-1359 aralığından kapatıp 2.224 ten dolar tl longladım.. Güzel gidiyor şükür..

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    363

Esas

Alıntı Originally Posted by seyir Yazıyı Oku
    1345 görüldü.. Ama ne fayda dayanamayıp 1358 den kapatmıştık poz. ları.. Şimdi longlamak için 1340 ları bekliyorum..

Sayfa 8/24 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •