Sayfa 100/871 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 6966 madde; 793 - 800 arası.

Konu: KLMSN-Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by Dow16 Yazıyı Oku
    sn alanzo;euro borcumuz 63,540,935....'dır...kuru 3,100 alırsak an itibarı ile kur farkı geliri 19,062,280..milyon tl olur....Buna ayrıca gene eurobondların 30,09,2015 tarihine göre değer kazanımı miktarınıda eklememiz gerekir.....tahminim orasıda 10 milyon tl'nin üstündedir....
    Sayin Dow 16
    Euro alacaklarimizda var. Boyle olunca net euro pozisyonu -40 milyon, dolar ise + 18 milyon. Yalniz kafami karistiran bisey var. Daha once olmayan vadeli doviz alim ve satim kalemi eklenmis. Bu sorun cikarabilir. Cunku 2013 sonunda rn yuksek fiyattan doviz almislardi. Sonra doviz dusunce zarar yazmisti

Esas

Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Finansal notlarda soyle bir sey var. 2014 te yokmus. bunu yorumlayacak bir arkadas varmı
    Vadeli döviz sözleşmeleri 2015
    Satım Sözleşmeleri - ABD Doları 16.216.000 -
    Satım Sözleşmeleri - Avro 5.000.000 -
    Alım Sözleşmeleri - Avro 10.000.000 -
    Alım Sözleşmeleri - ABD Doları 5.500.000 -
    Dedigim sey bu. Bunlar olmusmu, olacakmi. Kac tl den

Esas

arkadaşlar birşeyi anlamıyorum kusura bakmayın bilançoya biraz baktım da şirketin 120 mil. finansal yatırımı var dolar falan ancak iki katından fazla da finansal borcu var. bu parasıyla niye borçlarını kapatmıyr. bir yerden faiz alıyor iyi de döviz borçlarından da dünyanın faizini ödüyor. bu hesabı çözemedim bu konuda biraz cahilim.

Esas

Alıntı Originally Posted by veysi89 Yazıyı Oku
    arkadaşlar birşeyi anlamıyorum kusura bakmayın bilançoya biraz baktım da şirketin 120 mil. finansal yatırımı var dolar falan ancak iki katından fazla da finansal borcu var. bu parasıyla niye borçlarını kapatmıyr. bir yerden faiz alıyor iyi de döviz borçlarından da dünyanın faizini ödüyor. bu hesabı çözemedim bu konuda biraz cahilim.
    .sn VEYSİ89; şirketin elindeki eurobondlar 2009 yılında alınma ve 2017 vadeliler diye biliyorum....faizde o dönemdeki yüksek oranlardan % 7,5....kendi kullandığı kredilerin büyük bir kısmı exim kredi...bu sene vadesi dolan bir borçlarını 20 milyon euro 5 yıl vadeli eximle değiştirdiler...aslında vadenin uymadığını en yoğun sezona kredi kapamanın geldiğini yoksa 3 çeyrekte olsa bu borcu kapatacaklarını söylemişlerdi...neyse diğer yılların taksitlerini 9-10 aylara ayarlamışlar kredileri geri ödeme yapmayı düşünüyorlar...bu krediler ihracat teşviki için devlet destekli olduğundan faizleri düşük....sonucunda kullandığı kredilerden düşük eurobondu olmasına rağmen aldığı faizler ödeyeceğinden çok oluyor....bu eurobondlar zaman zaman bu dönemki gibi kazaya yol açsada gerçekte şirket menfaatine olan bir finansal yatırım....

Esas

Euro dolar paritesi, yabancı sirketlerde 1.04-1.05 aralığına gelecek şekilde 2016 bütçeleri hazırlanıyor. Tabiki garantisi yok ama , bugüne göre klimasan ın yıl sonu bilançosunda, doviz pozisyonunda + yönde ekstra iyileşme olacak. benim yıl sonu kar tahminim 22-25 milyon tl.
    Sayın Lyo
    Yıl sonu 22 milyon tl kar için hisse değerlemesi yapabilirmisiniz. Çok teşekkürler
    YTDeğildir

Esas

Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Euro dolar paritesi, yabancı sirketlerde 1.04-1.05 aralığına gelecek şekilde 2016 bütçeleri hazırlanıyor. Tabiki garantisi yok ama , bugüne göre klimasan ın yıl sonu bilançosunda, doviz pozisyonunda + yönde ekstra iyileşme olacak. benim yıl sonu kar tahminim 22-25 milyon tl.
    Sayın Lyo
    Yıl sonu 22 milyon tl kar için hisse değerlemesi yapabilirmisiniz. Çok teşekkürler
    YTDeğildir
    .Sn alanzo;her şey hikaye,şu kar gelebilirin falan an itibarı ile zerre kadar değeri yok ortalığa bir 500 bin lot civarında mal saçıldı,hatta bu kadar bile olmayabilirde...bu malı birileri gelip toplamadan mümkünatı yok bir şey olmaz...burada göreceğimiz vıcık vıcık saçma sapan harala gürele alım satım hareketlerindende başkası olmuyor-olamazda....
    2,5-3 milyon lot mal alınarak çıktığı yeri 400-500 bin lot mal ile gerisin geri düştü....
    Son düzenleme : Dow16; 05-11-2015 saat: 10:04.

7. Esas

bütün bu yazılanların türkçe meali şudur.

tahta BURGAN dan operasyon yemiştir.

tahtayı takip edenler bilir, ilk olarak tahtaya zaten bu aracı kurum girdi. ara ara da karını realize etti. en sonunda da çanak formasyonunu tamamlayıp işi bitirdi.

muhtemelen tahtaya buralardan biraz daha destek atıp son malları da çakacaktır.

bundan sonrası allah kerim. bir babayiğit tekrar niyetlenecek ve de tahtaya girecek, tahta tekrar adam olacak.
    zaman lazım.

tahta zaten malum , kurumsal yatırımcıya hitap etmeyen patron tahtası.

güzel bir operasyon yapmış burgan yatırım. bu forumda yazan destekçileri de işlerini güzel yaptılar. biraz dikkat ederseniz onların kim olduğunu anlarsınız.!!!

tabi spekin çapı ufak olduğu için operasyon burada bitti. halbuki büyük tabloya oynasa süper bir iş çıkartırdı.(mesela EGEEN,NETAŞ,KONYA gibi) Tabi ÇAP meselesi bu. bizim spek 1 milyoncular gibi

hepimize geçmiş olsun. umutlar sonraki yıllara inşallah..

8. Esas

Alıntı Originally Posted by alfalander Yazıyı Oku
    bütün bu yazılanların türkçe meali şudur.

tahta BURGAN dan operasyon yemiştir.

tahtayı takip edenler bilir, ilk olarak tahtaya zaten bu aracı kurum girdi. ara ara da karını realize etti. en sonunda da çanak formasyonunu tamamlayıp işi bitirdi.

muhtemelen tahtaya buralardan biraz daha destek atıp son malları da çakacaktır.

bundan sonrası allah kerim. bir babayiğit tekrar niyetlenecek ve de tahtaya girecek, tahta tekrar adam olacak.
    zaman lazım.

tahta zaten malum , kurumsal yatırımcıya hitap etmeyen patron tahtası.

güzel bir operasyon yapmış burgan yatırım. bu forumda yazan destekçileri de işlerini güzel yaptılar. biraz dikkat ederseniz onların kim olduğunu anlarsınız.!!!

tabi spekin çapı ufak olduğu için operasyon burada bitti. halbuki büyük tabloya oynasa süper bir iş çıkartırdı.(mesela EGEEN,NETAŞ,KONYA gibi) Tabi ÇAP meselesi bu. bizim spek 1 milyoncular gibi

hepimize geçmiş olsun. umutlar sonraki yıllara inşallah..

muhtemelen bu yazımı forum yönetimi birazdan siler.
    doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar maalesef.

Sayfa 100/871 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •