Sayfa 326/353 İlkİlk ... 226276316324325326327328336 ... SonSon
Arama sonucu : 2824 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: INFO - info yatırım menkul değerler a.ş.

1. Esas

Kaptaki habere göre şirket yeni büro açmak için spk ya başvuru yapmak üzere yönetim kurulu kararı almış ptesi hisseyi etkiler mi YTD

2. Esas

Yeni buromu yatirimmiki etkileşim bundan sonra ne olur gidiş

3. Esas

Falanca adrese irtibat bürosu acacakmis diritin düşüşüyle bunun düşüşünün bi ilgisi varmi bide bu hissede ne kadar KY vardir

Esas

INFO genel olarak; F/K sı 6.20 de olup, piyasanın en ucuz hisselerinden birisidir. Ayrıca bu yıl dolgun miktarda temettü de vermiş. Mali yapısı oldukça güçlü bir şirket konumunda. Son 5 yılda hiç zarar etmemiş, son 3 yılda gelirleri önemli oranda artış göstermiş, üstelik döviz pozisyonu da pozitif (döviz pozisyonu geçen yıla göre 4 kat artmış) görünüyor, yani yükselen döviz yüzünden şirket olumlu etkilenecek, bu nedenle yıllık bilançoda iyi bir kar bekliyorum, hissedeki düşüşün de önemsiz olduğunu düşünüyorum. YTD.

5. Esas

Pazartesi ne olur bu 1.40 ne zaman gecilir

6. Esas

Evet @damme güzel incelemiş, eğer hala bu miktarda döviz var ise elinde..

Kabaca hesap verecek olursak;

Eylül/2016 Dolar kapanışı : 3,00
    Aralık/2016 Dolar kapanışı: 3,52

Fark : %17,3

Eylül yabancı para pozisyonu : 4.111.656,00 TL
    %17,3 = 711.314 TL kabaca kambiyo kârı demek
    ve son çeyrek için faaliyet kârına ilave anlamında.

Şube konusu : ucu açık , 2 masa 3 sandalyeden ibaret şube açılacak ancak buradan şunu anlayabiliriz işler iyi gidiyor olabilir eğer bu bir makyaj/boyama işi değilse..

Şu an bilançoda 6.3 milyon kâr var geçmiş yıllardan gelen ve bu seneyi de 3,5 milyon kâr ile kaparsa yaklaşık 10Milyon TL lik potansiyel demek ,,, ki bunun anlamı da 18 M ödenmiş sermayesi olan şirketin %55 lik iç kaynaklardan bir bedelsiz sermaye artışı potansiyeli demek.

Bunların hepsi varsayım ama şirket rakamlarına aykırı olmayan varsayımlar,, olasılıklar...

Esas

Şirket forex piyasasında işlem yapmaya başladığı Temmuz 2014 ayından buyana gelirlerinde ciddi oranda artış görünüyor, her gün forex piyasasında global piyasada 4 trilyon dolarlık işlem oluyor, bu büyük pastadan INFO da payını alıyor ve bu pay her geçen gün artıyor, bu hususta şirketin daha da büyüyeceğini ve likit yapısını güçleneceğini düşünüyorum. Bu tür şirketler için en güzel gelir kaynaklarından birisi de forex'tir, bir de dünya çapında yeni fonlar yakalarsa o zaman şirket likit yönünden yeni zirveler yakalayabilir. Bu yılki 9 aylıktaki gelirlerdeki ciddi artışın sebebi buymuş demek ki. Hissede yükseliş başlarsa ilk direnç noktası 1.29, ikinci direnç noktası ise 1.42 seviyesi olarak görünüyor. YTD.

8. Esas

Arkadaşlar muhtemelen 1 02 ye değidirip tekrar çıkartacaklar geçenki senaryonun aynısı dönüyor YTD

Sayfa 326/353 İlkİlk ... 226276316324325326327328336 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •