Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Kredilerini ödemeyen kişilerde artış yıllık %83

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas Kredilerini ödemeyen kişilerde artış yıllık %83

Kredi kartı borçluları arttı

2 Şubat, 2007 12:41:00 (TSİ)
    Kredi borçluları yüzde 54.2 oranında arttı

Kredi kartı borcunu ödemeyenler ile gecikmeli ödeyenleri gösteren negatif nitelikli ferdi kredi ve kredi kartları sisteminde yer alan kişi sayısı, 2006 yılında bir önceki yıla göre yüzde 54.2 oranında arttı.

Merkez Bankası verilerine göre, 2005 yılında toplam 169 bin 963 adet olan ferdi kredi ve kredi kartları borçlarını ödememiş kişilerin toplamı, geçen yıl 262 bin 155'e yükseldi.

Aynı dönemde ferdi kredi borcunu ödememiş kişi sayısı yüzde 83.8 artarak 15 bin 774'den 29 bin 2'ye, kredi kartları borcunu ödememiş kişi sayısı yüzde 51.2 yükselerek 154 bin 189'den 233 bin 153'e çıktı.

Kaynak : CNNTürk

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

kriz e sebep aramaya ne hacet bu ülkede bir kriz daha çıkacaksa bu kredi kartları yüzünden olacak ayrıca şu ev ve otomobil kredileride sebeplerin en başında gelecek bunlara önlem alınıyormu kesinlikle hayır herkes keyfinde zamanı gelince herkes anlar ama çok geç olur......................................

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Ömrümde sevemedim şu kredi işini,al gülüm ver gülüm eniyisi,lap para,gerisi hikaye,tefeci gibi geliyor bana bankalar,tek kredi kartım var maaş aldığım bankanın,yakında ondan da kurtulacam.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Alıntı Originally Posted by cakhall Yazıyı Oku
    Ömrümde sevemedim şu kredi işini,al gülüm ver gülüm eniyisi,lap para,gerisi hikaye,tefeci gibi geliyor bana bankalar,tek kredi kartım var maaş aldığım bankanın,yakında ondan da kurtulacam.
    sn.cakhall kullanmasını bilirseniniz bulunmaz nimet kredi kartı..........................

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Alıntı Originally Posted by EXPERT Yazıyı Oku
    sn.cakhall kullanmasını bilirseniniz bulunmaz nimet kredi kartı..........................
    Yok ben almayım,adama çok harcama yaptırıyo.

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    146

Esas

Ekonomik balonu en cok şişiren kredi kartı ve çeklerdir. Ödeme başladımı logaritmik olarak kişilerin ödeme yapmmaması artar. Kredi kartlarının ödenmemesi artınca kesinlikle çeklerin ödenmeesi de artmıştır. Bu da ekonomik çıkmaza doğru hızla ilerlediğimizi gösterir. Diğer taraftan kuraklık ta tarım ve hayvancılık sektörünü tehdit etmektedir. ÜFFF 2007 zor geçecek..

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •