Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Harddisk

Esas Harddisk

En sonunda benimde bir problemim oldu...

Birkaç gündür Harddiskten acaip gürültü geliyor...

Benim Bilgisayar; Fujıtsu-Siemens Amilio Notebook...

işin ilginci işyerinde hiç ses yok.. eve geliyorum bir ses bir ses.. Anlaşılır gibi değil..

Birde bir defrag yapmıştım O&O Defrag programı ile... Tam emin değilim ama sanki ondan sonra başladı...

Ses birden başlıyor ve bayağı yüksek... Bazen kesiliyor.. Sonra tekrar başlıyor...

Anlamadım gitti...

Fikri olan var mı?..

Ne yapmam lazım...

Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum..

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    dükkan
    Gönderi
    2,421

Esas

anladığım kadarı ile ses sadece evde oluyor..o zaman pc yi eve hiç götürmeyeceksin olay çözülmüş olur...
    benimde geliyordu pcden ses sonra işlemci fanından geldiğini bulduk değiştirdim düzeldi abi...ben pek anlamam ama harddiskte fan falan varsa öle birşey olabilir..

Esas

Alıntı Originally Posted by chemeng Yazıyı Oku
    anladığım kadarı ile ses sadece evde oluyor..o zaman pc yi eve hiç götürmeyeceksin olay çözülmüş olur...
    benimde geliyordu pcden ses sonra işlemci fanından geldiğini bulduk değiştirdim düzeldi abi...ben pek anlamam ama harddiskte fan falan varsa öle birşey olabilir..
    Bir ara bu notebook'u açayım dedim aylar önce.. bunu açmak bile iş yani.. fan mutlaka vardır.. fakat görülebilen yerde sadece harddisk, memory var..

ses bir geliyor bir gidiyor...

Eve götürmezsem Dolara yorum yazamam... Ona göre..

Esas

harddisk'ten gelen sesi bir tıkırtı olup olmadığına bakmak gerekiyor. Karşılaştığım harddisk bozulmalarında genellikle okuyucu kafanın sağlıklı hareket etmemesi sonucunda tıkırtı şeklinde ses ile bozulma başlıyordu. Öte yanda sizin modelin yeni bir notebook olduğunu düşünüyorum ve harddisk bozulmasına ihtimal vermiyorum. Belki evde kullanım sırasında hava almıyorsa aşırı ısınma durumları oluşuyor ve fan'lar sistemi soğutmak amacıyla fazla çalışıyor olabilir. Ortam ısılarını kontrol edebilirsiniz. Bunun haricinde eğer harddisk'inizde sorun olduğunu düşünüyorsanız yüzeyinde bozulmalar başlar, bunu da ben Norton'un Disk Doctor programı ile kontrol ediyorum. Şimdilik bu kadar, kolay gelsin...

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    harddisk'ten gelen sesi bir tıkırtı olup olmadığına bakmak gerekiyor. Karşılaştığım harddisk bozulmalarında genellikle okuyucu kafanın sağlıklı hareket etmemesi sonucunda tıkırtı şeklinde ses ile bozulma başlıyordu. Öte yanda sizin modelin yeni bir notebook olduğunu düşünüyorum ve harddisk bozulmasına ihtimal vermiyorum. Belki evde kullanım sırasında hava almıyorsa aşırı ısınma durumları oluşuyor ve fan'lar sistemi soğutmak amacıyla fazla çalışıyor olabilir. Ortam ısılarını kontrol edebilirsiniz. Bunun haricinde eğer harddisk'inizde sorun olduğunu düşünüyorsanız yüzeyinde bozulmalar başlar, bunu da ben Norton'un Disk Doctor programı ile kontrol ediyorum. Şimdilik bu kadar, kolay gelsin...
    Şimdilik ses kesildi.. ben hiç bir şey yapmadım...bakalım ilerleyen saatlerde ne olacak..

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    dükkan
    Gönderi
    2,421

Esas

Alıntı Originally Posted by efendiaslan Yazıyı Oku
    Şimdilik ses kesildi.. ben hiç bir şey yapmadım...bakalım ilerleyen saatlerde ne olacak..
    susmuşken sen dolara bir yorum yaz baba...bak 1400 oldu yine... hadin kal sağlıcakla...

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •