Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: Lİo YaĞ MaĞdurlari

1. Esas Lİo YaĞ MaĞdurlari

Arkadaşlar ben malatyadan lio yağ mağduruyum.Lioys bu duruma düşmeden önce bedelli sermaye arttırımına spk nın izin vermesi,ve bilançosunu incelediğimizdeki durumu stoklarda düşünülerek bana güvenilir geldi.Zeytinyağı şirketlerinin öncüsü olmuş halen bir çok dalda ödül almakta olan bir şirkete yatırım yaptım.Ancak bu gün geriye baktığımızda SPK'da bu işin içinde olmakla birlikte ne dolaplar döndüğünü herkes görüyor.Devletin bir kurumu kurtlar sofrasında işi nedir bilinmediği gibi.Bu gözü dönmüş dolandırıcılara;sahtekarlara nasıl izin veriyor halen anlamış değilim çünkü izin bedelli sermaye arttırımına izin vererek şirketin güvenilir olduğunu millete gösteren de bunlar.Bu şirket madem böyleydi.Bu tür duruma düşen daha batak şirketlere halen yaptığınız gibi önce uyarıp gözaltı pazarına alsalardı.Niye yapmadılar demekki SPK dan birileride haklarına düşen payı alarak göz yumdu galiba.Şimdi devlet bunlara seyircimi kalacak tabiki hayır buna inancım sonsuz......Dava açmadan kimsenin bu işi çözmeyeceğinide biliyorum.Hukuki mücadelemi başlatacam ancak; Burdaki avukatlar çok fazla bu işi bilmiyorlar niçin dava açacağını dahi bilmiyor.Ben hem yukarıda anlattığım durumlara göz yumduğu için spk'yı hemde şirket sahiplerini dava edeceğim.Bana nasıl bir dava dilekçesi yazmam konusunda bu işi bilen bir avukat bir dilekçe örneği gönderebilirse sevinirim.Saygılarımla

Esas

Bence;
    1- SPK
    2- Bağımsız Denetim Kuruluşu
    3- Şirketin Yönetim Kurulu
    4- Şirketin Denetim Kurulu

Bu dört kurum ve kuruluşa dava açılabilir.

Ancak şirket tahtası açılmadan sizin bir maddi kazancınız olmayacak. Siz bir alacaklı değil sonuçta şirketin büyük veya küçük ortağısınız. Ancak yukarıda saydığım kurumlar şirket yönetiminde ve denetiminde görevlerini yapmadıkları için bir cezaya çarptırılabilirler. Sizin bu davalardan maddi bir kazancınız olmaz.

Umarım tahta açılırda sıkıntılarınız biter.

3. Esas Lİoys

Sn:CERİKALE İlginize teşekkür ederim sağolun

Esas

Forumu zaman zaman takip ediyorum. Ben de lio mağduruyum. Çok fazla sayılmaz ama kesin kar ederim diye aldığım senette oyuna gelmek beni çok üzdü. Dava açmayı çok düşündüm. Avukat ile konuştum. Tamam dedi. Ancak zaman zaman çıkan balon haberler beni hep engelledi. gerçek haber alan arkadaşların bilgi vermesi bence çok önemli. Yoruma dair yazılan yazılar pek çoğumuzu etkilemekte, yarar sağlamamaktadır. Bence buna dikkat etmekte fayda var. Gelelim dava işine, karşımızdakiler düşündüğümüz kadar kötü iseler dava açmakta çoktan geç kaldık. Çünkü herşeylerini bu olaylar çıktığı anda kaçırmış olmalılar. Zaten açılacak dava içimizi rahatlatmak amaçlı ceza davası olacak. Onun için fazla acele etmeye gerek yok. Kötü niyetli değillerse o zamanda beklemekten başka çaremiz yok. Unutmadan iyi yıllar.

Lightbulb Liozedeler dava açarak zararlarını karşılayabilirler

Anonim şirket yönetim kurulu üyeleri şirketi yönetirken gerekli özen ve ihtimamı göstermek zorundadırlar. İhmaleri varsa bunun dolayı hissedarlara karşı şahsen sorumlu olurlar. Mesela bilanço verilerine güvenerek hisse senedi satın alan kişi bilançonun doğru olmaması nedeniyle; hisse senetlerinin değeri düşerse bundan dolayı uğradığı zararı yönetim kurulu üyelerinden tahsil edebilir. Ancak Bu hususun ıspatı çok zordur. Profesyönel bir takip gerektirmektedir.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •