Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 32 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Maillerimize gelen saçmasalak şeyler...

Esas

Herkese merhaba, ben pek boyle mesajlara kafa vermem ama kendimde internette
    kontrol ettim ve gerçekten de dogru. 1 kasimdan itibaren msn'imizi
    kullanmak
    icin
    para odemek zorunda kalacagiz.
    Tabii bu mesaji en az 18 kisiye yollamazsaniz. Bu bir saka degildir. Eger bana inanmiyorsaniz bu siteye gidin:
    http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/1189119.stm
    ve kendiniz gorun. Her halukarda, bu mesaji en az 18 kisiye yolladiginizda msn adaminiz
    su
    kücük yesil adam) maviye donusecektir. Lutfen bu mesaji yollarken
    kopyala-yapıstır
    yapin, forward larsaniz kimse ciddiye almaz...

demişler... geçenki mailde 12 diyordu, herhalde msn yetkilileri bu yetersiz oldu deyip 18 kişi demişler bu sefer... mesajın içindeki bağlantıda bbc'nin haber sitesindeki bir haber var... evet, diyor ki msn'i 12 ay içinde paralı hale getirmeyi planlıyoruz... fakaaat, haberin tarihi ne: 25 şubat 2001.. ve hala paralı olmamış... böyle birşey olacak olursa, salak mail zincirlerinden değil, her yerden duyarız zaten...

Esas

ıyyy yarın pazartesi
    millet işe gidecek, maillere bakacak,
    para içinde yüzenlerin hayat ile ilgili cicili bicili sözleriyle dolu, çiçekli böcekli resimlerle yapılmış sunuları forvırdlayacak,
    ben de onları bakmadan silecem,
    çok işim var çoook

Esas

Genç bi kız ailesinin evde olmadığı bi akş arkadaşlarını davet etmiş. Kız kıza yemişler, içmişler, derken içlerinden biri “Hadi cin çağıralım” demiş. Ev sahibi kız da hiç inanmazmış böyle şeylere ama arkadaşlarına ayıp olmasın diye kabul etmiş. Harfler kesilmiş, fincan ortaya konmuş ve elele bir masanın etrafında daire olunup cin çağırma olayına girilmiş. Cin gelmiş gelmesine ama bizim kız hala fincanı arkadaşlarının ittiğini düşünüyomuş. Bi ara fincan hızlı hızlı harflere giderek şöyle demiş: “İçinizde bana inanmayan biri var. Yarın saat 4’te o kişiyle tavla oynamaya geleceğim!” Kızlar feci tırsmıslar ama ev sahibi kız hala dalgasındaymış işin. Saat çok geç olmadığı halde seans hemen bitirilmiş ve kızlar evlerine dağılmış.
    Bizimki zaten o tür şeylere hiç inanmadığından cin olayını ertesi sabah unutmuşmuş bile. Öğlene doğru telefon çalmış. Arayan, kızın çok sevdiği, çok iyi anlaştığı teyzesiymiş, “Bugün içimde bi sıkıntı var, evdeysen bi ara sana uğruycam. Dertleşelim biraz” demiş. Kız da sevinmiş teyzesini görecek diye, “Hemen gel, ben de seni çok özledim” demiş.

Kız, teyzesini hakikaten dertli ve solgun görmüş. Hoşbeş etmişler ama teyze hala dalgınmış. Kız, “Teyzecim sen konuştukça daha kötü oldun, istersen başka bişey yapalım” demiş. Teyzesi de “O zaman tavla oynayalım. Ne zamandır seninle oynamadık. Kafam dağılır biraz” demiş. Kız tavlayı almaya giderken bi gece önceki olay aklına gelmiş, “Meğer benim teyzem cinmiş” deyip gülümsemiş.

Kızla teyzesi güle oynaya tavla oynarken bi ara teyze tuvalete gitmek için kalkmış. O içerdeyken telefon çalmış. Arayan kızın babasıymış. Adamcağız çok üzgün bi sesle konuşuyomuş: “Kızım teyzen öğlen bi trafik kazası geçirdi. Durumu çok iyi değildi ama Allahtan ümit kesilmez deyip sana haber vermedik ama az önce teyzeni kaybettik, başımız sağolsun…”

Esas

bu da güzelmiş... ulen herkes bedava birşeyler dağıtıyor ama nedense bu işlerin maille olması biraz mantıksız oluyor...

>>>>>>>TRADUCTION EN TURC POUR CEUX ET CELLES QUI NE PARLENT PAS LE
    >>>>>>>FRANCAIS. FRANSIZCA BILMEYENLER ICINTURKCE CEVIRI KONU:Tasinabilir
    >>>>>>>bilgisayar ( Laptop) Herkese selamlar ERICSON firmasi bedava
    >>>>>>>tasinabilir bilgisayar dagitmaktadir. Bunu, ayni sekilde davranan
    >>>>>>>NOKIA sirketine karsilik vermek icin yapmakta. ERICSON boylelikle
    >>>>>>>ununu daha yayginlastirmak amacini gutmekte ve yeni, WAP modeli
    >>>>>>>tasinabilir bilgisayarini parasiz olarak dagitmaktadir. Bunun icin
    >>>>>>>yapmaniz gereken sey, bu e-mail i 8 arkadasiniza gondermektir. Bunu
    >>>>>>>yaptiginizda iki hafta icinde , bir adetT18 modeli ERICSON bilgisayar
    >>>>>>>alacaksiniz. Mesaji 20 yada daha fazla kisiye gondermeniz halinde
    >>>>>>>ise, alacaginiz bilgisayar ERICSON R320 modeli olacaktir. ONEMLI : bu
    >>>>>>>e-mailin bir kopyasini : [email protected] adresine
    >>>>>>>,gondermeniz sarttir. ONEMLI : Bu mesaj bir saka , bir
    >>>>>>>aldatmaca degildir. gercektir. usenmeyin, kendinize bu
    >>>>>>>bilgisyarlardan birisini hediye edin. Subject: Portable Subject:
    >>>>>>>Subject: Ordinateur portable gratuit Objet : Ordinateur portable
    >>>>>>>Bonjour à tous, La société Ericsson distribue gratuitement des
    >>>>>>>ordinateurs portables, ceci dans le but de contrer Nokia qui a fait
    >>>>>>>de même. Ericsson souhaite ainsi augmenter sa popularité. Pour cette
    >>>>>>>raison, Ericsson distribue gratuitement le nouveau portable WAP.Tout
    >>>>>>>ce qu'il faut faire, c'est envoyer ce mail à huit de vos
    >>>>>>>connaissances. Dans environ deux semaines, vous recevrez un
    >>>>>>>EricssonT18. Si le message est envoyé à 20 personnes ou plus, vous
    >>>>>>>aurez même un Ericsson R 320. Important: il faut envoyer une copie de
    >>>>>>>votre mail à [email protected] Important: ce n'est pas un
    >>>>>>>canular, cela fonctionne ! Alors faîtes-vous plaisir en vous offrant
    >>>>>>>un

Esas

: )))))

Bir zamanlar bi kız varmış varmış. Annesi ona üzerinde kırmızı kapağı olan bir laptop almış. Kız bu laptopu çok seviyormuş ve nereye gitse onunla gidiyormuş. Bu nedenle de herkes ona Kırmızı laptoplu Kız diyormuş.

Bir gün "Kırmızı Laptoplu Kız!" diye özel mesaj atmış kızın annesi. "Büyükannen hâlâ hasta. Hadi nete gir de, ona yaptığım şu ilaç tarifini yolla ."

Kırmızı Laptoplu Kız da laptopunu almış , ve nete girmiş.

"seni biri msn e eklerse sakın kabul etme demiş annesi.ama kızın listesi bomboşmuş!çok üzülüyormuş buna

"eklemem anne," demiş Kırmızı Laptoplu Kız.

Tam nete girmiş, bikaç saniye olmuş ki kurt nickli birinin msne eklediğini görmüş.

Kırmızı Laptolu Kız heyecandan az kalsın elindeki mauseyi düşürüyormuş. eklemeye karar vermiş kurt'u. "napıosun nette güzel kız'' demiş kurt.

"Büyükanneme bi dosya göndermeye uğraşıyorum ," demiş Kırmızı Laptoplu

Kız. "adresi büyükanne@.... ... Büyükannemin sağlığı pek iyi değil. Bu arada adım 'güzel kız' değil, 'Kırmızı Laptoplu Kız.' "demiş

"Özür dilerim Bilmiyordum. "demiş kurt! Ardından hemen büyük annenin msnı hackleyıp oturum açmış.

Kırmızı Laptoplu kız büyükannesinin oturumu açtığını görünce çok sevinmiş.
    merhaba büyükanne, demiş

"senmisin ?"demiş kurt.

"Benim, Kırmızı Laptoplu Kız."

"hoşgeldn kızm" demiş kurt. "noldu neden nettesin?"demiş ardından
    sana ilaç için tarif yaptı annem onu yollıacam demiş.Kırmızı Laptoplu Kız şüphelenmiş neden böyle kısaltmalarla yazıo büyükannem diye düşünmüş!sonra büyükannesinin hasta olduğu aklına gelmiş ondan kısaltmalar falan yapıo herhalde demiş

Kurt,büyük annenin avatarından bulup koymuş!

"yolla dosyayı" demiş kurt.

Kırmızı Laptoplu Kız , yollamış dosyayı!ama aktarım hızı çok düşükmüş
    kurt da bı dosya yollamış sen bunu yükle daa cabuk ındırırım o zaman ben senın yolladıgın dosyayı demiş
    kabul etmiş Kırmızı Laptoplu Kız

"bu dosya niye rar'lı Büyükanne?"

"daa cabuk yükle diye kızım" demiş kurt.

"bunun da aktarım hızı yavaş neden yükleyip zaman kaybediyoruz"

"ilerde yollıcağın dosyalar hep hızlı gelcek de ondan" demiş kurt.

"neden bu dosyanın üstünde hack.prog yazıo?"

"Seni haclemek için " demiş kurt.

aktarım tamamlanmış ve kurt bizim Kırmızı Başlıklı Kızın laptopuna girmişşşşş
    dosyalara falan bakmış .Kırmızı Laptoplu Kızın resimlerini falan çalmış!! öleee oyalanıomuş bizim kurt

Ama ne var ki Kırmızı Laptoplu Kızın büyükannesi ünlü hacker HACKER ANAymış

"Aylardır senin peşindeyim pis yaratık," diye mesaj yollamış HACKER ANA.çaldığı tüm dosyaları geri almış ve kurdun hard disc'ini yakmış
    Büyükanne, Kırmızı Laptoplu Kız'ın ona yolladığı dosyayı almış!. tarife göre hazırlamış ilacı ve içmiş.büyük anne iyileşmiş!Kırmızı Laptoplu Kız da bı daa tanımadığı kımselerı msn'e eklemeyecegıne söz vermiş

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    umıtkoy
    Gönderi
    551

Esas

80'li yillarin sonlari, bir Besiktas-Boluspor maci sirasinda Hakem,
    Besiktas'in net 2 golunu vermez, Boluspor'a havadan bir penalti verir.

Mac cigirindan cikmistir. Besiktas'lilar neredeyse sahayi terk etmeyi dusunurler.

Boluspor 2. golu de atar. Metin TEKIN santrayi yapmaz bekler.

Hakem dudugu bir daha calar, ama Metin hala topa dokunmaz.

Hakem, "Metin neden baslamiyorsun?, bak kart cikartirim!" der.

Metin cevap verir: "Hocam sahaniza gecin de baslayalim."
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Show TV'deki Ates Hatti programinda Reha MUHTAR, Prens Charles'in

musluman oldugu yonundeki soylentileri elestirmektedir. Konuyu

Diyanet Isleri Baskani ile tartismaktadir:

- Efenim Prens Charles'in musluman oldugunu soyluyorlar,
    peki ama oyle bir adamdan musluman olur mu?
    - Olur tabi neden olmasin?
    - Ama efenim nasil olur?
    - Reha bey siz musluman misiniz?
    - Tabi muslumanim efendim.
    - Siz namaz kiliyor musunuz?
    - Hayir.
    - Oruc tutuyor musunuz?
    - Hayir.
    - Icki iciyor musunuz?
    - Evet.
    - Ee sizden nasil musluman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar musluman olur.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Muhabir: Muslum bey, Hakan Tasiyan icin arabeskin yeni peygamberi diyorlar. Ne diyorsunuz?

Muslum GURSES: Ben oyle bir peygamber gonderdigimi hatirlamiyorum.

Fatih ALTAYLI, Erman TOROGLU icin:
    "o kabzimal futboldan ne anlar ki" deyince

E.T.: "Ben eski futbolcu ve hakemim futboldan anlarim, kabzimalim hiyardan da anlarim"

Hulya AVSAR: "Hic aynaya baktin mi? Sen de popstar hali var mi?"

Ajdar: "Aynaya degil ama size bakinca kendimi bayagi star gibi hissediyorum"

Esas

(Sonunda bu saçmasalak maillere bir başkaldıran olacaktı, evet, böyle bir şey bekliyordum)

iletmezsen ölümü gör ))

Bu zamana kadar bana zincir e-posta gönderen tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim;

Sayelerinde tuvalet temizlemekte kullanıldığı öğrendiğim kolayı içemez oldum.

Aids virüsü taşıyan iğneler kıçıma batar korkusuyla sinemaya gidemez oldum.

Deodorantlar kanser yapıyor diye sayelerinde artık bir domuz gibi kokmaya başladım.

Telefon hattımı kullanıp bana borç takarlar korkusuyla telefonlara da cevap vermiyorum.

İçinden fare ya da fare zehiri çıkar diye hiçbir kutu içeceği içmiyorum.

Çok sevdiğim içkime ilaç koyup beni uyuturlar,organlarımı çalarlar ve buz dolu bir küvetin içinde uyanırım diye bana yaklaşanları da tersliyorum.

Neyim var neyim yoksa satıp hastanede yatan ve büyük ihtimalle ölmek üzere olan çocuklara yatırmayı düşünüyorum.

Mail listesine katılırsam alacağım söylenen para, bilgisayar, cep telefonu ya da gezileri beklemekten de evden dışarı çıkamaz oldum.

Tuz Gölü'ne Konya'nın katkılarından dolayı yemeklerim tuzsuz tatsız.

Msn paralı olacak;Adam yeşerecek mi,sararacak mı beklemekten de gına geldi.

Excel hala ne zaman emekli olacağımızı da bildirmedi.

Bir maili forward etmedim, başıma ne belalar gelecek diye korkuyla beklemekten ruh sağlığımı da kaybettim.

Multipl skleroz olunuyormuş diye diyet ürünleri düşmanıma bile tavsiye etmiyorum.

Yerli malı kullanacağım derken marketlerde barkodu 869 ile başlayan ürünleri aramaktan da gözlerimin biraz daha bozulduğunu farkettim.

Sevgili dost ve arkadaşlarımdan gelen;
    'lütfen okuyunuz', 'çok önemli', 'aman virüse dikkat', 'bilmem kim para dağıtıyor', 'en az beş kişiye yolla', 'inanmadım ama doğruymuş', 'kişiliğini test et', 'tıkla para yolla, tıkla yardım et', 'bilmemkim seni gözetliyor', 'bilmem kime mail at, haddini bildir', 'onu yeme bunu ye' şeklinde başlayan kerameti kendinden menkul, nev'i şahsına münhasır bu mailler sayesinde hep beraber 'kafayı çizme'ye ne kadar yakın olduğumuzu da müşahade etmiş oldum.

ŞİMDİ: Eğer bu maili 60 saniye içinde 1200 kişiye göndermezsen;
    Bilesin ki bir kuş sabah akşam kafana sıçacak ve hayatı sana dar edecektir.

Bir Dost...

Esas

Bu maile sakın inanmayın!
    10 Temmuz 2008 Perşembe 21:08
    O mail yine hortladı. Bu kez Türkiye'den biri gönderiyormuş gibi görünüyor. İnanmayın, silin atın... O mailde işte bunlar yazıyor;

Bir zamanlar, Microsoft'un özel bir çalışma yaptığını ve size gelen e-posta mesajını ilettiğinizde size para ödeyeceğini belirten SPAM mesaj internette çılgınlar gibi dolaşıyordu. Hemen hemen her dile (bu arada Türkçeye de) çevirilen bu mesaj şimdi tekrar dolaşmaya başladı.

MAİLİ GÖNDER PARA KAZAN

Mesaj ilk ortaya çıktığı 2006 yılında Microsoft'tan Charles S. Bailey tarafından gönderilmiş gibi görülüyordu. Yeni SPAM mesajında ise yerelleşme söz konusu. Mesaj artık Türkiye'den bir matematik öğretmeninden gelmiş gibi görünüyor, mesajın doğruluğunu onaylayan ve Microsoft'tan çuvalla para kazandığını iddia eden ise Bilkent Üniversitesindenmiş gibi yazılıyor. Bunun dışında 2006 yılında yayınlanan mesajla içerik tamamen aynı. Ve elbette yalan.

Mesaj değişik yollardan yayılıyor, örneğin size de bu hafta içinde bir arkadaşınızdan gelmiş olabilir. Peki ne yapılmalı? İlk iş olarak mesajı hemen silin ve gönderen arkadaşınızı da uyarın, bir daha böyle yalanlara kanmasın.

İŞTE O MAİL:

Tekrar dolaşmaya başlayan SPAM mesaj metni aşağıdaki gibi görülüyor.

"Eğer doğru ise süper, değilse de kayıp yok. Umarım doğrudur. Denemesi bedava nasıl olsa. Normalde bu tarz haberleri iletmiyorum, ama bu haber iyi bir arkadaşımdan, avukat olan arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. O, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. En azından insanı kaybedecek bir şeyi yok. Bana şunları anlattı: avukatım ve yasaları biliyorum. Bu bir gerçek. Aldanmayın, aol ve intel, aynı pepsicola`nın kısa süre önce general elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar. Sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin. Bill Gates şu an servetini dağıtıyor. Buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz.

BU MAİLİ İLETEN HERKESE 245 EURO ÖDENECEK

Windows hala en sık kullanılan program. Microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta test). Bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde microsoft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. Bu maili ileten her kişi için microsoft 245 euro ödeyecektir.Bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için microsoft 243 euro ödeyecektir. Bu maili alan üçüncü kişi için ise microsoft 241 euro ödeyecektir. Iki hafta sonra microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir."

MİCROSOFT YALANLAMIŞTI

Microsoft'un daha önce bu konuda bir açıklama yapıp mesajı yalanlamıştı. Microsoft "İlgili mesajın doğruluk payı yoktur. “Hoax” adı da verilen bu tür mesajlar, “virüs, ödül, yardım, vb.” konulardaki asılsız içerikleriyle heyecan yaratarak kullanıcıların zamanını boşa harcamalarına neden olmaktadır. Bu yöntem ayrıca, yoğun mesaj zinciri içinde geçen e-posta adreslerini ele geçirerek, daha sonra kullanıcılara istekleri dışında mesajlar göndermeyi amaçlayan kötü niyetli kişiler tarafından da yaygın biçimde kullanılmaktadır." demişti.

kaynak

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •