Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 22 madde; 17 - 22 arası.

Konu: Kablosuz Ağ

Esas

Alıntı Originally Posted by son_azrail Yazıyı Oku
    BenimModemin markası Netmaster IP806 mış ona uygun repeater bulamadım araştırmaya devam ediyorum olmadı dediğin gibi 300 lüğe adım atsak sanırım fena olmayacak

802.11n draft iyidir ama pahalıdır, modemi bu tipte seçersen, diğer
    bütün parçaları da değiştirmen gerekiyor. Teknotel'den modeline baktım
    802.11b/g'yi destekliyor. Bu durumda repeater'ların b/g olması işini
    görür. Ama bu işler için mutlaka satıcılardan bilgi almanı önereceğim.
    Fiyatı da hepsiburada da 99$+kdv http://www.hepsiburada.com/linksys-w...uctid=bd700787
    adresinden bakabilirsin.
    Bu donanım işlerine uzaksan, kurulum sıkıntı yaratabilir.

Esas

aslında problemim parça seçmek deneme şansımda yok durum böyle olunca sık elemek zorunda hissediyorum... axess limi (repeater lımı) yoksa 300 lük (802,11N-draft) alayım... 300 lükleri nette aradım alan konusunda genişleme oldugu yönünde hiç bir bilgi yok... evde net olmayıncada doğru düzgün arama yapamıyorsunki işyerinden ara ara 5-10 dk işten çalarak bakınca da olmuyor sanki 300 lük çözüm olmayacak gibi hissettirdiufak araştırmam çünkü bahsedilen kapsama alanının genişlediği yönünde değil gerçi ben en fazla taş çatlasın 13 mt uzaktayım modeme (1 mt toplamda duvar olabilir ) ama çekmiyor hiç çekmiyor üst kattaydı modem 13 mt nin iz düşümünde üst kattaydı çekiyordu alt kata seviyeye indirdim çekmiyor.. ama inat ettim seninverdiğin bilgiler ışığında internette eski şaşalı günlerime dönüm 120 kb ile dosya indirecem inşallah

özetle beni kendi yerine koy.... 300 lük mü araya access point mi?

asllında WAG160N die bi model gördüm ama 300 lük değilmiş

Esas

Airties 125 mbs rt-211 modem aldım yanında dumbel mıdır neyse o hediyeli neden böle bişi yaptım modemimde genel olarak problem varmış... bilgisdayar işlerinde satıcım olan arkadaşı eve getirdim modemi değiştirsek %50 düzelir dedi... bapğlantı daha iyi ama zaman zaman hiç gelmeyecek şekilde kopuyor acaba diyorum modem balkonda soğukta kaldığı için olabilir mi neyse sanırım birde acces point (repeaterlı) ekleyecez sistemimize artık... ne maraf ettirdi bize düğün öncesi battık ya ilginize tşk ederim syn erasure.....
    son olarak modem balkonda durması sakıncalımı? su almayacak şekikde balkonla tavanın kesişim noktasına yakın bir yere monte ettim...

Esas

Alıntı Originally Posted by son_azrail Yazıyı Oku
    Airties 125 mbs rt-211 modem aldım yanında dumbel mıdır neyse o hediyeli neden böle bişi yaptım modemimde genel olarak problem varmış... bilgisdayar işlerinde satıcım olan arkadaşı eve getirdim modemi değiştirsek %50 düzelir dedi... bapğlantı daha iyi ama zaman zaman hiç gelmeyecek şekilde kopuyor acaba diyorum modem balkonda soğukta kaldığı için olabilir mi neyse sanırım birde acces point (repeaterlı) ekleyecez sistemimize artık... ne maraf ettirdi bize düğün öncesi battık ya ilginize tşk ederim syn erasure.....
    son olarak modem balkonda durması sakıncalımı? su almayacak şekikde balkonla tavanın kesişim noktasına yakın bir yere monte ettim...

Aslında bu cihazlar dış mekana uygun değillerdir, su almasa bile oluşabilecek
    nem'den dolayı zarar görebilir. Yüksek bir noktaya koymanız su'yu engeller
    ama nemi engelleyemez. Birşeylere sararsanız bu seferde yayın kalitesi
    düşer. Sonuçta bunu içeride bir yerde durmasını öneriyorum ama son karar
    sizin. Dış mekan için tasarlanan ADSL modem görmedim, en azından ev
    kullanıcıları için böyle birşey duymadım. Umarım yeniden modem satınalmak
    zorunda kalmazsınız...

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    2,451

Esas

sabit hat olmadan internete nasıl bağlanırım, kablotvde olmadan,cepten bağlantı tuzlu gelmeye başladı
    teşekkürler
    Son düzenleme : asi; 20-01-2009 saat: 22:28.

Esas

Alıntı Originally Posted by asi Yazıyı Oku
    sabit hat olmadan internete nasıl bağlanırım, kablotvde olmadan,cepten bağlantı tuzlu gelmeye başladı
    teşekkürler
    • ADSL için sabit hat'ta ihtiyacın yok, eve gelen bir telefon kablosu varsa, buna ADSL'in en ucuzundan alarak konuyu çözebilirsin.
    • 2nci seçenek, çevrende açık kablosuz hat bularak yararlanmak, bu pek pratik değildir.
    • Komşuların ile ortak bir ADSL hattı kullanarak, bunu kablosuz olarak paylaşabilirsiniz. Maliyet daha azalır ama ekipmanı geliştirmek gerekiyor.
    • Kolay gelsin...

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •