Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Taşikardi

Esas Taşikardi

Merhaba

Forumda doktor çok olduğuna göre onlardan pratik bilgi rica edebilir miyim

Nette bulduğum bilgiler beni tatmin etmedi. Taşikardi tedavi edilebilir bir hastalık mı ?, Ciddi bir psikolojik travma sonucu geçirilen taşikardi kalıcı olur mu geçici midir ? Nasıl tesbit edilir nasıl tedavi edilir. Fizyolojik veya psikolojik olması etmen midir ?

Taşikardi hastalarının kalp çok hızlı yorulduğundan çok uzun yaşama olasılıkları normal insanlara göre gerçekten çok düşük müdür ? Nelere dikkat etmek gerekir...

Teşekkürler

Esas

Önce Doktorlar yazsın, sonra bende önerilerimi yazacağım.

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    34182
    Gönderi
    2,239

Esas

Ben adını bile yeni duyuyorum, merak ettim nasıl bir hastalık birileri yazsa da öğrensek diyorum.........

Esas

merhabalar

kısaca anlatmaya çalışayım : sağlıklı insan kalbinin istirahat halkinde 60-100 atım / dakika gibi b
    r hızı vardı

60 ın altına bradikardi , 100 üstüne TAŞİKARDİ denilir

her taşikardi hasta lık değildir : ör spor yaparken sonsı alınan nabız larda 100 üstüne çıkabilir

ancak :

süreklü 100 üğzeri hele istirahat halinde olursa altında neden aramaka gerekebilir zira kalbi olumsuz etkileyen bir durumdur :

başta TİROİD hastalıkları,diğer dahili nedenler gibi

anlaşıldığı üzere konu çok geniş bu durumda olan arkadaşım varsa mümkünse bir KARDİYOLOG ile değilse BİR DAHİLYECİ ile görüşmewlidir

umarım yararlı olabilşmişimdir

Esas

Bu arkadaşım ciddi bir psikolojik travma ile bunu yaşamaya başladı ve 4 gün civarı komada kaldı. Yani önceden böyle birşey yoktu. Şimdi 100-110-135 arası gidiyormuş nabız. Heyecanlandığında, sıkıldığında vs artıyor. Testlerde hiçbirşey çıkmamış. Ancak 1 yıl sürer diyorlar kalıcı değil deniyor. Ancak benim bu sabah nette baktığıma göre genelde zaten neden pek bulunamıyor ve bazı tedavi yöntemleri varsa da kesin tedavisi pek yokmuş.

Esas

NET te yazan her şeye inanmayın sın von

her hastalık gibi taşikardi nin de nedeni belli olmayabilir tabii ( idiopatk denilir ) ancak

genellikle neden bulşunur ve tedavi edilir

yukarıda dediğimn gibi arkadaşınız ilgili branşları görmedi ise önce görmesini daha sonrada ayrıntılı bir tetkik için tercihen bir üniversite hastanesine başvurmalıdır

svg lerimle

Esas

Alıntı Originally Posted by radyolog Yazıyı Oku
    NET te yazan her şeye inanmayın sın von

her hastalık gibi taşikardi nin de nedeni belli olmayabilir tabii ( idiopatk denilir ) ancak

genellikle neden bulşunur ve tedavi edilir

yukarıda dediğimn gibi arkadaşınız ilgili branşları görmedi ise önce görmesini daha sonrada ayrıntılı bir tetkik için tercihen bir üniversite hastanesine başvurmalıdır

svg lerimle
    Teşekkür ederim Sn Radyolog. Kardiyolog gözetiminde uzun süredir,yapılan testlerde hiçbirşey çıkmayınca ve psikolojik bir travma sonucu geçici olduğunu doktoru söyleyince ben bugün aklıma gelip nette araştırma yaptım ama bilimsel yazılardan başka pratik doyurucu bişey bulamadım. 1 sene sürer demesi doktorun ilginç gelmişti.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

Taşikardi kalp hızının dakika da 100 den fazla atmasıdır. Her türlüsü kliniğimizde tedavi ediliyor.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •