Sayfa 517/517 İlkİlk ... 17417467507515516517
Arama sonucu : 4135 madde; 4,129 - 4,135 arası.

Konu: Altının Geleceği ve Daha Yükselir mi?

1. Esas

Birkaç hafta öncesine kadar bir planım vardı. Tüm düyada olduğu gibi Türkiye’de de popüler finansal medyanın altına karşı ne kadar önyargılı olduğunu göstermek adına yazılarımı Bigpara.com sitesinin “bigyazar” bölümüne göndermeye karar verdim. Herşey planladığım gibi gitesydi, yazılarımı yayınlamayacaklar, ben de size burada “bakın, filanca yazıyı gönderdim, yayınlama zahmetinde bile bulunmadılar; altına karşı bir komplo teorisi bu,” diye söylenip duracaktım. Çeyrekyarımtam’da yayınlandığında okunma rekorları kıran Tam Zamanı Şimdi (http://www.ceyrekyarimtam.com/2009/05/tam-zamani-simdi/) başlıklı yazıyı gönderdim. Bir süre hiç ses seda çıkmadı. Tam konuyla ilgili bir yazı yazmaya hazırlanıyordum ki [email protected] adresinden aşağıdaki eposta geldi:

Sayın Uluengin;

Yazınız anasayfamızdaki 'Bigyazar' bölümünde yayına alınacaktır.
    İlginize çok teşekkür eder, yeni yazılarınızı bekleriz.

İtiraf etmeliyim, çok hayrete düştüm, ama yine de işin içinde bir bit yeniği aradım. “Kim bilir ne zaman yayınlarlar” diye düşündüm. Sonra da “muhtemelen altın yeni bir yükseliş yapıp düşüş trendine girdikten sonra yayınlarlar, böylece yaptığım tahmin beş para etmez; daha kötüsü, tam tepe noktasında ‘altın yükselecek’ diye feryat eden bir budalaya çevirirler beni,” diye kötümserliğe kapıldım.

Ama Bigpara.com beni mahçup etti. Yazımı bugün yayınladılar (http://bigpara.ekolay.net/M3/bigyaza....asp?id=666720). Tabii Çeyrekyarımtam’da yayınlandığı tarihteki kadar geçerliliği yok bugün, ama yine de zamansız sayılmaz. Kanaatimce altın önemli bir yükselişe hazırlanıyor. Bu durumda, özellikle yazıya Bigpara’nın ana sayfasından link verildiği düşünülürse, halkı altına yatırım yapmak konusunda bilinçlendirme misyonumu bir nebze daha gerçekleştirmiş bulunuyorum. Ne mutlu bana!

Bundan sonra belirli aralıklarla Bigpara’ya da yazılarımı göndereceğim. Tabii Çeyrekyarımtam okuyucusu yazılarımı önce okuma ayrıcalığını koruyacak! Bigpara editörlerine de altın konusunda önyargılı olmadıkları ve yazımı yayınlama nezaketinde bulundukları için buradan teşekkürlerimi gönderiyorum.

Mehmet Bengü

ugurbilge Guest

Esas

Ama Bigpara.com beni mahçup etti. Yazımı bugün yayınladılar

Evet okudum ama 2 gün önce yayınlamışlardı. Gördüğümdede şaşırdığımı ifade etmeliyim.

3. Esas

Ben bekle konumuna geçtim.$/Euro paritesi 1,38/1,43 arasına sıkışmış durumda.1,37'in altına kırılırsa altını aşağı doğru serbest düşmesini bekliyorum.GOLDTR 1 ay öncesinin fiyatlarına döndü bile.GoldTR'de kar zorlaştı.Ons altın bazından anlık alış/satışlar iyi olacağı benziyor.

Özellikle uzun siyah mum formasyonu satış baskısını arttırıyor.

Esas

gold meta da açıldı.... iyi fırlamış hayret.. 958 şuan

Esas

955 ustunde kalamadıgı surece ilk hedef 939 gibi.

Esas

cuma günkü düşüşüş bence bir kısmını geri alır... ondan sonra dinlenmeye geçebilir.. elbette bu euro usd ye bağlı.. ama ben bir kısmını geri alacağını düşünüyorum.

şuan zaten eurousd aşırı satım da bütün grafikleri ...uzun vadeliler hariç.

burdan bir toplarlanma olur .. sonra ne olur onu bilemeyiz.. ya yükseliş trendine devam edecek yada son durak burası...

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Sayfa 517/517 İlkİlk ... 17417467507515516517

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •