Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: HİSSE.neti dahaiyi nasıl takip ederim

Esas HİSSE.neti dahaiyi nasıl takip ederim

Güzide forumları takip ederiz ve forumların içinde güzel yazılar ..ve her yazısıaltın değerinde bazı yazarlar ..bir forumda takip ettiğimiz en az 20 topik hangisine yeni mesaj geldi acaba üstad bir şey yazdımı acaba diye birtık oraya bir tık buraya forumda döner dolaşırız,yada gün içi seans cafe gibi devamlı mesaj yazılan topiklerde hangisi yeni mesaj hangisi eski mesaj diye bir ileri bir geri yaparız..bunu bizim için kolayca yapabilen forumların topiklerinde bizim adımıza ama sessizce dolaşan ve sayfada değişiklik gördümübizi uyaran bir eklenti ile forum takibi daha kolay artık.ve bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum

Forum başlığına yazacaktım ancak yetkim olmadığından yazamadım.eğer forum yönetimi beğenirse ilgili topiğe taşıyabilir.

Forumu nasıl daha aktif takip edebilirim..Hisse nete özel

FİREFOX browserın yüklü olduğnu varsayıyorum yüklü olmayanlar için
    http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/
    adresinden indirip yükleyebilirler.

Firefox browserımızı açıyoruz ve firefoxu kullanarak
    Daha sonra resmi eklenti sitesi olan
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/

adresine griyoruz

Kırmızı okla yazan yere UPDATE yazalım..

Çıkan sonuçlar içinde update scannerı bulalım ve tıklayalım

Addto firefoxa tıklıyoruz

Şimdi kuru tıklıyoruz ve kurulduktan sonra firefoxu yeniden başlatıyoruz

artık istediğmiz sayfayı 5 dakika 15, 30,ve 60 dakikalıklar ile tarama yapabiliriz..

Bunu yapabilmek için ise istediğimiz sayfanın üzerinde sağ tuşu tıklıyor ve “güncellemeler için sayfayı tara” tuşuna basıyoruz

ardından update scanner logosuna tıklandığında sağ sütünda klasör haline getirebileceğiniz liste çıkacak..ve Kalın harflerile yazılmış olan konulara yeni mesajların yazıldığı görülevektir..başlıklara tıklandığında sayfadaki değişiklikler fosforlu sarı kalemle çizilmiş gibi belirtilecektir..

Buradaki başlıkları herhangi birinin üzerine sağ tıklayarak verdiğiniz önem derece sine göre 5,15,30,60 dakika veya 1 gün aralıklar ile sayfayı firefox yenileceyecek ve değişiklik bulduğunda sizi uyaracak ve kalın harfler ile görünecektir..

Ancak browser sabit bir sayfada değişkilik taraması yaptığı için forum tercihlerindede ufak bir değişiklik yapmak gerekiyor

Kendi profil sayfamızdan ÜYEKP>>ÖZELLİKLERİ DEĞİŞTİRe gireceğiz ..ve konu izleme şeklini kırmızı okla görünecek şekilde seçeceğiz..Böylelikle enson yazılan mesaj topiğin ilk sayfasında görünecek ve örneğin 5 dakikada topiğin ilk sayfasını tarayan browser mesajın yazıldığını fark etmesi halinde bizi hem sesli hede görsel olarak uyaracaktır.

Son mesajın sayfanın başına gelmesi şekli belki ilk başta yadırgayabilirsiniz ancak updatescanner ile birlikte kullanıldığında forumları takipte büyük faydasını gördüğüm için sizinle paylaşmak istedim ..

Saygılar&Sevgiler....EFE
    Son düzenleme : EFE_09; 10-06-2009 saat: 01:04.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

efe kardeş...

yeni gönderileri tıkladığımız zaman en son hangi topice yazı yazılmışsa o topic en başa geliyor ve geriye doğru sıralıyor hepsini.. kişinin ilgilendiği topic varsa... sağ tuş son sayfaya git dediğimizde en son yazıya gitmiş oluyoruz..

ben şahsen bu şekilde kullanıyorum...

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Esas

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    efe kardeş...

yeni gönderileri tıkladığımız zaman en son hangi topice yazı yazılmışsa o topic en başa geliyor ve geriye doğru sıralıyor hepsini.. kişinin ilgilendiği topic varsa... sağ tuş son sayfaya git dediğimizde en son yazıya gitmiş oluyoruz..

ben şahsen bu şekilde kullanıyorum...
    tabiki abim herkesin kullanımı ayrı bende sık kullanılanlar gibi kullanıyorum bu yöntemi

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •