Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: usb aygıtı tanınmıyor.sadece webcam için.yardım pls.

Esas usb aygıtı tanınmıyor.sadece webcam için.yardım pls.

lg le50-5lst notebook sahbiyim.usb aygıtı tanınmıyor uyarısı alıyorum.chipset yüklü.webcam sorunsuz calısıyordu pc nin acılıp kapanmasıyla aniden oluştu.bu uyarıyı sadece webcam için alıyorum.2 adet webcam da da aynı sorun var.modem mouse ve diğer usb lerde sorun yok.tüm usb lerde aynı sorun mevcut.bios ayarlarında sorun yok.webcam diğer pc lerde calısıyor.bilinmeyen aygıt ve kök hubları aygıt yoneticisinden kaldırıp resetleyip actığımda da webcamı bilinmeyen aygıt olarak nitelendiriyor.2 kere format atıldı bu da sorunu cozmuyor.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Kök dizinlerini filam kaldırmasaydınız.. Bu arada webcam çalışmıyor diye mi 2 defa format attınız?

Webcam yazılımının yeni sürümü olup olmadığını kontrol edin.. Açılışta bilinmeyen aygıt olarak görüyorsa, oradan yüklemeyi deneyin.. veya en temizi webcam yazılımını kaldırıp, usb kablosunu çıkartın. Daha sonra orada "bilinmeyen aygıt" olarak göründüğünde oradan yükleyin..

İlginç bir durum.. Aklıma gelenler bunlar.. usb nin çalışmaması garibime gitti.

Esas

Alıntı Originally Posted by bironbir Yazıyı Oku
    lg le50-5lst notebook sahbiyim.usb aygıtı tanınmıyor uyarısı alıyorum.chipset yüklü.webcam sorunsuz calısıyordu pc nin acılıp kapanmasıyla aniden oluştu.bu uyarıyı sadece webcam için alıyorum.2 adet webcam da da aynı sorun var.modem mouse ve diğer usb lerde sorun yok.tüm usb lerde aynı sorun mevcut.bios ayarlarında sorun yok.webcam diğer pc lerde calısıyor.bilinmeyen aygıt ve kök hubları aygıt yoneticisinden kaldırıp resetleyip actığımda da webcamı bilinmeyen aygıt olarak nitelendiriyor.2 kere format atıldı bu da sorunu cozmuyor.
    Ben de bios'unuzdaki bir ayarlara bakmanızı önereceğim. Sizin notebook'u LG'nin resmi sitesinden bulamadım. Sanırım desteği kaldırdılar veya model numarası daha farklı olabilir. Bu yüzden başka bir bios'a ait resim gönderiyorum.

İki ayar kontrol edilebilir. Birisi USB Legacy Support, diğeri USB High Speed ve bunlar duruma göre değiştirilebilir.

Ayrıca bios'taki Plug and Play OS'un enable olması yine kontrol edilebilir.

Formata karşılık çözüm alınamıyorsa; anakart sürücüleri güncellenebilir.

Duhul
    Feb 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    356

Esas

arkadaşlar benim laptopu bir sabah açtığımda ekranda görüntü yok ama aygıt açık aslında ekran sıfıra kadar inince görünüyor oda zor bela acaba ekran kartı yanmış olabilirmi...

Esas

Alıntı Originally Posted by park1234 Yazıyı Oku
    arkadaşlar benim laptopu bir sabah açtığımda ekranda görüntü yok ama aygıt açık aslında ekran sıfıra kadar inince görünüyor oda zor bela acaba ekran kartı yanmış olabilirmi...
    ekran kartı değilde, ekran gitmiş olabilir. Notebook arkasında harici ekran çıkışı vardır. Buraya bağlayacağın bir başka ekran ile sistemini test edebilirsin.
    Ancak LCD'de de sorun varsa, zahmetli bir adım atman gerekiyor...

Esas

bizim reklamcı yine gelmiş, bütün forumlara bu mesajı gönderecek gibi...

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    bizim reklamcı yine gelmiş, bütün forumlara bu mesajı gönderecek gibi...
    hangi mesaj???
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by lmno161 Yazıyı Oku
    We Have Clothing & Accessories. Cheap Burberry Clothing on Sale. burberry coat,burberry wholesale Burberry Replica
     Alıntı Originally Posted by KARADENIZ Yazıyı Oku
    hangi mesaj???
    bak gelmiş yine.....

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •