Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sağlık sigortası hakkında

Esas Sağlık sigortası hakkında

değerli hisse.net üyeleri;
    sağlık sigortaları hakkında bilginiz var mı?sizce hangi sigorta iyi bu konuda?bir de ortalama fiyatlar ne olur yıllık?

ben birazcık inceledim.anadolu sigorta iyi gibi.

bilgisi olup bizimle paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

Arkadaş konuyu açmış ama kımse uğramamış...Benımde dıkkatımı cekti...Nasıl oluyor sağlık sıgortası arac kaskosu gıbımı Bebek beklıyoruz doğum acıbademde olabılırmı bu sigortayla
    Paylaşım ıçınn teşekkurler

Esas

Merhaba özel bir sigorta broker şirketinde çalışıyorum. Ve en iyisi şudur demek yerine hangi sağlık teminatlarını istediğinizi, kullanmak istediğiniz sağlık kurumlarını ve en önemlisi bu konudaki bütçenizi belirleyip bu kriterlere uygun olarak hazırlanan sigorta şirketlerinin tekliflerini incelemenizdir. Son kararınızı ondan sonra verebilirsiniz.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

En kötü SGK sigortası bile en iyi özel sağlık sigortasından daha iyi.....

Esas

arkadaşlar özel sağlık sigortası kullanan varmı?memnun musunuz?

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    orjan
    Gönderi
    953

Esas

Dikkat Sigortalısınız
    Çalışanların yarısının sigortasızlığa mahkûm edildiği Türkiye’de, çalışmayanları sigorta etmeye niyetleniyoruz. Üstelik çalışıp da sigortalı olanların primlerinin yatırılmadığı ülkemde, iktidar şimdi de geliri olmayıp sigortaladıklarından tahsilât yapacağı hayaline kapıldı.

Ne kadar hissettiniz bilemiyorum ama yılbaşı itibariyle hepimiz sigortalıyız. Başvurmak için bir ay süre var. Eğer sosyal güvenlik sistemine dahil değilseniz ve bu süre içinde başvurmazsanız yandınız. Çünkü hesabınıza tek taraflı olarak gelirinize bakmaksızın 212 TL borç çıkarılıyor.

Peki ne oluyor şimdi? 74 milyon kişi genel sağlık sigortası kapsamına alındı. Yani hokus pokus problem halledildi. Tıpkı seneler önce Avrupa Birliği ortalamasını tutturmak adına her önüne gelene ehliyet dağıtmak gibi… Ehliyeti cebine koyan şoför oldu mu? Elbette olmadı ama komşular alışverişte gördü.

Örnekleri çoğaltabiliriz. Size zorla kredi kartı verenleri aklınıza getirin. Kullanmayacağınızı söylüyorsunuz, ama iptal etmiyorlar. Neden? Çünkü sizi müşteri gösterip bankaların yurtdışından sendikasyon alabilmek adına kelle hesabınıza ihtiyaçları var.

Acaba birilerinin de gizli ajandasında özelleştirmeyi planladıkları Sosyal Güvenlik Kurumu’nun müşteri sayısını artırmak olmasın? Eğer söz konusu olan sosyal devlet ise, zaten acil durumlarda gelen vatandaşa güvencesi olsun ya da olmasın bakılması gerekir. Ama 1,7 milyon kişiyi direkt ilgilendiren ve 212 TL ile çarpıldığında da yeni bir kaynak kapısı açan bir uygulama için bu denli göz boyamaya gerek yok.

Bitti mi? Hayır. Ailedeki her kişi için aylık en yüksek tavan olan bu rakamdan prim borcu işlemeye devam edecek. Her şey bir yana anlamıyorum. Eğer bu insanların bir işi varsa ve sigortası yoksa, bu kamunun ayıbıdır. Nitekim bu konuda açılan davalarda SGK’ya da denetim eksikliği nedeniyle otomatikman dava açılır.

Şayet işi yoksa, bu primleri hangi hakla tahsil edeceksiniz ve ödemesi gerekenler olmayan gelirleriyle bunu nasıl yatıracaklar? Yoksa zaten yasak savma tavrıyla insanları güvence dışı bırakmanın yolları mı aranıyor?

Netice itibariyle siz bırakın işsizlerin cebini hortumlamayı da, bu ülkede çalıştığı halde sigortası yapılmayan kişilerin haklarının ardına düşün. Prim soygununu insaf ölçüsüne getirin ki, insanlar da sigortasız işçi çalıştırmak gibi yan yollara sapma yanlışına düşmesin. Siz elinizdekini tahsil edin de, sonra Sülün Osman olmaya kalkışın.

Esas

Sigorta hakkında bilgi sahibi olmak için http://sgksigortasorgulama.com/ bu adresten faydalanabilirsin.

Esas

bu saçmalığı herkes ödüyor mu acaba merak ediyorum ? ben başıma bela açılmasın diye küfrede ede ödüyorum. gelir tespiti için kaymakamlığa başvurdum. eve kaymakamlıktan eleman geldi. prim düşsün diye bekliyorum şimdi.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •