Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 40 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Sedef hastalıgı.....

1. Esas

Merhabalar,
    Borsa hobim yanında vitiligo geçiren ve ona protokol geliştirmeye çalışan birisiyim. Vitiligo da bir deri hastalığı. En son iyileşme sürecini hzılandırmak amaçlı olarak bir krem denemem oldu. İkinci denememde 1 şişe buzdolabımda kalmıştı. Diğerlerini denemek isteyen arkadaşlara göndermiştim. Eşim hafif sedef hastası. Şişeyi alarak denemeye karar vermiş. Bir hafta içinde küçük kısımlar kapandı. Geniş olanda da ciddi daralma var. Bizde şaşırdık, ancak krem içeriği itibari ile etki edebilir, ancak bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim. Hala denememiz devam ediyor.

Mantar endişelerine de katılıyorum. Bazen mantarla karışık seyredebiliyor. O nedenle mantar ilacı deneyip etkisini görmeniz lazım. Bizim de başımıza geldi. Bazı yerler mantardı, ve tedavi sonunda o yerler kaybolduç

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas Sedef, Hedef, Heder, Keder, Kader... Ne der?

[B]Sedef, Hedef, Heder, Keder, Kader... Ne der? [/B]

Geçmiş olsun. Tanıdıklarım arasında sedef hastası olan yok ama bakıyorum da forumda yaygınmış. Bana en yakın geçirdiğim suçiçeği, kabakulak, kızıl hastalıkları işte... Lisedeyken kızıla yakalanmıştım, derim pul pul dökülüyordu. 15 tane kadar penisilin verildi, köy yerinde iğne vuracak kişi bulmak da zor. Askerdeyken sıhhıye olan dedemin bir arkadaşı çokça canımı yakarak ilk birkaç tanesini vurdu, sonra iyileştim diye diğerlerini vurdurmadım.

Sedef hastalığı, maalesef sebebi kesin olarak bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Tıp dilinde “Psoriasis” denen bu illetin irsî veya sinirsel olduğu söylenmektedir. Genellikle baş derisinde, dizlerde, dirseklerde ve tırnaklarda meydana gelen düzensiz bir hastalıktır. Kırmızı lekeler ve gümüş rengindeki pullanmalar en belirgin göstergeleridir. Bazıları kaşıntılı, bazıları da kaşıntısız olur.
    Sedef hastalığı 'nda kesinlikle doktor tedavisi gerekir. Ayrıca kaplıca tedavisi de (Sivas’ın Kangal ilçesindeki kaplıca gibi) çok faydalıdır. Ancak en az 21 gün devam edilmelidir.

AYRICA; kırmızı turp, yumurta sarısı, şeftali, portakal, muz, havuç, kiraz, böğürtlen, taze fasulye, yeşil salata, patlıcan, maydanoz, bal, kestane, kayısı, incir, fındık, balkabağı, lahana, ıspanak, domates, patates, peynir, buğday, arpa veya yulaf unundan kurabiyeler yemek; süt içmek??? çok faydalıdır. Güneş banyosu da etkilidir.

Baharatlı şeyler, hayvansal yağlar, pastırma, sucuk yenmemelidir.

Ürkütücü gözüküyor. Bakarken kaşıntı tuttu.

Sedef hastaları günlük işlerini tek başlarına sürdürebiliyorlar mı yoksa ağrılı sancılı bir deri hastalığı mıdır?

Halime şükretmeliyim, böylesi ya da işte genel fiziksel bir hastalığım yok. Biraz melankolik ve biraz da hastalık hastası mıyım ki... Özlüyorum...

Halime şükretmek 27 kasım doğumlu, 230 öğrenci numaralı kişiyi anımsatıyor. Belki de bana beni sevdiğini anlatmaya çalışan ilk kişiydi. Diliyle söylemedi ama ne zaman dersten çıksam kapıda beni beklerdi. Yazdığı şiirleri okurdu. Gözlerimin içine bakardı ama ben utanır, kızarır kafamı çevirirdim. Bir süreliğine her cuma gündüzleri akrabası olan bir felsefe öğretmenimizle akşamları da telefonla kendisiyle konuştuk. Öğretmenime platonik olarak birisine ilgi duyduğumu paylaştığımda akrabası olanı sandı oysa bu kişi 6 şubat doğumluydu

6 şubattan kaçmak için nispeten zayıf olduğum sayısalı seçtim ve yine 27 kasımlıdan kaçmak için de akademik kariyerime ara verdim çünkü yıllar sonra kader bizi aynı seçmeli yüksek lisans dersinde buluşturdu. Hemencecik kaçtım. Sonra papatya... Kaça kaça yorgun düşmüştüm. Yaşamak işkence gibiydi ben de papatyaya sarıldım ve papatya da hemen herkese kollarını açıyordu. Yanlış zaman, yanlış yer ve yanlış kişi... O da beni yalnızlık ve 5 yıllık mahkeme kararı ile bıraktı. Bu sedef hastalığı sayfasıydı yine gitti benim aklım... Başım yine belaya girecek ama özledim, bu insanlar sevgisizliğe nasıl katlanıyor?

• 6 şubatlıdan 1994'ten beri haberim yok; özledim.
    • 27 kasımlıdan 2001'den beri haberim yok; özledim.
    • 5 nisanlıdan da 2009'dan beri net bir bilgim yok. Kah özlüyor, kah nefret etmeye çalışıyorum. Ama çok zaman ayırıyorum. Neredeyse uyanık olduğum tüm zamanlarda yanı başımda gibi hissediyorum. Kah gülüyor, ağlıyor, izliyor, konuşuyor, soruyor, anlatıyor; kah yok oluyor Ara ki bulasın...

Çapkın biri gibi mi gözüktüm? Aksine 6 şubat ve 27 kasımlı ile neredeyse hiç tokalaşmadım bile... Zaten başka bir insanla da yakınlaşmadım. Bir dönem kendimi dini konulara verdim. 5 vakit namaz kıldım, gece uyudum, uyandım teheccüt namazı kıldım. Bir dönem huzurlu gibiydim. Ancak inancım o kadar da kuvvetli değildi. Gün geldi, bıçak gibi kestim, bıraktım. Kendimi de ufak tefek kestim, birşey olmadı Tek elele tutuşmam, tek öpüşmem, tek sevgi sözcüklerim, tek aynı yastığı paylaşmam 29 yaş sonrası ve tek kişi yani 5 nisanlı ile, kendisiyle birçok ilk ve teke sahibim. Ona da sadakatle bağlıyım. Hmm ama sanırım görüşsek bana tepkisi okkalı bir tokat olurdu. Gerçi son böyle düşündüğümde sarıya boyatılmış saçları ve sarı bir elbisesi vardı, ter içindeki saçlarımı düzeltim beni öpmüştü O zamanlar saçım varmış, artık yok denecek kadar azlar...

Geçmiş olsun sedef hastaları...

17:17 08/01/2014 Çarşamba
    Son düzenleme : i-ked; 08-01-2014 saat: 18:17. Sebep: 17:17 oldu. Neredeyse 1 saattir bu yazıyı yazıyorum. Birçok işim varken saçmalamadan duramıyorum, özledim... İçkiye, sigaraya mı başlasam...
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun. Tanıdıklarım arasında sedef hastası olan yok ama bakıyorum da forumda yaygınmış. Bana en yakın kızıl hastalığı işte... Lisedeyken yakalanmıştım, derim pul pul dökülüyordu. 15 tane kadar penisilin verildi, köy yerinde iğne vuracak kişi bulmak da zor. Askerdeyken sıhhıye olan dedemin bir arkadaşı çokça canımı yakarak ilk birkaç tanesini vurdu, sonra iyileştim diye diğerlerini vurdurmadım.

Sedef hastalığı, maalesef sebebi kesin olarak bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Tıp dilinde “Psoriasis” denen bu illetin irsî veya sinirsel olduğu söylenmektedir. Genellikle baş derisinde, dizlerde, dirseklerde ve tırnaklarda meydana gelen düzensiz bir hastalıktır. Kırmızı lekeler ve gümüş rengindeki pullanmalar en belirgin göstergeleridir. Bazıları kaşıntılı, bazıları da kaşıntısız olur.
    Sedef hastalığı 'nda kesinlikle doktor tedavisi gerekir. Ayrıca kaplıca tedavisi de (Sivas’ın Kangal ilçesindeki kaplıca gibi) çok faydalıdır. Ancak en az 21 gün devam edilmelidir.
    Tedaviye yardımcı olmak maksadıyla aşağıdaki reçeteler de kullanılabilir. Çok faydalı olacaktır.

Sedef hastalığı bitkisel tedavisi
    Ardıç katranı (Kadyağı), vazelin: 15 gram ardıç katranı ile 40 gram vazelin karıştırılıp, iyice çalkalanır ve merhem haline getirilir. Deri üzerindeki pullar, döküldükten sonra, mayi sabunlu suyla yıkanıp, hazırlanan merhem sürülür.
    Ardıç katranı mayi sabunu, vazelin: 15 gram ardıç katranı; 5 gram mayi sabunu ve 50 gram vazelin karıştırılır. Deri üzerindeki pullar döküldükten sonra mayi sabunlu suyla yıkanıp bu merhemden sürülür.
    * Ardıç katranı, beyaz ispirto, eter: 50 gram ardıç katranı, 50 gram beyaz ispirto ve 40 gram eter karıştırılıp, merhem yapılır. Deri, mayi sabunlu suyla yıkandıktan sonra sürülür.
    Şahtere, su: 2 su bardağı suya; 10 gram şahtere konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 2 kere, birer kahve fincanı içilir.

AYRICA; kırmızı turp, yumurta sarısı, şeftali, portakal, muz, havuç, kiraz, böğürtlen, taze fasulye, yeşil salata, patlıcan, maydanoz, bal, kestane, kayısı, incir, fındık, balkabağı, lahana, ıspanak, domates, patates, peynir, buğday, arpa veya yulaf unundan kurabiyeler yemek; süt içmek??? çok faydalıdır. Güneş banyosu da etkilidir.

Baharatlı şeyler, hayvansal yağlar, pastırma, sucuk yenmemelidir.

Ürkütücü gözüküyor. Bakarken kaşıntı tuttu.

Sedef hastaları günlük işlerini tek başlarına sürdürebiliyorlar mı yoksa ağrılı sancılı bir deri hastalığı mıdır?
    Hayır düşündügünüz gibi degil ne agrı ne sancı hiç biri yok ve işlerini tek başına yapamayacak gibi bir hastalık degil sadece görüntüsü çok çirkin ......Ve tıp,da çaresi yok ben tam 2 yıldır özel bir karışımla çıkmasını engelliyorum(tabiki modern tıp,ın ışıgında bir karışım)

Esas

İçmek için kullanılan sodyumbikarbonatı deneyeniniz oldumu ben bir ay kadar kullandım 3 ay etkisi oldu tamamen sildi ama bırakınca tekrar başlıyorlar cildin ph yüzdesini dengeliyormuş karbonat bu sebeple etkisi oluyor sanırım kalıcı olmasada kortizon gibi zararlı yan etkileri yok en azından , temiz bir fincan suya tepeleme bir çay kaşığı karbonatı katıp karıştırıyorum merhem gibi sürüyorum günde iki kez 3 günde olumlu sonuç almaya başlıyorum uzun süreli kullanılırsa ne olur bilemiyorum araştırmak lazım..

Esas

http://www.sifalibitkileriniz.com/si...faydalari.html

Bunu kullanan oldumu haricen kullanılıyormuş zehirli bi bitkiymiş ve sedefi yok ettiği söyleniyor bundan bir ilaç yapıldığını ve deney aşamasında olduğunu sedefi 4 günde yok ettiğini okan bylgenin h trk tv de ki İlaç gibi isimli proğramında bir katılımcıdan duydum.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Uyarı: Beyaz Çöpleme, bitkinin zehirli maddesinin vücuda girmesinden 3 ila 12 saat arasında ölüme neden olabilecek kadar zehirli bir bitkidir. Bu nedenle dahilen kullanılmamalıdır. Kusmaya neden olabilir.
    Beyaz Çöpleme Nasıl Kullanılır? Toprak altında kalan kısımlar toplanıp temizlendikten sonra kurutulur ve toz haline getirilip kullanılır. Zehirli bir bitki olduğu için dahilen kullanımı terk edilmiştir. Lapa haline getirilip haricen deri hastalıklarına karşı kullanılabilir. Başlıca zehirlenme belirtileri bulantı, kusma, ishal, kas krampları, nefes darlığı olarak ortaya çıkar.

Kontrollü kullanılmalı, oldukça zehirliymiş.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

Başka bir bitkisel tedavi önerisi Facebook aleminden denemek isteyen olur da denerse sonuçları söylesin lütfen..

SEDEF HASTALIĞI OLANLAR OKUSUN
    SEDEF ile ilgili bir yazıya rastladım aynen paylaşıyorum.

Sedef hastalığı bulaşıcı bir hastalık olmamakla birlikte çaresiz de değildir.İsterseniz doğal yollarla ya da tıbbi ilaçlarla tedavi olabilirsiniz.Şimdi sizlere sedef tedavisinde kullanabileceğiniz bir kaç bitkiden bahsedeceğiz.

Isırgan otu, papatya, meyan kökü, oğul otu, karabaşotu, anason ve bu özellikteki birçok bitki sedefe iyi geliyor. Her sabah 3 su bardağı su kaynatın. Sözünü ettiğim bu bitkileri ezin ve suyun içine birer tatlı kaşığı ekleyin. Üzerini örtün ve 20 dakika kadar demlemeye bırakın. Bu suyu süzün ve 3′e bölüp aç karna için. 10 gün kullanıp, 2 gün ara verin ve küre tekrar 1 ay daha devam edin. Ancak şeker hastalığı ve yüksek tansiyonu olanlar bu karışımı kullanırken dikkat etmeli. Bu hastalıkları bulunanlar, meyan kökünü karışıma ilave etmemelidir.

KESİN SONUÇLAR İÇİN

Bir kaba 200 gr vazelin koyun ve 1 tatlı kaşığı susam yağı, 2 tatlı kaşığı ardıç katranı, çam esansı ve 1 tatlı kaşığı defne tohumu yağı ekleyip karıştırın. Hasta olan cildinize günde 1 kez bu kremi sürün. Ancak şunu önemle eklemek isterim: Sedef hastalığı hiçbir kremle, losyonla, ışıkla güneşle, şampuanla yani haricen yapılan uygulamalarla tam olarak iyileşmez. Tam tedavi için bir kaç bitki çayı yeterli değildir.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •