Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
Arama sonucu : 93 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Esas

İSTANBUL SİLVER B TİPİ GÜMÜŞ BORSA YATIRIM FONU / GMSTR, 2014/Yıllık TOPLAM DEĞERİ 8.113.660 TL

NET DÖNEM ZARARI 380.827TL

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

bu fonun fiyatı nasıl belirleniyor ONSA goremi*

3. Esas

Alıntı Originally Posted by enigma Yazıyı Oku
    bu fonun fiyatı nasıl belirleniyor ONSA goremi*
    Evet onsa göre tabi. Ancak GMSTR TL cinsinden işlem gördüğü için USD/TRY kuru da işin içine giriyor. Yani gümüş fiyatı (dolar cinsinden ons fiyatı) hiç artmasa bile dolar yükselirse gmstr'de yükselir, tersi de doğru. Mesela Hem gümüş fiyatı artar hem de Usd/Try artarsa gmstr hızlı yükselir, tersi durumda da gümüşe göre daha hızlı düşer. Kısacası Gmstr'ye yatırım yapmakla örtük olarak dolara da yatırım yapmış olursunuz.
    Kısacası Dolar/Tl kuru ve gümüş fiyatlarının birlikte zayıf seyrettiği bir dönemde orta ve uzun vadeli alım stratejisi izlenebilir. İçinde bulunduğumuz dönemde gümüş fiyatları nispeten zayıf, dolar ise bir miktar gerilemekle birlikte halen kuvvetli sayılır. Şahsen Alım için Gmstr'nin 9'un altına gerilemesini bekliyorum.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

Tesekkurler

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

XAG/USD X USD/TRY / 31,105 X 6,79 Gösterge Değer Hesaplama Formülü. 2-3 kuruş kaymalar olabilir.

Doları içerdiğinden değil de emtia almak istediğimden ben de gmstr tercih ediyorum. Fiziki gümüş alıp saklamak sıkıntı yaratıyor. Benim yerime Takasbank saklıyor sağ olsun, gmstr biriktirmek hoşuma gidiyor.

Syg.

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Değerli metal, yaklaşık 8 ay süren bir yükselen takoz formasyonu oluşturmuş. Geçtiğimiz 4 işlem gününde yükselen trendin altına kayması ile gevşemeye başlamış. 9,33 seviyesindeki yatay desteğinde tutunamayıp en son 9,18 fiyata dek sarkmış. Kısa vadede doların 2,65 desteğinden verebileceği bir tepki ile yeniden 9,33 üzerine atması olumlu olacaktır.

Dolar bazında gümüş ise değer kaybetmeye devam ediyor, 15,70-15,55 seviyeleri güçlü destek konumunda. 2,65 kur ve 15,55 gümüş ile 9,02 civarına kadar gevşeyebilir en fazla diye düşünüyorum. Bu yorumum tabi ki kısa vade için geçerlidir.

Belirsizlik ve güvensizlik dönemine karşı önlemimi şahsen gmstr ile alıyorum

Syg.

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Birkaç gündür tahtada işlemler yoğun. Yani normalden fazla. Bugün işlem hacmi 14.988 lot yani 101.768 gram gümüş

Fonun takası dikkatimi çekiyor. Tek satıcı Finans yani fon yöneticisi iken neredeyse tüm aracılar alımda, yerlilerde bir emtia talebi görülüyor, aynı şey gldtr için de geçerli, tüm kurumlardan talep var. Bunu takastan takip etmek çok kolay. Öteki halde kuyumculara tek tek sormanız lazım, ee ağa işler nasıl diye

Düşünüyorum ki, gmstr alabilmek için kavga edeceğimiz günler olacak mı, herkes stoklayıp kimse satışa birşey yazmazsa böyle bir ihtimal var

Syg.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

izlediğim kadarıyla dolara daha cok duyarlı gıbı geldi bana...

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •