Sayfa 101/237 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 1891 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Çelişkiler

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Ve gencecik bir ses sevdiğine sesleniyor..Mehsem Özşimşir'in güzel sesiyle...
    Duyduğum en güzel yorumlardan biriyle..

http://www.youtube.com/watch?v=vweM6fMSlhY

Kalbimi bezlederim minnet-ü zevkile dilesen
    Bir muhabbet kuşu da ben olurum sev diye sen
    Sevgimin meltemidir şimdi şu ruhumda esen
    Bir muhabbet kuşu da ben olurum sev diye sen

Uşşak makamındaki eser ölümsüz bestekar ve klarnetçi Şükrü Tunar'ın..

Hergün müzikle yıkayın günün yorgunluğunu, gönül yorgunluğunu..

İyi gelir..

Göreceksiniz, daha mutlu bir çevre yaratacaksınız..
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 02-09-2009 saat: 00:42.

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    İstanbul.
    Gönderi
    3,217
    Blog Yazıları
    5

Esas

Yıllardır...
    Bu ülkenin Tam Bağımsız bir ülke olabilmesi için mücadele verenlerin..
    Şimdilerde...
    Aşırı Milliyetçi ''IRKCI/KAFATASCI'' zihniyetle aynı terazide tartılmasına..
    Olsa olsa...
    ÇELİŞKİ denir..
    Hemde en dik alasından.
    Enteresan.
    Düşünüyorumda.....neyse....kalsın.
    Selamlarımla....REST

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Gelişmiş insanlar mensup oldukları aileye, çevreye ve de ülkeye hizmeti gaye edinmişlerdir yaşamları boyunca.. Böylece yükseltiriz onurunu, kalite ve de yaşam seviyesini ülkemizin.

Tüm ülkeler ve uluslar da insanlık ailesinin birer mensubudurlar.

Medeniyet dediğimiz yaşam ve birikim kalitesi de fertlerin/ulusların birbirine aktardıklarıyla ve hep beraber yararlandıklarıyla yükselir.

Herkes mucit ya da sanatçı değildir. Seyirci ya da yararlanıcı durumunda olanlar da duruşları, belli olaylar karşısında davranışları ve alkışlarıyla, iyiyi/güzeli, çirkin ve yanlışa tercih edişleriyle bu yükselişe katkıda bulunurlar.

İnsanlık ya da medeniyet böylece gelişir.

Geçmişte tepki duyarak okuduğum bazı yabancı yorumcuların "Türk'ler olmasa insanlık ne kaybederdi" temalı yazıları beni yaraladığı kadar da düşündürmekte..

Yine bir zamanlar okuduğum "Osmanlı'dan Kalan" (adı bu idi sanıyorum) adlı kitapta, Balkanlarda 400-500 sene hüküm sürmüş Osmanlı'dan kalanları gördükçe, neden daha fazla değil diye sormuştum kendime..

60 yıllık zorlu bir hayat sürdüm..Tüm yapabildiklerimi Selahaddin Pınar'ın bir şarkısına değişebilirim..Üstünü ödeyemem..

Forumlar paylaşım yeridir.. Forum standardı bizim yarattıklarımız ve davranışlarımızla belirlenir. Herkes üretmek durumunda değildir belki. Bunu anlarım. Ama bu forumda bulunup, üretilenlerden yararlananların, en azından, davranışlarıyla forumun standardını düşürmemek gibi bir borçları olduğunu düşünüyorum..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Bir kaç gündür forumda yaşananlar birçok kişiyi üzdü.. Benim gibi..

Keşke hiç yaşanmasa idi..İnsanlar kırılıp üzülmeselerdi..

Tüm bu olaylardan benim de çıkardığım bir ders var..

Benim bu forumda açtığım başlıklar toplumumuzun, ülkemizin, gündelik dertleri. Hatta tümüyle popüler konular. Ben yaratmıyorum.

Yazdıklarım kendi fikirlerim. Herkes gibi temel halisane niyetlerden başka bir niyetim de yok..

Bu forumda paylaşmak için bulunuyorum. Düşmanlık yaratmak için değil. Ülkemde varolan husumetleri, düşmanlıkları görmemek bunları dikkate almadan laylaylom demek bana göre değil.

Ama birşeye dikkat edeceğim bundan böyle..

Bana karşı, savunduklarıma karşı yöneltilen eleştirileri, daha yapıcı daha olumlu bir tavırla karşılıyacağım..

İnsanlara zaten hakaret etmek gibi bir düşüncem olmamıştır .

Ama bundan böyle daha sevecen, daha empatiyle yaklaşacağım herkese..

Deniyeceğim..

Umarım başarılı olurum ..

Bundan ben de, sinir sistemim de yarar görür..

Çevrem gibi..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

"Yıllar önce Leman’da mı yoksa başka bir mizah dergisinde mi görmüştüm adını hatırlamıyorum ama o karikatürü unutamam..

Diktatörlüklerin birinde (siz onu iyi bilirsiniz) bir manga asker silahlarıyla saf tutmuş.. Başlarında da iki subay var..

Duvarın dibine diktikleri birini kurşuna dizecekler..

Gözleri bağlı olarak duvar dibine dikilenin ise tasviri şöyle.. Adamın üzerinde işçi tulumu var..

Yapılı vücudundan, kalın kollarından, iri ellerinden bir emekçi olduğu bakar bakmaz anlaşılıyor..

Subaylardan küçük rütbeli olan “Ateş..” emri vermek için kılıcını kaldırmış, infaz mangasındakiler hedefe nişan almış..

O sırada devrimci kardeşimiz ölmeden önce son sloganını atıyor:

“Yaşasın işçi sınıfının demokratik, faşik birliği.. Yaşasın emekçilerin anti laik, emperyalik mücadelesi..”

Karikatürün öbür köşesinde infazı yöneten subay, ateş emrini verecek olana “Bana bir yanlışlık yapıyoruz gibi geliyor ama!” diye fısıldıyor..

Kafamın içinde gezinip duran fısıltı da böyle bir şey işte..

“Yaşasın muhafazakâr laiklerin anti demokratik özgürlük mücadelesi!”

http://haber.gazetevatan.com/haberde...goryid=4&wid=1

Eğitimin amacı temelde toplumu teşkil eden bireylerin öncelikle birbirleriyle anlaşabilmelerini temin etmektir diye düşünüyorum..

Böylelikle aynı "şey"i aynı şekilde algılama birliği sağlarız.

Kavramları tartışmakla vakit geçirmeyiz..

Aynı konularda, büyük çoğunlukla aynı duygusal refleksi gösteririz..

Bizde eksik olan budur..

Ve ne yazıkki eğitim cahillerce yer gelir aşağılanır. Toplumun ekseriyetinin eğitim olanağından yararlanmaması durumunda ise giderek bir fasit daire halini alır bu temel eksiklik..

Devletin var oluş nedenlerinin başında gelen eğitim, kimsenin keyfine ve takdirine bırakılmayacak, emanet edilmeyecek kadar yaşamsal bir konudur..
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 06-09-2009 saat: 14:51.

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Ama birşeye dikkat edeceğim bundan böyle..

Bana karşı, savunduklarıma karşı yöneltilen eleştirileri, daha yapıcı daha olumlu bir tavırla karşılıyacağım..

İnsanlara zaten hakaret etmek gibi bir düşüncem olmamıştır .

Ama bundan böyle daha sevecen, daha empatiyle yaklaşacağım herkese..

..
    empati ??

Leipzig Özgürlük ödülü Taraf'a

2009 Leipzig Özgürlük ve Medyanın Geleceği Ödülü Taraf"ın "baskıya rağmen sürdürdüğü cesur habercilik" nedeniyle Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan"a verildi.

2009 Leipzig Medya Ödülü"nün gerekçesinden: "Taraf araştırmacı gazeteciliğiyle öne çıktı. Cesur haberleriyle hükümette ve orduda düşman kazandı. İlan alamasa da, baskılar sürse de idealist, tavizsiz yoluna devam ediyor." Ahmet Altan"ın bir İtalyan ve bir Hırvat gazeteciyle paylaştığı ödül, daha önce Rusya"da öldürülen gazeteci Anna Politkovskaya ile Vietnam ve Irak savaşlarına muhalif ABD"li yazar Seymour Hersh"e de verilmişti

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    İstanbul.
    Gönderi
    3,217
    Blog Yazıları
    5

Esas

Alıntı Originally Posted by menealaos Yazıyı Oku
    empati ??

2009 Leipzig Özgürlük ve Medyanın Geleceği Ödülü Taraf"ın "baskıya rağmen sürdürdüğü cesur habercilik" nedeniyle Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan"a verildi.

2009 Leipzig Medya Ödülü"nün gerekçesinden: "Taraf araştırmacı gazeteciliğiyle öne çıktı. Cesur haberleriyle hükümette ve orduda düşman kazandı. İlan alamasa da, baskılar sürse de idealist, tavizsiz yoluna devam ediyor." Ahmet Altan"ın bir İtalyan ve bir Hırvat gazeteciyle paylaştığı ödül, daha önce Rusya"da öldürülen gazeteci Anna Politkovskaya ile Vietnam ve Irak savaşlarına muhalif ABD"li yazar Seymour Hersh"e de verilmişti

TARAF....
    Ne TARAF.....diye sormak lazım.
    Yönetimi...
    Hangi TARAF....acaba.
    Cesur haber veriyorlarmış...
    Trajı kaç acaba..bu TARAFın.
    Geçiniz.REST

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    Sayısal 6/49
    Gönderi
    1,845

Esas

Alıntı Originally Posted by menealaos Yazıyı Oku
    empati ??

tam bir komedi !

Tarafa AKP zamaninda baski yapilacak.. bu da bu tip "ödüllerin" nasil ve kimlere verielbildiklerinin maalesef bir gösterisi..

haa bu alman "solcu"larinin "solculuklarina" fazla itibar vermeyin hele hele medya ve alakali kollarinda.. yeri gelince iclerindeki fasistlik ortaya cikar..

bunlar nasil "solcular" ki her firsatta "türk/arap kökenli alman" diyerek diger insanlari aslinda almandan saymayarak etnik vurgu yapiyorlar..

onlara göre alman olmakla almanya vatandasi olmak farkli .. yani bir alman kanindan olana daha yakinlar..
    islerine gelince yabancilarin yaptiklarini medyada haftalarca kasirlar.. türklere yapilinca "galeyan olmasin diye" iki satirla gecistirirler..

bunlar varya bunlar

Sayfa 101/237 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •