Sayfa 101/107 İlkİlk ... 519199100101102103 ... SonSon
Arama sonucu : 851 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Forex Firma Seçimi Tavsiyesi

1. Esas

Alıntı Originally Posted by KubilayO Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ... az önce 0,25 lot EURUSD bekleyen işlemim gerçekleşmiş, piyasanın neredeyse ölü olduğu bu saatte bile emirin gerçekleşme fiyatında 1 pipten fazla kayma (slippage) var.

Sürekli 1-2 pip kaymalar oluyor emir gerçekleşmelerinde. Ne dersiniz? Bu kurum, çalışılabilir bir kurum mudur? Bu tarz kaymalar neye yorulur?
    kurumun baş harfi ile son harfi ne mesela ?

2. Esas

İlk iki harfi İŞ ...
    Hayır, kurumuma güvenim tam, hiç bir şüphem yok.

Ama ... bekleyen emirlerde fiyat kaymaları her zaman oluyor. Bu kaymaların nedenini merak ediyorum.

Esas

Güvenilir forexin adresi Finansonline FX.

https://www.finansonlinefx.com.tr/fo...ead-kampanyasi

4. Esas

arkadaşlar merhaba,
    güvenilir,spreadları düşük,kayma yaşanmayan,veri terminali düzgün çalışan yurt içi veya yurt dışı önerebileceğiniz firmalar var mı ?

Esas

Arkadaslar ben de yabancı forex firma tavsiyesi istiyorum kullandiginiz ve memnun oldugunuz.Minimum depoziti düşük kaldıraç yüksek olan ve para Çek'imde yatırmada sıkıntı yaratmayan yabancı firma varsa yazarsanız özelden sevinirim. Bir de ufx dışında firma önerisi istiyorum.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Arkadaşlar, Brexit nedeniyle çalkantılı bir gün olacak. Bundan dolayı çoğu aracı kurum kaldıraçlarda haklı olarak indirim yaptılar hatta bazıları agresif olarak. Bu anlaşılır bir durum olmakla birlikte yapılan kaldıraç indirim işlemlerinin çoğu SPK tebliğine göre usulsüz yapılmıştır.

Mevcut açık pozisyonunuz varken o pozisyonun kaldıracını indiremezler. Bazı aracı kurumlar bu kurula uydular ama çoğu kasap gibi mevcut pozisyonları da dahil ederek marjin seviyelerini sert bir şekilde düşürdüler. Eğer mevcut pozisyonunuzun kaldıracını indirdilerse ve bu nedenle zarar ettiyseniz veya pozisyonunuzu kapatmak zorunda kaldıysanız, bir dilekçe yazarak SPK'ya başvurun ve hakkınızı arayın. Bu net usulsüzlük olduğundan dönüş olacaktır yaptığınız şikayete.

Eğer dürüst, kurallara uyan bir aracı kurum arıyorsanız, BREXIT dolayısıyla kaldıraç oranlarını nasıl değiştirdiklerini sorun, oradan aracı kurumun nasıl bir kurum olduğunu anlarsınız.

Doğru prosedür şöyledir: Mevcut semboller "sedece kapat" şeklinde belirlenir ve yüksek kaldıraçlı işlemler açık kalır, pozisyon kapatıldıktan sonra tekrar bu kaldıraçla işlem açılmaz, yeni düşürülmüş kaldıraçla açılır.

Benim tavsiyem çok daha büyük marjinle işlem yapmanız yönündedir ama konu ideal marjin seviyesinin ne olduğu değil aracı kurumların yaptığı usulsüzlüklerdir. Doğru prosedürü anlattım, doğru yaklaşım, aracı kurumları önceden yüksek kaldıraçla açılmış pozisyonlar için müşterilerini bilgilendirmeleri ve daha fazla nakit koyarak pozisyonlarının marjin oranlarını arttırmalarını tavsiye etmeleri yönünde olmalıdır, sadece uyarı ve tavsiye...

Uzak durmanız gereken aracı kurumlar bu tipteki aracı kurumlardır. Müşteriyi ve kendini aynı anda koruyan tedbirli aracı kurumlar geçen haftadan itibaren bahsettiğim gibi kaldıraçları indirdiler, çakal aracı kurumlar genelde bu hafta içinde indirim yaptılar ve kasap gibi davrandılar.

Belki aracı kurum seçiminize yardımcı olur ve/veya varsa zararınız bu işlemlerden şikayet ederek paranızı isteme hakkınız var bunu da bilin istedim.

Duhul
    Nov 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    103

Esas

ÜNLÜ Menkul FX işlemlerine başlamış ben de onlarla çalışmaya başladım, şimdilik çok iyi gidiyor. MT4 kullanıyorlar, gece gündüz ulaşabiliyorum ve çok ilgililer. Tavsiye ederim. Utradefx diye geçiyor internet siteleri.
    bol kazançlar...

Esas

Benimde merak ettiğim neden orjinal firmalar dururken, diğer firmalardan araştırmalar yapılıyor diyenlerdir. Forex şirketleri başlığında verilen tüm firmalar güvenilir.
    Bence sadece bir tek firmaya takılıp kalmamak gerekiyor.
    Ayrıca GCM bence gayet güvenilir bir yatırım firması.
    Forex piyasalarında şu an İnvessstas gayet iyi ilerliyor, özellikle istanbul bölgesine yoğunlaşan bir genişleme dikkatimi çekiyor.
    Bu arada herkese merhaba yeni üye oldum foruma, inşallah birbirimize etkili yardımlarımız olur.
    (Her hangi bi yanlışım olursa, moderatörler tarafından uyarilmak istiyorum) teşekkürler.

Sayfa 101/107 İlkİlk ... 519199100101102103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •