Sayfa 101/707 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 5654 madde; 801 - 808 arası.

Konu: ISYAT-İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Wink

selam ortaklarım... benim ki bir latife .....şimdi gündemde not artırımı beklentisi ağır basıyor..yurt dışı ters bir gelişme olmazsa trend aşağı dönmeyecek belli...ha 82 binler görülür ve piyasa artık tamam biraz nakde dönüp aşağıdan pozisyon alalım derse olabilir...iyide olur
    temettü yatırımı bir yana al/sat amacıyla artık borsa genelinde ki bu fiyatlardan pozisyon açmak küçük yatırımcının işi olmasa gerek ! ( ucuz kalmış bazı sanayii hisseleri hariç )

zaten yıl sonu bilanço dönemine de giriyoruz ve bu yöndeki beklentiler de hisselerin prim performanslarında etkili olacak...

Duhul
    Dec 2012
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,738

Esas

Alıntı Originally Posted by Mr.Patience Yazıyı Oku
    selam ortaklarım... benim ki bir latife .....şimdi gündemde not artırımı beklentisi ağır basıyor..yurt dışı ters bir gelişme olmazsa trend aşağı dönmeyecek belli...ha 82 binler görülür ve piyasa artık tamam biraz nakde dönüp aşağıdan pozisyon alalım derse olabilir...iyide olur
    temettü yatırımı bir yana al/sat amacıyla artık borsa genelinde ki bu fiyatlardan pozisyon açmak küçük yatırımcının işi olmasa gerek ! ( ucuz kalmış bazı sanayii hisseleri hariç )
    zaten yıl sonu bilanço dönemine de giriyoruz ve bu yöndeki beklentiler de hisselerin prim performanslarında etkili olacak...
    aynen katılıyorum sozlerinize sn MrPatience. ikisi hariç ki biri işyat tüm portfoyumu nakite cevirdim ve su an kısa orta vade bir senede girmekde bana cok mantıklı gelmiyor. tum eli yuzu duzgun kagıtlar gokten bana el sallıyorlar.
    gunluk trade yapıyorum bazı hareketli senetlerle ki hem heyecan yapıyorum hemde harclık cıkarıyorum bu boga piyasasında. bilanco acıklama zamanına yakın yılsonu bilancosu yuksek gelebilecek surpriz kagıtlara yonelmek bence iyi bir fikir olabilir. YTD

3. Esas

sn.devlet memuru; diger kagıt da ISGSY olmasın sakın? sizi temettücüler sizi valla temettü hissesi hariç borsada durmak tehlikeli, aynen katılıyorum...

Duhul
    Dec 2012
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,738

Esas

Alıntı Originally Posted by casusbelli Yazıyı Oku
    sn.devlet memuru; diger kagıt da ISGSY olmasın sakın? sizi temettücüler sizi valla temettü hissesi hariç borsada durmak tehlikeli, aynen katılıyorum...
    yok sn casusbelli isgsyi elimden cıkarttım 3 hafta once. bugun diger kagıdımı da elden cıkardım sadece işyat kaldı. onu da tutacagım inşallah. acıkcası su aralar hisse scouting yapıyorum. biraz realizasyondan sonra girmek uzere. ama endeksdeki bu balon cıkıs beni biraz korkutuyor acıkcası.bu hızlı cıkısın hızlı inişi olmasın sakın YTD

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Esas

Alıntı Originally Posted by devletmemuru Yazıyı Oku
    yok sn casusbelli isgsyi elimden cıkarttım 3 hafta once. bugun diger kagıdımı da elden cıkardım sadece işyat kaldı. onu da tutacagım inşallah. acıkcası su aralar hisse scouting yapıyorum. biraz realizasyondan sonra girmek uzere. ama endeksdeki bu balon cıkıs beni biraz korkutuyor acıkcası.bu hızlı cıkısın hızlı inişi olmasın sakın YTD
    eli kulağında gibi...bunu bekliyoruz...temettü öncesi iyi bir ekleme fırsatı olabilir...bugün 80.500 geçilemeyince başta ereğli olmak üzere hacim toplayan kağıtlarda çözülme başladı ve bu sanki bir realizasyon hazırlığı gibiydi..avrupa borsaları bize nazaran ucuz ve bir haftadır yeşile döndüler...para oraya giderse bizede burada bir marj fırsatı yaratır...borsa biraz satışa gidecek ki bir nefes payı oluşsun...

Esas

biri 200 bin lot verdi sabırsız heralde

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Esas

son 3-4 yıldır adeta istatistiki bir biçimde Eylül ayında talep görmeye başlamış..talep Şubat ayı ile birlikte artmış ve tüm ivmeyi temettü dağıtım tarihine göre Eylül...Mart ayları arası gerçekleştirmiş...ürettiği primde bu dönemler içinde sınırlı kalmış çünki bir kaç büyük piyasa yapıcı tarafından adeta kontrollü bir biçimde yönetilmiş !

...buradan hareketle düşük maliyetli bir alım için en uygun dönemin temettü dağıtım tarihinin a kabinde kollanması gerektiği ortaya çıkıyor !
    ...yani Nisan..Mayıs.............Ağustos ..Eylül...diğer deyişle hissede hem prim hemde temettü getirisi beklentisinin bitip çıkışların yaşandığı dönem de doğal olarak bu tarihler .. "temettü sonrası" !

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Lightbulb

Alıntı Originally Posted by Mr.Patience Yazıyı Oku
    son 3-4 yıldır adeta istatistiki bir biçimde Eylül ayında talep görmeye başlamış..talep Şubat ayı ile birlikte artmış ve tüm ivmeyi temettü dağıtım tarihine göre Eylül...Mart ayları arası gerçekleştirmiş...ürettiği primde bu dönemler içinde sınırlı kalmış çünki bir kaç büyük piyasa yapıcı tarafından adeta kontrollü bir biçimde yönetilmiş !

...buradan hareketle düşük maliyetli bir alım için en uygun dönemin temettü dağıtım tarihinin a kabinde kollanması gerektiği ortaya çıkıyor !
    ...yani Nisan..Mayıs.............Ağustos ..Eylül...diğer deyişle hissede hem prim hemde temettü getirisi beklentisinin bitip çıkışların yaşandığı dönem de doğal olarak bu tarihler .. "temettü sonrası" !
    yine şunuda ekleyelim...temettü sonrası süren bir kaç aylık satış periyodunda kaybettiği değer ort.%30 ve yine en düşük kabul ettiğimiz değer üzerineden temettü dönemine kadar olan dönemde ürettiği max.prim de yine %30 ortalamalarında
    ....yani hissenin driver' ı olan bir kaç büyük oyuncu dışında amatör yatırımcının tahtaya etkisi hissedilmeyecek derecede düşük

sanki bir hisse senedi değilde yatırım fonu gibi ?

Sayfa 101/707 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •