Sayfa 101/102 İlkİlk ... 519199100101102 SonSon
Arama sonucu : 809 madde; 801 - 808 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

1. Esas

bilanço vb. konularda

Esas

85 kuruş net temettü geldi hayırlı olsun(brüt 100 kuruş)

3. Esas

Çok kötü bir bilanço açıkladı. Dün alacaktım iyi ki almamışım pazartesi taban gelebilir.

9.0lardan alıcı olurum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Esas

Ft-2 dusuncelerin nedir

Esas

Vergi dairesine sunulan 187 milyonluk bilançodan sonra zaten böyle bir konsolide bilanço tahmin ediliyordu (dowaksa zararından dolayı)

Bir de üstüne kur farkı gideri olarak ciddi eksi yazmış bu da net dönem karını olumsuz etkilemiş. Aksa normalde kur farkından etkilenmemek için hedge ederdi neden bunu başaramadı anlayamadım doğrusu... Genel kurul toplantısında sorulacak soru bu olmalıdır.

Fakat faaliyet karı geçen seneye göre artmış durumda. Geçen sene faaliyet karı 352 milyonken bu sene hasılat bir miktar düşmesine rağmen 374 milyona çıkmış. Bu da geçen seneki faaliyet kar marjının %17,3 iken bu sene %19,1 e çıktığını gösteriyor.

Kısacası bu bilançonun böyle geleceği vergi dairesine sıunulan mali tablodan belliydi, keza o gün piyasada satış da oldu. Pazartesi günü satacak ekip muhtemelen küçük yatırımcı olacaktır.

Dikkat çeken bir diğer nokta ise şirketin "ben karımı düşürsem de vereceğim temettüyü artıracağım rahat olun" yaklaşımıdır. Bu da temettü yatırımcısı yabancı fonların ve benim arayıp da bulamadığım birşeydir. Keza Aksa bir dün DowAksa zararını kapattığı zaman direkt olarak min. 350 milyon kar yazabilecek bir şirket. Hisse başı 2 TL neden olmasın?

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Nov 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    3,369

Esas

DowAksa olmasa daha iyi olacak.

Karı götürmekten başka bir iyiliği yok.

Favök nerede,
    Net kar nerede!

Karın düşmesi ile marjlar ve rasyoların hepsi bozuk görünüyor.

Halbuki FAVÖK bambaşka.

Duhul
    Feb 2014
    İkamet
    Mezopotamya
    Gönderi
    1,065

Esas

Favök iyi olabilir sözüm yok. Ama net kardan daha fazla temettü dağıtmak benim şirketim olsa idi asla olmazdı. Kur zararı dow bilmem neden zarar ama zarar ve şirkete yansıyacak mı yansıyacak. Net kar ne 125 dağıtalan ne hisse başı 1 liradan 185 milyon. 60 milyon cepten veriliyor. Net 125 dağıtırdım ama asla 185 dağıtmazdım.şirketimin gelecek sene farzı misal 300 milyon kar edeceğini görsem bile.

Esas

cok guzel bir yorum sayin rlc44.hisseyi buraya tasimislar zirve kirilmis ve en az bir %30 daha gitmeli ki anlamli zirve kirilimi olsun.bunu da tabi hisse uzerindeki cazibeyi canli tutmakla olur o yuzden karini haddinden fazla paylasiyor aksi halde burdan satis gelirse hisse grafigi gercekten bozulur.
    belirli bir seviyeye duzelene kadar spek hisseyi yukari tasidi fakat yatirimcisi girmeseydi buralara gelmezdi ve uzerine gidemez.
    tabi temmetu de fiyatin dusmesi demek.

Sent from my Lenovo S850 using Android mobile app

Sayfa 101/102 İlkİlk ... 519199100101102 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •