Sayfa 102/911 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7288 madde; 809 - 816 arası.

Konu: AKSEL - Aksel Yatırım Holding A.Ş..

1. Esas

sayın spk 10 trilyon ceza kesme yetkin varken 135 bin ceza kestin. umarım bir bildiği vardır.

2. Esas

Alıntı Originally Posted by mechull Yazıyı Oku
    SPK 'nın bu cezasının bence yürütme durdurmadan önce gelmesi çok önemliydi. YD davasının sonucu şuan çok önemli oldu. SPK 'nın cezasından önce YD 'nın çok da önemli olmadığını düşünüyorum ki VBG asıl davanın sonucunu bekleyeceti. Bakalım bundan sonra ne olacak, ben umutluyum...
    Söylediğiniz şey önemli. Burada insanın aklına şöyle bir soru geliyor. Madem YD kararı o kadar önemli değildi, neden SPK bu kadar bekledi ve neden 09.01.2013 tarihinden önce oy verme haklarını alıp da MATAS'ın ANSA enerjiye -tabi bence- uçuk rakamlar vermesine engel olmadı? Bir nevi içinin boşaltılmasına göz yumdu? Şimdi biz kara kara, aslında o alış işlemini yapamaması gereken şirketten o işlemin nasıl geri alınması gerektiğini düşünelim.

Kendimce işlerin nede uzadığını ise şu şekilde açıklıyorum: SPK'da yönetim değişikliği olacaktı, o yüzden eski yönetim ağırdan davrandı. Yeni yönetim ise hızlı olmasına rağmen, kendine göre önemli olan konulara öncelik verdi ve onlarla ilgili kararları önce aldı. Yoksa aslında yeni SPK yönetimi hızlı kararlar alıyor.

yazdıklarım kendi fikrimdir, yanlış düşünmüş olabilirim.

Esas

Alıntı Originally Posted by mstfgdr Yazıyı Oku
    ALTINCI KISIM İdari Para Cezası Gerektiren Fiiller ve Sermaye Piyasası Suçları
    BİRİNCİ BÖLÜM İdari Para Cezası Gerektiren Fiiller
    Genel esaslar MADDE 102- (1) Bu Kanuna dayanılarak yapılan düzenlemelere, belirlenen standart ve formlara ve Kurulca alınan genel ve özel nitelikteki kararlara aykırı hareket ettiği tespit edilen gerçek ve tüzel kişiler ile ihlalde belirleyici etkisi saptanan tüzel kişi yöneticilerinin hakkında gerekçesi belirtilmek suretiyle Kurul tarafından yirmibin Türk Lirasından ikiyüzellibin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir.
    (2) İdari para cezasını gerektiren bir fiilin ilk kez işlenmesi halinde ilgilinin Kurulca uyarılmasına ilişkin usul ve esaslar Kurulca belirlenir.
    (3) İdari para cezasını gerektiren bir fiili gerçekleştirmek suretiyle menfaat elde ettiği tespit edilenler hakkında uygulanacak idari para cezası, elde edilen menfaatin iki katından az olamaz.
    4) Bu Kanunun 26 ncı maddesi uyarınca pay alım teklifi zorunluluğunu yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında, pay alım teklifine konu payların toplam bedeline kadar idari para cezası verilir.[/B] (5) Hakkında idari para cezası verilen gerçek veya tüzel kişi tarafından, aynı ihlalin üç yıl içerisinde tekrarı halinde, bu madde uyarınca uygulanacak idari para cezası üst sınırdan verilir.
    bilgi için tşk

şuan mahkeme süreci var mahkeme sonuçlanır dava red olursa vbg o zaman da çagrıya çıkmazsa o zaman spk çagrı bedeli kadar cezayı uygular bence

vbg mahkeme nin verecegi karara uyacagız açıklması vardı bunu da atlamamak lazım..

Esas

bende öyle düşünüyorum erken unutuyoruz bazı şeyleri şuanda en önemlisi mahkeme kararı bencede ondan sonra herşey netleşir diye düşünüyorum

Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    bilgi için tşk

şuan mahkeme süreci var mahkeme sonuçlanır dava red olursa vbg o zaman da çagrıya çıkmazsa o zaman spk çagrı bedeli kadar cezayı uygular bence

vbg mahkeme nin verecegi karara uyacagız açıklması vardı bunu da atlamamak lazım..

Esas

Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    bilgi için tşk

Birşeyi karıştırmamak gerekir, VBG mahkemenin vereceği karara uygun olarak hareket edicez demişti ve o karar asıl dava sonucunda verilecek karardır yd değil.

Bir suç karşılığında kesilen bir cezayı bir süre sonra ben az ceza kesmişim diyerek tekrar ceza kesmek bence mümkün değildir (sadece sesli düşüncedir, bilgiye dayalı değildir)...

Esas

Alıntı Originally Posted by mustafaayyuz Yazıyı Oku
    Söylediğiniz şey önemli. Burada insanın aklına şöyle bir soru geliyor. Madem YD kararı o kadar önemli değildi, neden SPK bu kadar bekledi ve neden 09.01.2013 tarihinden önce oy verme haklarını alıp da MATAS'ın ANSA enerjiye -tabi bence- uçuk rakamlar vermesine engel olmadı? Bir nevi içinin boşaltılmasına göz yumdu? Şimdi biz kara kara, aslında o alış işlemini yapamaması gereken şirketten o işlemin nasıl geri alınması gerektiğini düşünelim.

Kendimce işlerin nede uzadığını ise şu şekilde açıklıyorum: SPK'da yönetim değişikliği olacaktı, o yüzden eski yönetim ağırdan davrandı. Yeni yönetim ise hızlı olmasına rağmen, kendine göre önemli olan konulara öncelik verdi ve onlarla ilgili kararları önce aldı. Yoksa aslında yeni SPK yönetimi hızlı kararlar alıyor.

yazdıklarım kendi fikrimdir, yanlış düşünmüş olabilirim.
    SPK bence VBG 'nin YD davasının sonucundan sonra asıl davayı bekleyeceğini düşündüğü için YD 'dan sonuç gelmeden VBG 'ye ceza vererek oy haklarını dondurdu. Bu durumda asıl dava sonucu beklenirse (1-2 yıl) VBG yönetimde söz sahibi olamayacak. EGELI grubunun şuan hissede olması bu açıdan çok önemli...

7. Esas

15. idare mahkemesi varsayalım dedi ki; Vbg holding in yürütmeyi durdurma talebini red ediyorum. O zaman ne olur. Bence bir numara olmaz. Neden sorusuna gelince çünkü; Bizim için yaptırım gücü ve kudreti olan spk idi. en büyük yaptırım gücüde madde 4 ((( Bu Kanunun 26 ncı maddesi uyarınca pay alım teklifi zorunluluğunu yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında, pay alım teklifine konu payların toplam bedeline kadar idari para cezası verilir.))))idi. şimdi zaten haklarını spk dondurdu. kesmesı gereken ve en buyuk yaptırım gucu olan madde 4 u hiç etti. 135 bin komik bi rakam asıl verilmesi gereken cezanın yanında çerez parası. spk kanunda olan butun haklarını kullandı. Bu da demek oluyor kı esas dava sonuçlanıncaya kadar vbg ye kımse bısey yapamaz. cunku spk yapacaklarını yaptı. hadı dıyelım 1 sene bekledik esas dava bıttı. 15. idare mahkemesı dedı kı: vbg holdıng ben manıpılasyon vs. herneyse bırsey tespıt etmedim. spk nın kararı yerındedır. pekı o zaman ne olur. vbg bı açıklamasında dedı kı; mahkemenın verdıgı karara uyarız. pekı uymazsa ne olur. kım ne yapabılır. su an spk elındekı kozları bıtırdı. mahkemelıkte bısey kalmadı. GERİYE TEK BİRŞEY KALDI VBG NİN İNSAFI. vbg isterse çağrı yapar istemezse yapmaz. yok yeni spk çıkmış, yok çağrıda bulunma yukumlulugu zorunlu hale getırılmıs vs vs bunlar bana gore hıkaye. bunca zaman ben yenı spk kanununa guvendıgımden dolayı ıcımde bır umut vardı. Bugun butun gun boyunca surecı ınceledım ve sonuç olarak vardığım kararım budur. vbg ısterse yapar. spk yaptırır ıbaresı bence anlamını yıtırmıs bır kelıme dızınınden ıbarettır sadece. Bekleyecek mıyım sorusunun cevabına gelınce. su an zarardayım. zararda olduğum surece beklemeye devam edecegım. belkı bırgun vbg....

Esas

Alıntı Originally Posted by mstfgdr Yazıyı Oku
    15. idare mahkemesi varsayalım dedi ki; Vbg holding in yürütmeyi durdurma talebini red ediyorum. O zaman ne olur. Bence bir numara olmaz. Neden sorusuna gelince çünkü; Bizim için yaptırım gücü ve kudreti olan spk idi. en büyük yaptırım gücüde madde 4 ((( Bu Kanunun 26 ncı maddesi uyarınca pay alım teklifi zorunluluğunu yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında, pay alım teklifine konu payların toplam bedeline kadar idari para cezası verilir.))))idi. şimdi zaten haklarını spk dondurdu. kesmesı gereken ve en buyuk yaptırım gucu olan madde 4 u hiç etti. 135 bin komik bi rakam asıl verilmesi gereken cezanın yanında çerez parası. spk kanunda olan butun haklarını kullandı. Bu da demek oluyor kı esas dava sonuçlanıncaya kadar vbg ye kımse bısey yapamaz. cunku spk yapacaklarını yaptı. hadı dıyelım 1 sene bekledik esas dava bıttı. 15. idare mahkemesı dedı kı: vbg holdıng ben manıpılasyon vs. herneyse bırsey tespıt etmedim. spk nın kararı yerındedır. pekı o zaman ne olur. vbg bı açıklamasında dedı kı; mahkemenın verdıgı karara uyarız. pekı uymazsa ne olur. kım ne yapabılır. su an spk elındekı kozları bıtırdı. mahkemelıkte bısey kalmadı. GERİYE TEK BİRŞEY KALDI VBG NİN İNSAFI. vbg isterse çağrı yapar istemezse yapmaz. yok yeni spk çıkmış, yok çağrıda bulunma yukumlulugu zorunlu hale getırılmıs vs vs bunlar bana gore hıkaye. bunca zaman ben yenı spk kanununa guvendıgımden dolayı ıcımde bır umut vardı. Bugun butun gun boyunca surecı ınceledım ve sonuç olarak vardığım kararım budur. vbg ısterse yapar. spk yaptırır ıbaresı bence anlamını yıtırmıs bır kelıme dızınınden ıbarettır sadece. Bekleyecek mıyım sorusunun cevabına gelınce. su an zarardayım. zararda olduğum surece beklemeye devam edecegım. belkı bırgun vbg....
    Kusura bakma ama tek kelimesine dahi katılmıyorum. Asıl davada mahkeme 3,77 + faiz kararını onarsa VBG senin elindeki payları bu fiyattan almak zorunda. VBG 'ye dava açar ve mahkemenin aldığı kararı emsal olarak sunar paranı alırsın...

Sayfa 102/911 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •