Sayfa 102/981 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7845 madde; 809 - 816 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

Esas

sayın baybora iyi yansır; ama bu beklentileri sağır sultan bile duydu. Duymakla da kalmadı artık duymaktan bıkkınlık geldi. Çünkü dediğiniz tarihler nedense hep öteleniyor. Rafineri mesela 2015 idi, liman zaten ayrı hikaye.

Artık masallar değil, açılışları görmek ve kara yansımasını izlemek istiyoruz. Baksanıza biri 2.8 hedef vermiş diğeri 5 küsür. Belli ki birisi masalları önemsememiş diğeri beklentiye kısmen katmış. Petrol düşmeseydi halimiz haraptı, imdadımıza kaya gazı yetişti.

Enerji yatırımı ne durumda bilmiyoruz ki ne tasarruf sağlayacak bilelim. Tüpraş'ta dedileri ki bize rup yatırımı şu kadar favök artışı sağlayacak, bizde bekledik. Dedikleri zamanda yatırım devreye girdi, dedikleri kadar kar artışı sağladı, iletişim dediğin böyle sağlanır, masallarla değil. Bu yüzden birisine göre fiyat 2,8 diğerine göre 5 küsür.

Esas

*düzeltmenin hızlısı makbuldür herzaman bence...ama trend bozulmamalı

3. Esas

Alıntı Originally Posted by baybora8 Yazıyı Oku
    Genel müdür, yanlış hatırlamıyorsam bir konuşmasında Petkim'in günde 1 milyon dolar tutarında enerji masrafı olduğunu söylemişti.
    Eğer rüzgar ve kömür santralleri devreye girerse yarı yarıya tasarruf olur mu? Yıllık 180 milyon dolar gibi. Uzmanlığı olan var mı bu konuda?
    Kabaca %40 tasarruf yaratır.

Esas

Eğer bugün 4 ün üzerine çıkamazsa PETKM dizisi de bitecektir,ne düşünüyorsunuz? hiç bir gerekçe yokken bu kadar aşağı salmaları normalmi . heralde 1 yıl daha bekleyeceğim

Esas

Alıntı Originally Posted by ahzer Yazıyı Oku
    Eğer bugün 4 ün üzerine çıkamazsa PETKM dizisi de bitecektir,ne düşünüyorsunuz? hiç bir gerekçe yokken bu kadar aşağı salmaları normalmi . heralde 1 yıl daha bekleyeceğim
    Kağıdın kaç günde nereden nereye geldiğine bir bakın bence. Petkim dizisi bugün alıyım yarın kar ediyim diyorsanız evet bugün için dizi bitti, başka kağıda. Şahsen düşüşlere seviniyorum, temettü öncesi ne alırsam kardır.

6. Esas

51 MEGAWATT'LIK RES, 51.000KW X 24 X 365,6 X %35(KAPASİTE FAK) = 156600 MWH üretir, serbest piyasada ortalaması 200lira olduğuna göre, 31 milyon liralık yıllık üretim olur, kömür iste %100 emre amade olduğundan eğer ucuza üretilebilirse asıl tasarrufun kaynağı olacaktır.

Duhul
    Jan 2013
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    442

Esas

360 milyon doların %40'ı 144 milyon dolar eder. Yani tl olarak yaklaşık 400 milyon tl.
    Deli rakamlar...

8. Esas

Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    sayın baybora iyi yansır; ama bu beklentileri sağır sultan bile duydu. Duymakla da kalmadı artık duymaktan bıkkınlık geldi. Çünkü dediğiniz tarihler nedense hep öteleniyor. Rafineri mesela 2015 idi, liman zaten ayrı hikaye.

Artık masallar değil, açılışları görmek ve kara yansımasını izlemek istiyoruz. Baksanıza biri 2.8 hedef vermiş diğeri 5 küsür. Belli ki birisi masalları önemsememiş diğeri beklentiye kısmen katmış. Petrol düşmeseydi halimiz haraptı, imdadımıza kaya gazı yetişti.

Enerji yatırımı ne durumda bilmiyoruz ki ne tasarruf sağlayacak bilelim. Tüpraş'ta dedileri ki bize rup yatırımı şu kadar favök artışı sağlayacak, bizde bekledik. Dedikleri zamanda yatırım devreye girdi, dedikleri kadar kar artışı sağladı, iletişim dediğin böyle sağlanır, masallarla değil. Bu yüzden birisine göre fiyat 2,8 diğerine göre 5 küsür.
    Hakkatten bu şirketin birde rüzgar santrali işi vardı dimi ya ? Birde meşhur arazi bombası vardı ? Canı sıkıldıkça adam camdan bombaları dışarı atıp atıp duruyor ama patlayanı yok. Artık millette attığı kafamıza gelmesin yeter moduna girdi iyice Birgün patlayacak elbet ama bu kadar eziyetten sonra ne kıymeti olacak o da ayrı konu. Ben artık ne olur yeni bir proje açmasınlar diye dua ediyorum. Allahtan petrol düşük tek şansımızda o.

26 Haziran 'a kadar 5.40 ı gösterdin gösterdin palacan. Yoksa mallarınla saadetle bir hayat dilerim sana...

Bu arada bu Erste kim acaba ? E bizde bu ve benzeri küçük montanlı kurumlardan çok var. Bu kurum geçmişte kaç defa petkim çalışması yapmış ki ? Petrol düşük, bu 3 aylık dönemde mal fiyatlarına 2 defa zam yapıldı. Muhtemelen bilanço iyi gelecektir. F/K ise şu an 9,5 üzeri bir yerlerde sanırım. Biz bu işi Erste kadar bilmiyormuyuz yaw. Geçiniz... Tek sorun planlara, tarihlere sadakat. Bundan sonra olur mu benim beklentim yok. Belki yeni bir yönetimle olur ama mevcutla bugüne kadar olmayan bundan sonrası için olurmu ? Yeni bir yönetim gelir mi ? Yönetim kurulunda bu yönetim çok başarılı görülüp yeniden atandı. O zaman adam sende boş ver.

26 Hazirana kadar duruma ve olma olasılığına bakacağım. Benim için bu saatten sonra o onu demiş bu bunu demiş traş. Gidin derdinizi Marko Paşa 'ya anlatın. Artık hiç gitmiyor...

y.t.d.
    Son düzenleme : denizebakan; 08-04-2016 saat: 12:03.

Sayfa 102/981 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •