Sayfa 103/372 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2972 madde; 817 - 824 arası.

Konu: EGLYO - Egeli & Co B Tipi Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    10,084

Esas

neyin tartısmasını yapıyorsunuz anlayamadım..

takas asağıdaki gibi

temettü öncesi son alım fırsatı yarın sanırım.. dolayısıyla yarın ortalama ile alıcıların (haliyle satıcıların) talebi belirleyici olacaktır..

cty satısları durdu malum.. ötekilerde de değisim sürüyor..

iki durum söz konusu.. temettüye katılıp nakitle yeni akyo mu almak.. temettü sonrası almak için simdi satmak mı.. yarın aksam (tarih doğru ise) bu iki fikir çarpısacak.. e haliyle taraflar birbirini kandırmak için feykler atıp algı bozulması yapabilir..

temettü öncesi hareketsiz kalırsa yarın seans sonu satıp bir sonraki gün almayı tercih edebilirim.. ancak bu sefer de malda olanlar ucuza yeni gelenlere mal vermemek için (tıpkı temerrüt durumu gibi) hisseyi yukarı çekmek isteyebilir..

uzun vadeciysem.. üçüncü dördüncü çeyreği düsünüyorsam arkadasların dediği gibi düsünmem gelen nakitle de akyo ile devam ederim..

kısacı isem zaten simdiye kadar kararımı vermisimdir.. kısacı isem öngörüp 1,8 iken almam lazımdı.. alamadım.. e o zaman kolay lokma değil ya temettü die al bir hafta öncesinden temettü öncesi sat.. yedirirler mi..

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    10,084

Esas

yani hülasa önümüzdeki bir iki gün belirleyici olacak olan polemik değil fırsat çatışması olacaktır

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    295

Esas

Alıntı Originally Posted by KUPA Yazıyı Oku
    yani hülasa önümüzdeki bir iki gün belirleyici olacak olan polemik değil fırsat çatışması olacaktır
    sağol üstat benim anladığım temettüden sonra yükseliş trendine girer ne kadar yükseleceğinide piyasa belirler

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    295

Esas

tabloyu incelediğimizde 3 patron var ve bu arkadaşlar%5.5 gibi bir rakam halka arz etmişler bir ayda temettüden sonrada bir %5 lik satış gelirse hisse yerinden kımıldamaz bakalım belkide uzuncular için alım fırsatlarıda doğurabilir

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    295

Esas

eğer yoğun satış yaparlarsa piyasalarda negatif olursa 1.55-1.65 aralığınada cekilebilir patronların kucağındayız

6. Esas

Alıntı Originally Posted by onat Yazıyı Oku
    eyvallah koçum bizde biliyoruz temettünün nasıl hesaplandığını
    problem şurda kağıdın olması gereken değer 3 lira
    temettüden sonra düşeceği değer 1.7
    arada %50 fark var
    usluba dikkat ne koçu ???

adam akıllı insanlar faylalanır diye onlara yazıyorum..

normalde akyo her yıl 39 kruş verecek kar etse bu fiytlarda durmaz.. bu yılki kar endeks in çok hızlı yükselmesinden, gelecek yıl böyle bir yükseliş ve bu kadar çok kar etmesi beklenmiyor 3 lira diyenler varsa çok bekler benden demesi..

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    ENGÜRÜ
    Gönderi
    10,084

Esas

onat
    kağıdın olması gereken değer derken defter değerinden bahsediyorsanız..

burası borsa arz talep dengesi ve oyunlara göre sekillenir fiyat..

nice kağıtlar var defter değerinin katlarında islem gören.. nice kağıtlar var defter değerinin onda birine islem gören..

yatırım ortaklığı ki defter değeri en kolay değisebilen bir sektör..

bence de üslubun hiç hoş değil.. amiyane tabirlere gerek yok

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    295

Esas

Alıntı Originally Posted by saldıray Yazıyı Oku
    usluba dikkat ne koçu ???

adam akıllı insanlar faylalanır diye onlara yazıyorum..

normalde akyo her yıl 39 kruş verecek kar etse bu fiytlarda durmaz.. bu yılki kar endeks in çok hızlı yükselmesinden, gelecek yıl böyle bir yükseliş ve bu kadar çok kar etmesi beklenmiyor 3 lira diyenler varsa çok bekler benden demesi..
    ne 3 lirası ben temettü sonrası 1.55 lere cekilebilir diyorum.Ha ne zaman yükselir benim fantazim gercek olursa

Sayfa 103/372 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •