Sayfa 103/177 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon
Arama sonucu : 1411 madde; 817 - 824 arası.

Konu: ISDMR-İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.

Esas

Arkadaşlar isdemir calışanlarının bu gün mahkemesi vardı.Mahkeme geçmişe dönük kar payları olup işçilerin hakları olan ve verilmeyen daha fazla kar payı talep etmelerini iceriyordu.Mahkeme davanın devam etmesine karar verip mahkeme davaya bilirkişi atayıp davanın 24 Martta görülmesine karar verdi.Işçiler haklı gõrülürse otomatikman hisse sahibi olacakları için şirket mecburen piyasaya lot süreceğinden dolayı % 5 lik acıklık geciliceğinden hisse PIÖP ten çıkacaktır.hayırlısı bbakalım.

2. Esas

kar payı ile halka açıklık arasında bir ilişki yoktur...
    kar payını oyak vermek istemese ki vermeyeceğini beyan ettiği için mahkemelik oldular,mahkeme kararı olsada kar payı vermez..
    oyak sonucu bildiğinden kar payı vermiyor ve uğraştırıyor..
    yanlış bilgiyi düzeltmek istedim..

Esas

Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    kar payı ile halka açıklık arasında bir ilişki yoktur...
    kar payını oyak vermek istemese ki vermeyeceğini beyan ettiği için mahkemelik oldular,mahkeme kararı olsada kar payı vermez..
    oyak sonucu bildiğinden kar payı vermiyor ve uğraştırıyor..
    yanlış bilgiyi düzeltmek istedim..
    Geçen yazışmalarda arkadaşın bir tanesi bu konu ile ilgili bir yazı yazdı.eğer geçmişte işlenirsen Ereğli'ye kar payı adında bir para aktarımı olmuş ise mahkemenin kazanılması çok yüksek ,aktarılma yapılmadı ise yapılacak bir şey yok

Esas

Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Warren buffett mubarek

Sent from my SM-N920C using Android mobile app
    Buffet halt etmiş ....onun ble trilyon dolarları yok

refaba Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by BilirKisi Yazıyı Oku
    Bana tecrubesiz diyen bak. Hisseyi maximum fiyatta satan ben, foruma dususten once yazdim. Simdide dusukten alacak ben, fiyat vermeyecem. Sen benim kim oldugumu bilmeden laf atma. 30 yildir borsadayim yaptigim toplam islem trilyonun dolarin ustundedir. Ben hangi hisse derken buyuk hisselerden bahsediyorum, ihlas gibi dolandiricilari degil. Hangi buyuk hisseyi alsan beklesen cikar. Isdemirde buyuk. Bu A gurubuna girmeden tehlikeli dedim. Ben alir satarim, herkes bunu yapamaz. Sizin verdiginiz heyecanla alan kucuk yatirimci dusunce korkudan satar para kaybeder, ve kazanan maalesef ben ve isin icindeki spekler olur. Spekleri benim gibi alt etmek kolay degil. Bugun al desem cikar sat desem duser hisse. Senin gibi tecrubesizlerde hayal kurar, para kaybeder. Eger speklerle baglantin yoksa tabi. Belki para yatirdin ciksin istiyorsun, milleti gaza getirmeye calisiyorsun, cocukca o zaman, uzak dur borsadan bence ka-za-na-maz-sin, siz alirsaniz spek kazanir satarsaniz siz kaybedersiniz. Burda. Soyluyorum, 5 yili gozden cikar bu hisseyi almadan once.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    Borsa 1986 senesinde kuruldu...yani tam 30 sene oldu...anlamadım siz o tarihden beri borsadamızınız !!!...benim yaşım 62,acaba sizin yaşınız kaçki ???,zaten yazmanıza gerekte yok öğrenirim nasıl olsa...aklımın almadığım şu Trilyon doların üstünde işlem yapıyorum diye yazmışsınız...acaba siz bir ülkenin sahibimisiniz ???...Ülkemizin iç,dış borcu 750 milyar dolar,bir zahmet ülkemize biraz borç verirmisiniz...adamın biri yani RTE paraya sıkışmış öyleya benim nikim bütün finans sayfalarında bellidir,ben sizi hiç oralarda görmedim ???

Ben iktisat mezunuyum,üstelik ekonomistim...mesleğinizi öğrenebilirmiyim...ben öyle trilyon dolarlarlan iş çevirmem...sadece tl işine bakarım oda en fazla 500.000...yani sizinkinin yanında devede kulak,gerçi oda fazla olur devede al ve akyuvar desek daha iyi....

Bende kurt borsacıyım,1992 senesinde başladım...1986 senesinde sadece seyirciydim faizci,altıncı ve dövizci olduğum için...borsaya girdiğim yıllar işlemler tahtadan takip edilirdi...neyse topike hoş geldiniz...biraz atmagasyonlarınızı normala indirirseniz sizinle anlaşabiliriz

6. Esas

Alıntı Originally Posted by ennuka Yazıyı Oku
    Arkadaşlar isdemir calışanlarının bu gün mahkemesi vardı.Mahkeme geçmişe dönük kar payları olup işçilerin hakları olan ve verilmeyen daha fazla kar payı talep etmelerini iceriyordu.Mahkeme davanın devam etmesine karar verip mahkeme davaya bilirkişi atayıp davanın 24 Martta görülmesine karar verdi.Işçiler haklı gõrülürse otomatikman hisse sahibi olacakları için şirket mecburen piyasaya lot süreceğinden dolayı % 5 lik acıklık geciliceğinden hisse PIÖP ten çıkacaktır.hayırlısı bbakalım.
    Hocam merhaba, öncelikle mahkemenin yeni tarihi ile ilgili bilgi arıyorduk, bilgi için teşekkürler.
    Ancak mahkeme olumlu sonuçlandığında hisse sahipleri geçmişe yönelik 12 yıllık kar payı alacak kısmını biliyoruz fakat hissedarların hisse oranlarının artacağına dair bir bilgimiz yoktu. Öyle yazmışsınız, biraz açıklar mısınız?

Teşekkürler

7. Esas

Mahkeme kararı olsa da kar payı vermez derken neye dayanarak diyorsun ?
    Mantıklı bir dayanak var mı, yoksa kaynak: bir tarafım ... mı diyorsun ?

@clasman2

Esas

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Borsa 1986 senesinde kuruldu...yani tam 30 sene oldu...anlamadım siz o tarihden beri borsadamızınız !!!...benim yaşım 62,acaba sizin yaşınız kaçki ???,zaten yazmanıza gerekte yok öğrenirim nasıl olsa...aklımın almadığım şu Trilyon doların üstünde işlem yapıyorum diye yazmışsınız...acaba siz bir ülkenin sahibimisiniz ???...Ülkemizin iç,dış borcu 750 milyar dolar,bir zahmet ülkemize biraz borç verirmisiniz...adamın biri yani RTE paraya sıkışmış öyleya benim nikim bütün finans sayfalarında bellidir,ben sizi hiç oralarda görmedim ???

Ben iktisat mezunuyum,üstelik ekonomistim...mesleğinizi öğrenebilirmiyim...ben öyle trilyon dolarlarlan iş çevirmem...sadece tl işine bakarım oda en fazla 500.000...yani sizinkinin yanında devede kulak,gerçi oda fazla olur devede al ve akyuvar desek daha iyi....

Bende kurt borsacıyım,1992 senesinde başladım...1986 senesinde sadece seyirciydim faizci,altıncı ve dövizci olduğum için...borsaya girdiğim yıllar işlemler tahtadan takip edilirdi...neyse topike hoş geldiniz...biraz atmagasyonlarınızı normala indirirseniz sizinle anlaşabiliriz
    sayın abim, (yaşınız nedeniyle duyduğum saygıdan böyle hitap ediyorum.umarım kızmazsınız) bence bu tipleri dikkate almamak lazım...Ama ben asıl dikkatimi çeken yaşınız..Kimbilir sizde ne tecrübeler vardır.Bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.Mümkünse? Bir hazine bilgi olabilir sizde.....

Sayfa 103/177 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •