Sayfa 103/586 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 4681 madde; 817 - 824 arası.

Konu: AKFEN - Akfen Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Merhaba,

Ben de akfen ile ilgilenmeye başladım kafamda soru işaretleri var.
    - Öncelikle takaslarda bir hareket görmüyorum bir virman dışında.
    - IDO konusuda can sıkıcı. Anlaşılan adam gibi bir kontrat yok veya hukuki üreci iyi incelememişler. Yapılan açıklamalar çok zayıf, onlarda lisans parası ödesin vb. Yapamaz kardeşim hukuka aykırı vb diyemiyorlar. Diğer firma da boşuna 60M'a feribot almaz. Yani burada bir kelek var, koca holding için çok önemli değil ama gelir kaybı olacaktır, bir de prestij.

Olumlu yanı ise finansallar.
    - Net esas faliyet geliri geçen seneye göre %50 artmış. 3. çeyrek daha açıklanmadı sanırım göremedim fakat geçen sene 3. çeyrekte çok iyi faaliyet geliri var bu sene nasıl olacak bakmak lazım.
    - Net kar ise ilk defa 1. çeyrekte + gelmiş bu iyi, 2. çeyrekte ise 633M TL gibi rakama gelmiş. Burada TAV'daki satışlarından gelen esas faaliyet dışı kardan dolayı böyle bir kar var. Bu para ile otoyol işine girecekler diye anlıyorum.

pd/dd 1.02; benim kriterlerime uygun çok fazla değil piyasa değeri defter değerine göre.
    f/k 2.08; sektörel ortalama 10.05. Mükemmel duruyor ama f/k'nın bu kadar iyi olmasının nedeni TAV'dan gelen para olmalı. Yoksa f/k'sı 2 olan bir firma olmamalı

IDO'nun moral bozması dışında hissede hikayeler var, elektrik işinde çok iyi. Kişisel kanım bu fiyatları hak etmiyor ama yukarı çıkış için tutuk. Hissem yok yakından izliyorum, belki yazdıklarımın size de katkısı olur.

YTD.

Takaslar:

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    İst.ve Rize
    Gönderi
    2,392

Esas

Sn. EDALCOVE..
    Zamanınız olursa açıklanan 30.6.2012/30.9.2012 dönemlerinin faalıyet sonuçlarını da karşılaştırmalı olarak
    inceleyınız. Şirketın kendi sıtesınde ve Kap.ta var. Sanırım firma için fikriniz dahada pekişir../selamlar..
    Son düzenleme : omerby; 07-11-2012 saat: 12:57.

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,752

Esas

13.eylülde fiyat bu seviyenin yüzde 10 üzerinde idi o dönemde yazmıştım,riskler çok yüksek .yalova da rakipler gelirse ciddi tokat yer şirket

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Sn. EDALCOVE..
    Zamanınız olursa açıklanan 30.6.2012/30.9.2012 dönemlerinin faalıyet sonuçlarını da karşılaştırmalı olarak
    inceleyınız. Şirketın kendi sıtesınde ve Kap.ta var. Sanırım firma için fikriniz dahada pekişir../selamlar..

Sn. omerby,

Öncelikle çok teşekkür ederim. KAP'da Eylül Operasyonel Performans Raporu var, 3. çeyrekler henüz açıklanmamış onları görmedim. Raporda detaylar var, güzel ama faaliyet raporu ve hangi sektörden ne kadar kazanç elde ediyorlar, yüzdeleri ne ve bir önceki yıla göre değişimi ne onu görebilmek isterdim. Açıkcası IDO'nun patlayacağını düşünüyorum, raporda zaten bir gerileme var, fiyatlar da aşırı yüksek malesef, parayı çıkarmaya çalışıyorlar. Şimdi rakipde gelirse işleri iyice zor. Kısa vadede sonuçlanmaz ama orta vadede risk. 3. havaalanı ve otoyol özelleştirmeleri önemli. 3. çeyrek bilançosunda bazı şeyler daha net gözükecek. Bilanço açıklandığında onun da analizini kendimce yapmaya çalışırım.

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,072

Esas

iş bilmez ve biraz da her işe atlayan bir şirket havasında...
    14 lirayı epey bi süre görecek kapasite yok.
    kar edecek gibi de durmuyorlar.

Duhul
    Mar 2012
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,064

Esas

[QUOTE=EDALCOVE;7991556]Merhaba,

Ben de akfen ile ilgilenmeye başladım kafamda soru işaretleri var.
    - Öncelikle takaslarda bir hareket görmüyorum bir virman dışında.
    - IDO konusuda can sıkıcı. Anlaşılan adam gibi bir kontrat yok veya hukuki üreci iyi incelememişler. Yapılan açıklamalar çok zayıf, onlarda lisans parası ödesin vb. Yapamaz kardeşim hukuka aykırı vb diyemiyorlar. Diğer firma da boşuna 60M'a feribot almaz. Yani burada bir kelek var, koca holding için çok önemli değil ama gelir kaybı olacaktır, bir de prestij.

Olumlu yanı ise finansallar.
    - Net esas faliyet geliri geçen seneye göre %50 artmış. 3. çeyrek daha açıklanmadı sanırım göremedim fakat geçen sene 3. çeyrekte çok iyi faaliyet geliri var bu sene nasıl olacak bakmak lazım.
    - Net kar ise ilk defa 1. çeyrekte + gelmiş bu iyi, 2. çeyrekte ise 633M TL gibi rakama gelmiş. Burada TAV'daki satışlarından gelen esas faaliyet dışı kardan dolayı böyle bir kar var. Bu para ile otoyol işine girecekler diye anlıyorum.

pd/dd 1.02; benim kriterlerime uygun çok fazla değil piyasa değeri defter değerine göre.
    f/k 2.08; sektörel ortalama 10.05. Mükemmel duruyor ama f/k'nın bu kadar iyi olmasının nedeni TAV'dan gelen para olmalı. Yoksa f/k'sı 2 olan bir firma olmamalı

IDO'nun moral bozması dışında hissede hikayeler var, elektrik işinde çok iyi. Kişisel kanım bu fiyatları hak etmiyor ama yukarı çıkış için tutuk. Hissem yok yakından izliyorum, belki yazdıklarımın size de katkısı olur.

YTD.
    Koç da bu otoyol özelleştirmesine giriyor ve yaptığı son açıklamada (ido yu kaptırdık) demiş.Bence bu genel özelleştirme sorunu ve Tav ın da başı dertte 3. havaalanı yüzünden sonuç devamlı belirsizlik hakim.Biraz daha kurnaz olmaları lazım noktasında haklısınız..Fakat bu devlet sonuçta ne yapılsa boş..Bazısı devlet yer bazısını devlet yer.bende sonucu yakından takip edip yatırımımı değerlendirme kararı aldım.güvendiğim bir şirket ama biraz fazla darbe yiyor gibi..ytd.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,933
    Blog Yazıları
    65

Esas

efg uzun bir süredir 15.00 tl hedef deger veriyor...

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    İst.ve Rize
    Gönderi
    2,392

Esas

İDO'dan başkası taşıyamaz
    12/11/2012
    Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı İDO'dan başkasının aynı hatlarda piyasaya girmesinde hukuki engeller olduğuna dikkat çekti. YazHaber: Hacer Boyacıoğlu - hacer.boyacı[email protected] / Arşivi

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=80

Sayfa 103/586 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •