Sayfa 103/481 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3846 madde; 817 - 824 arası.

Konu: ATAC - Ataç İnşaat ve Sanayi AŞ.

Esas

Ataçda eskilerden kimse kalmamış ceketini alan çıkmış
    http://www.matriksdata.com/forjavama...asp?ID=1512269

2. Esas

Alıntı Originally Posted by nazimse Yazıyı Oku
    Ataçda eskilerden kimse kalmamış ceketini alan çıkmış
    http://www.matriksdata.com/forjavama...asp?ID=1512269
    bence bu durum hisseye olumlu yansıyacaktır, ytd.

Duhul
    Aug 2012
    İkamet
    Ötüken
    Gönderi
    5,775

Esas

şirket yönetimi daha önce latek vb. gibi, farklı şirketlerde görev almış şahıslardan oluşuyor.yönetimde patronlardan kimsenin kalmaması,yoğun k.y.baskısı karşısında sorumluluktan kaçma anlamına gelir.finansal durumu son derece bozulan bu hissede k.y.kardeşlerimizin dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Esas

Alıntı Originally Posted by çağrıbey Yazıyı Oku
    şirket yönetimi daha önce latek vb. gibi, farklı şirketlerde görev almış şahıslardan oluşuyor.yönetimde patronlardan kimsenin kalmaması,yoğun k.y.baskısı karşısında sorumluluktan kaçma anlamına gelir.finansal durumu son derece bozulan bu hissede k.y.kardeşlerimizin dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.
    Teşekkür ederiz zaten gövdeyi kopartıp azıcık aklımla kaçmıştım sadece uyaralım dedik.

Esas

Ücretlerini Alamayan İşçiler DSİ Müdürüne Zor Anlar Yaşattı

Erzurum'da DSİ'nin ihale ettiği Sakalıkesik Ovası Sulama İnşaatı'nda çalışan 350 işçi, aylardan bu yana ücret alamadıklarını belirterek eylem yaptı.

Devlet Su İşleri'nin (DSİ) ihale ettiği Sakalıkesik Ovası Sulama İnşaatı'nda çalışan yaklaşık 350 işçi, şirketten aylardan bu yana ücret alamadıklarını belirterek eylem yaptı. İşçiler, şantiyeyi denetlemeye gelen Dsi 8'nci Bölge Müdürü Sabahattin Çapkınoğlu ile Genel Müdürlük müfettişinin yaklaşık 3 saat şantiyeden çıkmasına izin vermedi. İşçiler, Çapkınoğlu ve müfettişlerin, paralarını kısa sürede alacaklarına dair söz vermesi üzerine eylemlerini sonlandırdı.

DSİ 8'inci Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyi kazanan Ataç İnşaat'ın 11 bin 480 hektar alan üzerinde yürüttüğü Sakalıkesik Ovası sulama inşaatında çalışan işçiler ve iş makinelerin sahipleri 5 aydan bu yana ücret alamadıklarını öne sürerek tepki gösterdi. İşçiler, dün saat 11.00 sıralarında Çat yolu üzerindeki şantiyede çalışmaları denetlemeye gelen Dsi 8'nci Bölge Müdürü Sabahattin Çapkınoğlu ile Genel Müdürlük müfettişi ve yanlarındaki görevlilerin, işlerini bitirdikten sonra şantiyeden çıkmalarına izin vermedi. Şantiye çıkış kapısının kapatılması üzerine gitmelerine izin verilmeyen Bölge Müdürü ve beraberindekiler şantiye şefinin odasına gitti. İşçiler arasında seçilen sözcüler, Çapkınoğlu ile bir görüşme yaparak, sorunlarını anlatırken, "Mağduriyetimiz giderilene kadar sizin buradan gitmenize izin vermeyeceğiz" dedi. Müdür ve beraberindeki heyetin şantiyeden çıkmasına izin vermeyen işçiler basın kuruluşlarını arayarak durumu bildirdi. Gazetecileri karşılayan ve işçiler adına konuşan Oktay Karaman, şöyle dedi:

"İşçiler yaklaşık 5 ay, benim gibi iş makinesi olanlar ise, 1 yıldır parasını alamıyor. Benim buradan yaklaşık 100 bin lira alacağım var. Hepimiz mağdur edilmiş durumdayız. Kimse evine ekmek götüremiyor. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Şantiyeye gelen bölge müdürü ve müfettiş sadece devletin kazancını düşünerek burada inceleme yapıp gitmek istedi. Ancak kapıları kapatıp gitmelerine izin vermedik. Bizim sorunlarımızı gidermeden bırakmıyoruz."

Şantiye şefinin odasında çalışmaları inceleyen ve telefon görüşmeleri yapan Dsi 8'inci Bölge Müdürü Çapkınoğlu ve müfettiş gazetecilerle görüştü. Bölge Müdürü Sabahattin Çapkınoğlu, şöyle konuştu:

"İşçilerin alacakları var. Firma finansal kriz içinde. Müfettişler inceleme yapıyor. Gereken yapılacak. Burada alıkonulmak değil de misafir gibiyiz. Yani kanunlar çerçevesinde buradayız."

Gazetecilerin, "İstediğiniz zaman buradan çıkabilir misiniz?" sorusuna bölge Müdürü Çapkınoğlu'nun "Evet" demesi üzerine işçilerden bazıları, "Hayır gidemezsiniz" karşılık verdi. Bunun üzerine müfettiş işçilerle tartışmaya başladı. Bir işçi bölge müdürü ve müfettişin oturduğu odadaki masanın üzerinde duran kurabiye ve çerezi göstererek, "Dışarıdaki insanların haline bakın, bir de sizin buradaki halinize" diye çıkıştı.

Bölge Müdürü Çapkınoğlu, Antalya merkezli şirketin Aydın'da yaptığı bir işin hak edişine bloke konulduğunu ve buradan alınacak paranın işçilere dağıtılacağı sözünü verdikten sonra şantiyeden ayrıldı. - Erzurum

6. Esas

Alıntı Originally Posted by damirk Yazıyı Oku
    bu topikte son iletim de bu olsun.

şirket gözaltı pazarına alındığında veya iflasını açıkladığında gelip burda eski iletileri alıntılayıp tek tek yerin dibine sokucam sizi

o zamana kadar ne haliniz varsa görün.

haydi selametle...
    topikteki son iletim demişsin herhal dayanamadın ha

Esas

Alıntı Originally Posted by emirates08 Yazıyı Oku
    topikteki son iletim demişsin herhal dayanamadın ha
    Damirk sen bu haberleri pompala pompala sonrada deki niye hisse düşüyor.. seninle ilgili cidi şüpheler oluşmaya başladı bende..İnsanların iyiliğinimi istiyorsun kötülüğünümü anlayamadım ? Tamam şirketin durumu çok iyi değil bu aşikar bunu hepimiz biliyoruzda sen bu tür haberleri böyle yayıp felaket tellalığına neden soyunuyorsun anlamakta güçlük çekiyorum... böyle yaparak sen iki günde milletin elindeki avucundakini sattırır taban da yaptırırsın hisseye . Panik havası yaratmaya gerek yok !

Esas

Alıntı Originally Posted by dnclk Yazıyı Oku
    Damirk sen bu haberleri pompala pompala sonrada deki niye hisse düşüyor.. seninle ilgili cidi şüpheler oluşmaya başladı bende..İnsanların iyiliğinimi istiyorsun kötülüğünümü anlayamadım ? Tamam şirketin durumu çok iyi değil bu aşikar bunu hepimiz biliyoruzda sen bu tür haberleri böyle yayıp felaket tellalığına neden soyunuyorsun anlamakta güçlük çekiyorum... böyle yaparak sen iki günde milletin elindeki avucundakini sattırır taban da yaptırırsın hisseye . Panik havası yaratmaya gerek yok !
    ya sanki bu hisse damirk in yüzünden düşüyor. işçiler onun yüzünden maaş alamıyor. bağlı oratklıklar onu yüzünden satılıyor. kimsenin bişey bildiği yok damirk e yüklen. bir tek o gerçekleri yazıyordu o da yok şimdi. bazıları soracak onun avukatlığını mı yapıyorsun diye peşinen cevap EVET. bu hisseden en çok darbe yiyenler bizleriz 20 yıllık memurluğumun bütün birikimi gitti. bilmediğim bir işe girdim kaybettim. 2 yıldır bu formdayız. neler yazıldı söylendi. kimse kötüledi diye düşmedi kimse iyi dedi diye yükselmedi. en son örnek 50 milyon lira borç silindi o gün hisse düştü. başka hisse olsa bir hafta tavan giderdi. ne damirk ne hercai ne başkasının yüzünden bu hisseye bişey olmaz.

Sayfa 103/481 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •