Sayfa 11/184 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1465 madde; 81 - 88 arası.

Konu: TMPOL Temapol Polimer Plastik Ve İnşaat Sanayi Ticaret A. Ş.

1. Esas

hayırlısıyla hisseye girdim.finansal durum tablosu,kar-zarar bilgilendirmesi yapacak mı bu hisse?şirketin bulunduğu sektör gelecek vadediyor.fakat nakit paraya ihtiyaçları var.özel sektöre satmayı planladıkları hisselerin akıbeti (telep) çok önemli.ayrıca şu konu dikkatimden kaçmadı.şu ana kadar herhangi bir iş ilişkisi,yatırım veyahut planlarından bahsetmemişler.şu ana kadar hisseye yatırımcı çekme konusunda pek başarılı olamadılar.tabii ordada stratejik plan yada geleceğe yönelik iş bğlantılarından haber vermeden benim gibi safların dışında hisseye giren olur mu bilmiyorum.elinde hissesi olan arkadaş var mı?

Esas

Alıntı Originally Posted by resatkumbasar Yazıyı Oku
    hayırlısıyla hisseye girdim.finansal durum tablosu,kar-zarar bilgilendirmesi yapacak mı bu hisse?şirketin bulunduğu sektör gelecek vadediyor.fakat nakit paraya ihtiyaçları var.özel sektöre satmayı planladıkları hisselerin akıbeti (telep) çok önemli.ayrıca şu konu dikkatimden kaçmadı.şu ana kadar herhangi bir iş ilişkisi,yatırım veyahut planlarından bahsetmemişler.şu ana kadar hisseye yatırımcı çekme konusunda pek başarılı olamadılar.tabii ordada stratejik plan yada geleceğe yönelik iş bğlantılarından haber vermeden benim gibi safların dışında hisseye giren olur mu bilmiyorum.elinde hissesi olan arkadaş var mı?
    Elimde hisse yok ama ilgimi çekmedi desem yalan olur.
    Limited olarak kurulmuş sonra a.s olmus. Üretim tesisleri kuruluştan itibaren devamla büyümüş. Son olarak yeni buyuk kapasiteli bir üretim tesisi Yapılıyor. Yazılanlar guzel.
    Bu arada firma hisse senedi satmıyor. Borçlanma tahvili çıkarıyor.
    Detaylar aşağıda.

Özel Sektör Tahvilleri

Tahviller, devletin veya anonim ortaklıkların en az 1 yıl ve daha uzun vadeyle, ödünç para bulmak amacıyla çıkardıkları borç senetleridir. Anonim şirketler tarafından 1 yıldan uzun vadeli olarak ihraç edilen borçlanma senetleri “özel sektör tahvili” olarak adlandırılmaktadır.

Vadeleri en az 1 yıl olmak koşulu ile serbestçe belirlenebilir ve sabit ya da değişken faizli olarak ihraç edilebilirler. Genellikle bir veya birkaç aracı kuruluştan oluşan bir konsorsiyum aracılığıyla satışa sunulurlar.

Tahvil sahibinin bir şirkete kullandırdığı sermaye, yabancı sermayedir. Tahvil sahibi, tahvili çıkaran kuruluşun uzun vadeli alacaklısıdır. Tahvil sahibi şirketin aktifi üzerinde, alacağından başka hiçbir hakka sahip değildir. Şirketin yönetimine katılamaz. Tahvil sahibi ile şirket arasındaki hukuki ilişki vade sonunda sona erer. Tahvil sahibi tahvili çıkaran şirketin kar- zarar riskine katılmaz, şirket zarar etse de günü gelince belli miktardaki anapara ve faizini alır.

Tahvillerin getirilerini etkileyen en önemli unsurlar, likiditesi ve sahip oldukları risktir. Şirket tahvilleri, şirketin iflas etmesi ve faiz ile anapara ödemesinde temerrüde düşmesi açısından devlet tahvillerine oranla daha yüksek risk taşıdıklarından, genellikle devlet tahvillerinden daha yüksek faiz geliri sağlarlar. Şirketin iflası veya tasfiyesi halinde önce borçlar ödendiği için, tahvil sahipleri şirket ortaklarından (pay sahipleri) önce alacaklarını alırlar.

Kamu borçlanma aracı dışındaki tahvillerin ihracı, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine tabidir. Halka arz edilerek satılabileceği gibi, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara da satılabilirler.

Esas

Uzun bir süre beklemeyi göze almanız gerekebilir.

YTD

Esas

TMPOL temapol polimer plastik / kayseri

Özkaynaklar 2014...16.306.541 milyon 2013...12.759.326 milyon 2012...4.093.587 milyon 2011...2.989.057 milyon

2013 te halka arz edilen şirket yüksek bir teknoloji kullanıyor ihracat yapıyor............

5 milyon sermayeli şirket %170 bedelsiz sermaye artırımına gidecek...............................

inşaat sektörüyle yakından ilişkili olması sebebiyle hem avantaj hemde dezavantaj barınıdırıyor.............

istikrarlı bir ekonomide düşük faiz ortamında daha sağlıklı bir zemine oturabilecek bir firma olarak görüyorum............

iç piyasadaki durgunluğu ihracat yeteneği ve döviz girdisiyle aşabilecek olması bir nebze rahatlatıcı.......................

takibimde...........

saygıyla...........

Esas

bir miktar tmpol alalım dedik 1 mayıs araya girdi zarar ettik.............

peşembe akşamı 10.30 dan kapanan kağıdı bugün 10.90 a alabildim.................

millet %170 bedelsizi farkedince hücuma geçti sanırım...........?

ben hangi kağıda el atsam meşhur oluyor yav..............

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    Başkent
    Gönderi
    2,661

Esas

1- Mart ayı içinde GİP 'den çıkıp 2. Ulusal Pazarda işlem görmeye başladı.

2- Nisan ayı içinde %170 bedelsiz açıkladı.

3- 2014 yıllık karı ise 2 milyon tl.

Bu kadar beklenti varken hala 10 civarında gezinmesi zaten çok normal değildi.

Esas

halka açıklık oranı düşük toplu bir hisse görünümünde............

bu nedenle yukarı rahat ivmelenmeli diye düşünüyorum.............

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    Başkent
    Gönderi
    2,661

Esas

Gun ici gordugu en yuksek seviyeden kapatmasi olumlu.

Fakat kaatta dogru durust islem olmuyor bu da olumsuz.

Sayfa 11/184 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •