Sayfa 11/53 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 419 madde; 81 - 88 arası.

Konu: USD ve EURO Teknik Analizleri

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    837

Esas

Alıntı Originally Posted by korhan
    Saol erdem, tahmin edebiliyorum TV lerde dergilerde gene her zamanki gibi abartili haberler cikiyordur mutlaka. Bence pek olumsuz bir durum yok para piyasalari sig oldugu icin yuksek volatiliteye maruz kaliyor ulkemiz. Ben TR de olup bitenden en cok forum sayesinde haberdar oluyorum

ABD de enflasyonist baskilar giderek artmakta, cari acigin kapanmasini istiyor hukumet eli mahkum USD yi dusuk tutacak EURO karsisinda, bu da EURO nun TL karsisinda USD den daha cok degerlenecegi anlamina geliyor bence. Parite de zaten AL konumuna gecmis.
    Ama faiz artırımıına gidecek ve dolar euro karşısında güçlenecek beklentisi var diye biliyorum. Nitekim, bugün 1,1844 ü görmüş. Senin görüşün beni şaşırttı. Biraz açıklarmısın.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    https://twitter.com/ert_analiz
    Gönderi
    1,314

Esas

sn.korhan,

gönderdiğin EU/US grafiği üzerinde ben de gördüklerimi belirteyim istedim...

haziran ayında 1.15 ve kırmızı ok ile aşağı işaretiyle gösterilen yerden sonra noktalı çizgiler temmuzun sonuna doğru kırmızı çizgiyi geçmiş ama siyah çizgiyi geçememiş. çünkü aşağı trend devam ediyormuş.

daha sonra yeşil daire ile gösterdiğin yerde noktalı çizgi her iki çizgiyi de geçmiş ve yukarı trend başlamış...kasım ayında 1 kere aşağı geçilmiş ve tekrar yukarı geçilerek ykarı trend devam etmiş...

daha sonra noktalı çizgi 2004 tarihi ile gösterilen aralıkta kırmızı çizgiyi geçmiş ama siyah çizgiyi geçememiş ve yönünü yukarı çevirmiş, bir süre sonra şubat sonuna doğru tekrar noktalı çizgi diğer iki çizgiyi geçmiş ve aşağı yönlü trend başlamış...

mart sonu ve nisan ayı içinde noktalı çizgi, iki kere kırmızı çizgi ile temas etmiş ancak trend aşağı yönlü olduğu için bir etkisi olmadan geri dönmüş...

enson işaretlediğiniz yeşil daireli yerde de benim gördüğüm, aşağı trendin devam ettiği ve yukarıdan gelen siyah çizginin geçilmesinin beklenilmesi gerektiği...

biraz uzun oldu ancak gördüklerimi ancak böyle anlatabilirdim...

sevgiler...

3. Esas

Doların merkez tarafından 1550000 seviyelerinde müdahalesini bahsetmek bence erken bir beklenti ve merkezin piyasalara alım yapmayarak talebi düşük seyretmeye çelışması da benim bu görüşümü destekler nitelikte.Doların 1500-1550 seviyelerindede henüz risk oluşturabilecek bir direnç seviyesinde olmamasından dolayı müdahaleninde bu seviyelerde yapılması, tekrar gelişecek bir yukarı hareketin devamında hemen 1650-1700 seviyelerinde bulunan güçlü direnç te yapılması gereken müdahalenin de başarısını azaltma riski doğuracağından son derce manasız ve sistem dışı bir uygulama olabilir.Merkezin yüksek volatil bir piyasa hareketi içinde giden dolar kurunu tek bir hamlede karşılayabileceği tek uygun seviyeyi 1700 olarak görüyorum.Dolarında 1550 lerdeki direncininde tıpkı 1450 deki direncinde olduğu gibi kırılması normal olur, hatta bu sefer en fazla 1 gün oyalabileceğini söylemek mümkün.Sonuç olarak doların yapmış olduğu bu güçlü yukarı hareketin son durağı 1550 gibi gözükmüyor.Euro ise doların karşısında her an ani ve sert bir yukarı yapacak gibi.Bakalım nasıl bir piyasa bu haftaya damgasını vuracak.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,614

Arrow 10-22-50

Alıntı Originally Posted by ertan1tr
    sn.korhan,

gönderdiğin EU/US grafiği üzerinde ben de gördüklerimi belirteyim istedim...

sevgiler...
    Sn Ertan, detayli gorusunuzu belirttiginiz icin tesekkur ederim.
    10-22-50 nin kullanilmasi ile ilgili detaylardan TA okulunda bahsetmistim, o basliga bakarsaniz bazi soru isaretlerinize cevap bulabilirsiniz. TA okulunda her detayini yazmamis olabilirim, 10-22-50 nin kendi icinde bazi puf noktalari-kistaslari var, yani 10 -22- yi her yukari kestiginde AL demek olmuyor, veya asagi kestiginde SAT olmayabiliyor. Ancak 10 veya 22, -50- yi hangi sekilde asagi keserse kessin, SAT oluyor. Kesismeler ne kadar birbirine yakin noktalardan olursa, hareketin de o kadar kuvvetli olacagi farzediliyor (bkz. en son USD -AL- sinyali).

Muhabbetle kalin

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    https://twitter.com/ert_analiz
    Gönderi
    1,314

Esas

sn.korhan,
    grafikteki çizgileri inceleyince 1.21 ile işaretlediğiniz yerdeki yeşil okun olmamasının daha iyi olacağını düşünmüştüm...yani gözle bakıldığında sanki mavi çizgi ikisini de yukarı kestiğinde alım yapılırsa daha kazançlı bir yöntem gibi geldi bana...ancak sonuçta bu sistemi siz kullandığınıza göre her türlüsünü düşünüp, buna karar vermişsinizdir...

sevgiler, başarılar...

Esas

Alıntı Originally Posted by erdeem
    Ama faiz artırımıına gidecek ve dolar euro karşısında güçlenecek beklentisi var diye biliyorum. Nitekim, bugün 1,1844 ü görmüş. Senin görüşün beni şaşırttı. Biraz açıklarmısın.

Sn Korhan,bu sorunun cevabını ben de bekliyorum

Dragon! Guest

Esas

Birinci Grafik USD Grafiği;

İkinci Grafik EURO Grafiği;

Üçüncü Grafik USD&EURO Parite Grafiği;

USD Yorum : Hareketin ana hedef noktası 1.650.000 seviyeleri.

EURO Yorum : Üst tarafta sınır yok.

Parite Analizi : Parite tam desteğinde. Bu seviyeden itibaren EURO tekrar güçlenmeye başlamazsa EURO USD karşısında önemli ölçüde güç kaybedecek ve birebir noktasına bir hareket gündeme gelecektir.

Esas

euro bu noktadan tekrar yukarı dönmesi dahilinde üçüncü defa dirence yönelmiş olacağından .Abd seçimlerin yaklaşıyor olması ve 2005 te kotaların çin için kalkıyor olması bence spekülatif bir çılgınlık yaşanabileceği ?? uyandırıyor.200 günlük hareketli ortalama altına kayınca geri gelişi daha sert beklediğim halde bu olmadı bence euro güçlenmeye çalışıyor .AMA başaramaz ise usd değer kazanmaya başlıyacak tahminim ortadoğuda işler lehine gitmeye başladığı müddetçede güçlü kalabilceği .şu anda partite global olarak çok kritik bir yerde duruyor .

Sayfa 11/53 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •