Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Serbest Enerji..√ ( Kapagen Jeneratörü )

Esas

ozbek1 Guest

Esas

sayın presenaryo
    çok guzel bir noktaya değinmiş
    bende bir iki kelam edeyim
    içimizde barındırdığımız özünde NİYET (rusça hayır anlamında olan değil öz türkçe kelime anlamı) ten başkası değildir
    ve
    yuce mevla ya da enerji adını siz koyun
    bu niyeti belli bir çarpan ile çarparak kişi ya da evrenin kaderini oluşturur
    burada çarpan negatif te olabilir
    NİYET her ne kadar pozitif olsa da
    o konudaki matematiği biz bilemeyiz
    her durumda polyannacı (mutlu olmasakta mutlu görünen) olmalıyız
    beleşe hiçbirşey olmayacağı gibi beleşe enerjide olmaz
    boşa formullerle kafa yormayınız tavsiyem

Esas

Kamu kurumlarının aydınlatmasında LED teknolojisinin kullanımını zorunlu hale getiriliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan bu değişiklikle, aydınlatma giderlerinin düşürülmesi bekleniyor.

Akkor ve floresan lambalara göre aydınlatma enerji tasarrufu sağlayan LED lambalarla, yüzde 65'e varan tasarruf etmek mümkün. Ayrıca normal bir ampulün ortalama kullanım ömrü bin saatken, LED lambaların kullanım ömrü 50 bin saati buluyor. Böylece lamba değiştirme giderlerinde de düşüş sağlanıyor.

LED ürünler çevreye de duyarlı. Morötesi veya kızılötesi ışınımlar yaymadıklarından dolayı, tarihi binaların ve bitkilerin zarar görmesine de neden olmayan LED ürünler, içerisinde cive ve kurşun bulunmadığı için, geri dönüşümü kolay oluyor.

http://www.buyuyenturkiye.com/haber/...zorunlu-oluyor

Duhul
    Jun 2014
    İkamet
    Gaziantep
    Gönderi
    2

Esas

Sizi ilgi ile takip ediyorum.
    Araştırmanızın devamını dilerim değerli din kardeşim.
    Sizinle tanışmak isterim.

Duhul
    Jun 2014
    İkamet
    Gaziantep
    Gönderi
    2

Esas

Sizinle tanışmak isterim.Sizin doğru yolda olduğunuza ben canı gönülden inanıyorum.
    Ben benzer sistemi 2001 de yaptım.

Esas

Esas

Alıntı Originally Posted by Soydan Yazıyı Oku
    Ama Uzun vadede para kazanmak isteyen varsa bugünden şunu yapabilir.. ; Mevcut PETROL ve ENERJİ Şirketlerinin ve bunlara bağlı türev şirketlerinin tamamı SHORT.. diyorlar ya Sıfıra kadar SHORT diye.. aynen öyle.. PETROL VE ENERJİ Şirketlerinin tamamı SHORT.. DOĞALGAZ Sirketleri SHORT.. Elektrikli Araç Üretmeyen ve buna Yatırım yapmayan OTOMOTİV Şirketlerinin tamamı SHORT.. Canım Ülkemin her tarafına RUS Doğalgazı döşeyen döşemeci BORU Şirketlerinin tamamı SHORT.. meydan boş ve sallamaya devam edeceğim.. saygı ve selamlarımla..

gönderi = 2012 Kasım = Petrol 100$ .. dediğime geleceniz oğlum...

Esas

Ortadoğuda Petrolün Varil Maliyeti 8 $'a kadar düşmüş...
    ABD'de bu maliyet 12 $..
    Şu anda son hesaplanan verilerle son kullanıcı için tahmini hedef fiyatı = 15-20 $ / Varil

Dünya Piyasasında Uzun vade beklenti = Fiyatların 25- 30 $'a oturacağı ve bir daha asla 100 $ 'lara çıkmayacağı..

Şimdi Bizimkilere bakınca Karadenizde Petrol araştırmalarına halen devam ediyorlar ve ümitliler.. ???
    Eller gider mersine, biz gideriz tersine.. !
    ondan sonra da diyorlar ki ; neden short ?
    short tabi oğlum.. short devam short..

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •