Sayfa 11/677 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 5410 madde; 81 - 88 arası.

Konu: AKFGY - Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Esas

evet... doğru...çok karlı bi şirket bu bilanço ile buralarda durmaz... durdurmazlar....ytd

Esas

Zarardaysanız sakın satmayın. Kağıt çok uzun vadeli tutulabilir cinsten. 3-4 yıldızlı şehir otelleri var. Düzenli temettü ödeyebilecekse eğer sürekli de tutulabilir. Henüz bilmiyoruz. Ama görüntü ve iş yaptığı sektör açısından pek benzeri yok.

Ben Hamdi'ye güvenmiyorum. Ondan yazdım. Hamdi KY'ye halka arzedip kakalamış olabilir. Bıyıklı conilere ve keferelere gerçekte el altından ne kadar iskonto yaptığını öğrenmek lazım aslında. Ona göre hareket edilebilir. Yeni alım yapacaklar dikkatli buna takip etsinler.

Kimse buradaki yazıları dikkate alıp alma satma kararı vermesin. Kendi analizi kendi yapıp karar versin. Kimseyi de suçlamasın. Yanılıyor olabiliriz.

Esas

sonuçta bu gayrimenkule yatırımdır. Gayrimenkulun de maşallahı var. sarıgazide gecekondu değil. NAD'a göre iskonto da %40'a falan geldi. Uzun vadede ikinci bir BİM vakası olmaması için hiçbir sebep göremiyorum. Kısa vadede nolur bilmem. 1.5'u bile görebilir alıcı gelene kadar. yüksek kar rakamlarına aldanmayın. değer artışı karı hepsi. nakit girişi yok yani. kötü bile hatta. cebine girmeyen paranın bir de vergisini verecek halihazırda zaten vermediyse.

yabancıya farklı fiyattan verdiğini sanmıyorum. spk yakalar. cebine giren belli sattığ miktar belli ortalama fiyat hesaplamak çok zor olmasa gerek. hem adam niye ucuza versin ki kendi malını? tahsisin babası palaya.

4. Esas

Akfen holdingten takip edenler, bu şirketler grubunun pahalı halka arz edildiği, allanıp pullandıgını bilirler. borçlu bir grubun çıkış yolunu borsada gördüğünü düşünüyorum. Akfen halka arzın hala % 15 altında. İskontolu el altından satarlar by lere. uzak durmakta fayda, her zaman ky kaybeder.

Esas

Alıntı Originally Posted by engineer_06 Yazıyı Oku
    Akfen holdingten takip edenler, bu şirketler grubunun pahalı halka arz edildiği, allanıp pullandıgını bilirler. borçlu bir grubun çıkış yolunu borsada gördüğünü düşünüyorum. Akfen halka arzın hala % 15 altında. İskontolu el altından satarlar by lere. uzak durmakta fayda, her zaman ky kaybeder.
    tombul parmak günü halka arz edildiğini hatırlatırım

Esas

hamdi beyin borclu sirketlerinin borc yukunu azaltmak icin halka arz yaptigi belli. halka arz bedava finansman olarak goruluyor. ileride temettu olarak yatirimciya donecekse o zaman lafim olmaz ama borsamizda az goruluyor maalesef.
    ancak sirket kotu bir sirket degil. anadoluda cesitli yerlerde otel yatirimlari var. benzer sekilde mrgyo da arz oldu. o da turizm agirlikli bir gyo. o da halka arzdan sonra geri gelmis. ikisi de halka arza katilanlari uzdu. ileride ne olacagi belli olmaz. sonucta gayrimenkul yatirimi olarak dusunun. uzun vadeli yatirim olarak gorunmeli. boyle dusunuldugunde kar-zarar hesabi yapmak icin henuz erken diyebiliriz. not: elimde her iki kagittan da yok.

Esas

Bu şirketin cirosu nedir ve sürdürülebilir mi? Bilançoyu ve dipnotları detaylı inceleyen var mı?

Esas

akfenci detaylar ortada şişirme bilancolarda ortada satış yok kar var ama hissede teknikler ilk kez al sinyaline dondu zaten 1.91de dip yapmis gorunuyor bugunku dusustende hic etkilenmedi 2.00kırması durumunda açılış fiyatlarını tekrardan zorlıcak gibi şayet zaten ky leri silkelemiş gibi bir izlenim yarattı bende bugunku seans
    ytd

Sayfa 11/677 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •