Sayfa 11/922 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 7375 madde; 81 - 88 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Esas

rezil ü rüsva ...

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    1,889

Esas

bugün ikinci seans kaçtan kapandı acaba? teknikçi arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Duhul
    Dec 2014
    İkamet
    BURSA
    Gönderi
    70

Esas

Sayın Meks,
    bu kadar degıskenlık bulunan sektorde ve sırkette her durum dıkkate alınmalıdır. ve sızın degındıgınız tum rısklerı zaten daha oncesınden belırtmıstım. ( kapasıte kullanım oranları , dovız kur rıskı , dogalfaz fıyatları ).
    yatırımcı olarak ınsider-trading ( ıcerıden bılgı alma yoluyla ) yatırım yapılmıyorsa, fırmadan acıklanan bılgılere uymak veya uydurulmak zorunda kalıyoruz.

Erzın kapalı olması sebebı de bahsettıgınız neden olabılır ancak bunu sırketler acıklamak zorundalar. bu konuda suphelendıgınız bılgılerınız kanıtlarımız varsa fıyatları etkıleyecek kamuya acıklanmayan bılgı oldugu dusunuluyorsa tum yatırımcıların SPKya sıkayet hakları bulunuyor.

ancak sunu unutmayınız kı yabancı veya yerlı fonların baktıkları tek gercek malı tablolar ve faalıyet raporlarıdır. ( spek ve ınsıder-traderlar dısındakı ). dolayısı ıle onların yaptıgı varyasyonları bız KY olarak da cok detayı bılmeden dahı olsa yapmalıyız.

bahsettıgnız olumlu gelısmeler sırkete tabıykı fınansal rakamlarına pozıtıf katkı saglayacak. Ancak hıc ortada olmayan ve soylenmeyen seylerı forumlarda beklentı dıye sunmak, KY ları sızde bılıyorsunuz kı yanlıs yonlendırecektır.

Bır KY olarak ıyı nıyetınızden suphe etmeden, herturlu bılgı alısverısıne hazırım.

Selam ve Saygılarımla,

Alıntı Originally Posted by meks Yazıyı Oku
    sayın enrodue bu çalışmalar şirketin genel işleme mantığını kavramak açısından faydalı olmakla birlikte... kendi içinde bile hava durumuna göre bile etkilenen bir yapısı var. dolayısıyla geçmiş verilere bakıp geleceğe yönelik tahmin yapmak oldukça zor. en başta hava durumu, dolar kuru gibi değişkenler ve detayını bilemediğimiz elektrik satış ve satın alma sözleşmeleri var.

mesela erzin niye çalışmıyor diyoruz ya.
    belki piyasaya sattığı elektriği aldığı adamla sözleşmesi 31 aralıkta doluyordur.. Belki de 2015 martta doluyordur. Belki de sözleşmenin tipi al-yada-öde şeklindedir.

Bu detayları bilmediğiniz sürece yapacağınız her türlü hesap havada kalır.

sayın adoo mesela eski santrallerin kaça satıldığını , ne zaman satılacağının ilan edileceğini bilmediğimizden bahsetmiş. bu da bir etken. 2 santralin toplamı 100milyon dolar bile etse nakit akışını ciddi olumlu etkileyecek bir gelişmedir.

bu detayları kimler bilir.. şirket adına tahtada işlem yapan gruplar bilir.. kap'ta açıklanmaz. gerisi hikaye

4. Esas

İşlem Hacmi bugün İyi gibi diğer günlere göre ama fiyata yansımadı bu ne manaya geliyor ?

Esas

Alıntı Originally Posted by bilgisiz taner Yazıyı Oku
    İşlem Hacmi bugün İyi gibi diğer günlere göre ama fiyata yansımadı bu ne manaya geliyor ?
    Yillardir zarar etmiş, hala zarar eden, beceriksiz yoneticileri ve sahipleri olan sirketin kagitlari bu sekilde basibos hareket eder anlamina geliyor.
    Bu kadar zararla iyi bile duruyor...

Duhul
    Dec 2014
    İkamet
    BURSA
    Gönderi
    70

Esas

merhaba Sayın Taner,
    Avrupa noel tatılınde oldugu ıcın bızım bıyıklı yabancılar ve yerlıler dısında hacım tum hısselerde zayıftı bugun.
    yenı yıl ıle bırlıkte hacımlenır tum endeks hısselerı. dolayısı ıle cok dart bantta hareket ettı.

Alıntı Originally Posted by bilgisiz taner Yazıyı Oku

7. Esas

Alıntı Originally Posted by enrodue Yazıyı Oku
    ERZIN santrali için pmum.gov.tr de 26/12/2014 gece tamamlanmak üzere arıza kaydı güncelleştirilmiş. Ordan kontrol edebilirsiniz
    sayın enrodue allah rızası için bir bakarmısınız ben bulamadım yani bugün gecemi açılacak bu santral

Duhul
    Dec 2014
    İkamet
    BURSA
    Gönderi
    70

Esas

Sayın acemiacemi , sitede tüm arıza bakım bildiriminde bakım kısmını seçip orda erzin bulun sonra tarih aralığını 01/11_27/12 seçerseniz bulabilirsiniz . Buvarada 27/12 23:59 olarak guncellenmis

Alıntı Originally Posted by acemiacemi Yazıyı Oku
    sayın enrodue allah rızası için bir bakarmısınız ben bulamadım yani bugün gecemi açılacak bu santral

Sayfa 11/922 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •