Sayfa 12/14 İlkİlk ... 21011121314 SonSon
Arama sonucu : 110 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Grafiklerle Son Durum

Duhul
    Mar 2004
    Gönderi
    5,825
    Blog Yazıları
    46

Esas

aksigorta ve temel değerlendirme

Duhul
    Mar 2004
    Gönderi
    5,825
    Blog Yazıları
    46

Esas

haftalık göstergelerde son durum;

RSI : Orta ve uzun vadeli referans noktası 50 seviyesi geçilemedi ve yön tekrar aşağıya döndü.

MACD : Kötü görünümünü korumaya devam etmekle birlikte "0" çizgisine yaklaştıkça eğrinin düşüş açısı yataya dönüyor gibi.

Momentum : Son çıkışı hiç takmadı. Son 5 haftadır 100 referansının altında.

14 haftalık Hareketli Ortalama : Grafik üzerinde de görüldüğü üzere güzel destek ve direnç olmaya devam ediyor. Şu anda 17.827 seviyelerinde.

Sözün özü : Orta ve uzun vadeli göstergelerde bir toparlanma henüz mevcut değil. Kısa vadeli pozisyonlar buna göre ayarlanmalı.

Duhul
    Mar 2004
    Gönderi
    5,825
    Blog Yazıları
    46

Esas

Aşağıdaki grafikte endeksin 30 dakikalık grafiği üzerinde Omuz-Baş-Omuz Formasyonu görülüyor. Bu kadar kısa vadede teknik analiz yapmak çoğu zaman yanıltıcı olabilir ancak OBO Formasyonu teknik analizdeki en önemli formasyon olduğu için yine de dikkate almakta fayda var diye düşündüm.

Esas

1Aşağıdaki grafikte endeksin 30 dakikalık grafiği üzerinde Omuz-Baş-Omuz Formasyonu görülüyor. Bu kadar kısa vadede teknik analiz yapmak çoğu zaman yanıltıcı olabilir ancak OBO Formasyonu teknik analizdeki en önemli formasyon olduğu için yine de dikkate almakta fayda var diye düşündüm.

Eğer boyun çizgisini kırarsa, tamam

kırmazsa güzel bir destek olarak kullanılabilir değil mi? 16830 lardan geçiyor sanırım.
    Ayrıca seans içi kama oluştu yukarı kırması 17130 ları gösterir.

Duhul
    Mar 2004
    Gönderi
    5,825
    Blog Yazıları
    46

Esas

Alıntı Originally Posted by sungur
    Eğer boyun çizgisini kırarsa, tamam.kırmazsa güzel bir destek olarak kullanılabilir değil mi? 16830 lardan geçiyor sanırım. Ayrıca seans içi kama oluştu yukarı kırması 17130 ları gösterir.
    Eğer 1500 puanlık risk alacaksanız güzel destek.

Esas

Çoğu pesimistin beklediği gibi ( bunlardan biriyim ) çift dip formasyonu bekliyorum. Gidişatta o yönde zaten. bir ileri iki geri düşük hacimle gevşiyoruz. Tek kısa vade olabilecek olumlu gelişme kanımca YKBNK 'nın BDDk ile anlaşması endeks üzerindeki etkisi düşünülür ise bu biraz yukarı doğru ivme kazandırabilir Satış içinde iyi fırsat olur

Duhul
    Mar 2004
    Gönderi
    5,825
    Blog Yazıları
    46

Esas

aşağıda serbest piyasa dolar kurunun 60 dakikalık grafiği var. Grafikte 1.575.000 zirvesi sonrası oluşan tepeleri işaretledim. Görüldüğü gibi 1.575.000 sonrası oluşan her yeni tepe bir önceki tepenin altında kalmış. Eğer dolar 1.520.000 seviyesindeki zirvesini geçemezse hedefi alt band hedefi olan 1.420.000 olacaktır.

Duhul
    Mar 2004
    Gönderi
    5,825
    Blog Yazıları
    46

Esas

Aşağıdaki grafikte ( haftalık ) "Rex Takasugi - TD Profile" Expert Advisor'u var.

Mavi alan bullish piyasası, kırmızı alan bearish piyasasıdır.

Sayfa 12/14 İlkİlk ... 21011121314 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •