Sayfa 12/27 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 213 madde; 89 - 96 arası.

Konu: EGSER Ege Seramik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by swing Yazıyı Oku
    Borsada şirketlerin borsadaki fiyatına değil değerine odaklanmak lazım.
    Ege seramikin şu andaki fiyat 3.65 olabilir ama aslolan sizin ne değer biçtiğiniz ve gerçek ederidir.
    Ege seramik 4.5 firma değeri / favök rasyosu ile işlem görüyor, bu çarpanla işlem gören ve düzgün sanayi şirketi bulmak pek mümkün değil. Borsanın genelinde sanayi şirketlerinin firma değeri / favök çarpanı yaklaşık 8 civarında. Ege Seramik 6 çarpana gelse fiyatı 5 TL civarına gelir. Bence malınızın kıymetini bilin, tok satıcı olun. Ege seramik temettü dağıtımı da yaptığı için uzuuuuun yıllar taşınabileck nadir hisselerden. Yoğun alıcı veya satıcı kısa vadeli hareketi belirler ama borsada her zaman gerçek değerler ortaya çıkar. değeri ortaya çıkmayan şirket hatırlamıyorum, ama biraz sabırlı olmak lazım.
    Tavsiye değildir.
    temettu performansı iyi değil. iskontolu evet ona katıloyorum. ancak operasyonel karlılığı sürekli düşüyor. allahtan açık döviz pozisyonu çok fazla değil. ege şu an çok parlak durmuyor. ha bu çeyrek ve önümüzdeki çeyrek eski temposuna dönerse ve herşey de normal giderse o dediğin fiyatları görme ihtimali var elbet.

Esas

Alıntı Originally Posted by 159 Yazıyı Oku
    temettu performansı iyi değil. iskontolu evet ona katıloyorum. ancak operasyonel karlılığı sürekli düşüyor. allahtan açık döviz pozisyonu çok fazla değil. ege şu an çok parlak durmuyor. ha bu çeyrek ve önümüzdeki çeyrek eski temposuna dönerse ve herşey de normal giderse o dediğin fiyatları görme ihtimali var elbet.
    Temettü performansı kötü derken son 6 yılın 5 inde temettü dağıtmış bu mu kötü. Şu andaki piyasa değeri 270 milyon TL, yılda 20 milyon TL temettü dağıtıyor. Temettü verimi yüzde 7 ye denk gelir. bu verim çok az sayıda şirkette var. Daha kritik konu %7 temettü verimini karının yaklaşık yarısını dağıtarak elde ediyor. birçok şirket karının tamamını dağıtarak bu verimlilik rakamına ulaşamıyor. 2016 yılında dağıtmaması sürpriz oldu, zaten dağıtsaydı ve 3.çeyrek kötü olmasaydı 5 TL üzerinde işlem görürdü ve bu fiyatlara alamazdık

Operasyonel performans konusunda 2016 3.çeyrek hariç gayet düzenli ve istikrarlı bir büyüme ve karlılığı var. Kar tarafında ise bu seneye özel yaklaşık 30 milyon TL ile kapatır ama yılda 50 milyon TL civarında net kar elde eden ve 270 milyon TL piyasa değeri olan bir hisseden konuşuyoruz. Daha iyi hisseler varsa değerlendirmek isterim.

tavsiye değildir

Esas

endeksin bu kadar oynak olduğu bugün en azından hacim düşük..

Esas

Esas

Alıntı Originally Posted by swing Yazıyı Oku
    Temettü performansı kötü derken son 6 yılın 5 inde temettü dağıtmış bu mu kötü. Şu andaki piyasa değeri 270 milyon TL, yılda 20 milyon TL temettü dağıtıyor. Temettü verimi yüzde 7 ye denk gelir. bu verim çok az sayıda şirkette var. Daha kritik konu %7 temettü verimini karının yaklaşık yarısını dağıtarak elde ediyor. birçok şirket karının tamamını dağıtarak bu verimlilik rakamına ulaşamıyor. 2016 yılında dağıtmaması sürpriz oldu, zaten dağıtsaydı ve 3.çeyrek kötü olmasaydı 5 TL üzerinde işlem görürdü ve bu fiyatlara alamazdık

Operasyonel performans konusunda 2016 3.çeyrek hariç gayet düzenli ve istikrarlı bir büyüme ve karlılığı var. Kar tarafında ise bu seneye özel yaklaşık 30 milyon TL ile kapatır ama yılda 50 milyon TL civarında net kar elde eden ve 270 milyon TL piyasa değeri olan bir hisseden konuşuyoruz. Daha iyi hisseler varsa değerlendirmek isterim.

tavsiye değildir
    bir şirketin temettu veriminin iyi olması %10 ve üzerinde temettu dağıtması ile olur. örneğin kordsa. bu konuda harika. şu an hisse başına karı 1,5 tl. yine fmizp mesela. egeser için 2012 ve 2013 çok iyi geçmiş. %9,6 temettu oranı gayet ideal. o dönem hisse fiyatı neydi bakmadım. bu arada 20 yılda 7 kere temettü dağıtmış. pek de istikrarlı değil. ben duygusal bağ kurmuyorum yatırım yaptığım senetler ile ilgili ortada veriler var. evet 3. çeyrek karı açıklanmadan önce kağıt gayet iskontoluydu o verilere göre. ancak artık durum değişti. hele de bu dönem kar yine beklenen de az gelirse. ki umarım gelmez. işte o zaman gerçekten 3 un altından kolay çıkamaz.

Esas

67 kapayan hisse 64 açtı..

70 açsa şaşırırdım zaten

Esas

Alıntı Originally Posted by turquaz Yazıyı Oku

67 kapayan hisse 64 açtı..

70 açsa şaşırırdım zaten
    --70 kapasa ne olacaktı ki...verecekmiydik...bu saatten sonra bilançoyu görmeden vermek benim için olmaz..

--spek, dikkat çekmek istemiyor...niyetiögündelikçi avlamak olsa idi .70 kapatırdı..

--fonların,yabancıların kurumsalların malında gözü....

Esas

--VUK beyannamesinin son gününe kaldı 6-7 mesai günü....bilanço iyi gelecek ise, bence kötü gelmesi için bir sebep yok (hatta 9 aylıklardaki karın br kısmının bu döneme bekletildiğini düşünüyorum)...

-bilançoyu 4 ile karşılar ise ..4.40-4.60 aralığına rahat gider...ondan sonra temettü beklentisi ve 2017 yılının daha karlı geçmesini satın almaya başlarlar ve tarihi zirve geçilir diye temenni ediyorum...

evdeki hesap çarşıya uymaz ise ne olur...daha ucuza daha çok mal alırız...2.80-3.10 bandından...

Sayfa 12/27 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •