Sayfa 12/1050 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8394 madde; 89 - 96 arası.

Konu: NETAS - Nortel Networks Netaş Telekomünikasyon A.Ş.

Esas

Arkadaşlar Allah aşkına güzel paylaşımlarınızı absurt yorumlara cevap vermek için harcamayınız. Arada güzel açıklamaları da kaçırıyoruz ve kaynıyor.

Vatandaş laf olsun diye, borsa bilgisi sıfır ve borsa kanunlarına aykırı olan şeyleri söylüyor. *netaş dan rheag için sermaye çıkarsa* Bu ne demek yav! Nasıl olacak ben anlamadım? Anlayan varsa beri gelsin...

Arkadaşlar sabırlı olun derim. Uzun süredir hisseyi takip edenler bilir; Netaş kolay kolay, eziyet çektirmeden gitmeyecektir. Biraz daha dilinizi, dişinizi , işte sıktığınız yeriniz neresiyse artık biraz daha idare edin derim. İnşallah güzel hareketlerin yakın olduğunu hem de kapıda olduğunu düşünenlerdenim...

YTD.

Duhul
    Jan 2008
    İkamet
    BURSA...
    Gönderi
    1,195

Esas

Rheag netaş ın 10da 1 ine sahip sanki eksi özsermaye bilinmiyor muydu da gelen haberle öğrenildi. Bence dediğim gibi, çok mal alan oldu silkeleme için fırsat doğdu. Beklentide değişiklik yok.

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    gönüllerde yaşıyorum...
    Gönderi
    1,003

Esas

Alıntı Originally Posted by `GECE` Yazıyı Oku
    Rheag netaş ın 10da 1 ine sahip sanki eksi özsermaye bilinmiyor muydu da gelen haberle öğrenildi. Bence dediğim gibi, çok mal alan oldu silkeleme için fırsat doğdu. Beklentide değişiklik yok.
    aynen. 1.50 üstü çok mal alan oldu. zaten sermaye açığı vardı bilinen bir durum. onur takmak bedelli sermaye artırımı mi yapacak ? dikkat ederseniz 44 den sonra hazımsız düştü. normalin de 2 kademede alınan mallar ile telafi edilir. bana sorarsanız çok fazla dökülen olmadı. yatın biraz daha düşer ama dikkatli olmalı aksi takdirde milleti dökecem derken mal da kaptirabilir. hala beklentisi en yüksek kagitlardan biri

Esas

11.73'ü izliyoruz... Her işlem günü 0.02 puan düşüyor... İzliyoruz... Altta da 11.23, o da her gün 0.02 puan yükseliyor... İzliyoruz...

Esas

Bu hisse ile ilgili bir kaç tespitimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- Bu hissedeki her şey buyuk bir üç kağıdın bir parçası.mesela bugun olanlara bakalim.sizce bugun spk rheag yi kacta uyarmistir. Bence bu tebligat sabah gelmiştir.Hos bu kararın gelecegini cok onceden bilen birileri hisseyi 1.10 lardan 1.60 lara çekerek ellerindeki malları pazarladılar.Bunu yaparkenki en buyuk avantajları netasin açıkladığı 60 milyonluk vergi dairesi karidir ki bu şirketi tanımayanlar bunun tesadüf olduğunu zannedebilir.

2- rheag nin onur takmak için degeri bence sifirdir.Zaten bence rheag sadece netasta operasyon yapmak için satın alınmış ve bu operasyon sonucu sahibine milyonlar bırakmıştır.yani su an spknin sirket boyle giderse verebileceği en acımasız ceza borsa kotundan atmaktir ki bu onur takmak'a ceza değil tersine oduldur.Adamin sirketteki payı yüzde 5.zaten şirketin genel yonetim giderlerine bakıldığında şirketin sadece tabela şirketi olduğunu ve yonetim kurulundakilere verilen yuksek huzur hakları haric kimseye bir menfaati olmadıgı açıktır. Ne komiktirki onur beyin eşi bu şirketin yonetim kurulundadir.

3-netasa gelirsek bilanco karı artık daha önemlidir.son gelen rheag tebligatına bakılırsa bilançonun neden geç açıklandığı ve neden basın toplantı tarihinin bize bildirildiği rhea ile ilgili olduğunu göstermektedir. 5 senedir hissedeyim ilk defa bir bilanco için basın bildiri tarihi verilerek hedef şaşırtması yapılmıştır.

4- bundan sonra netasta olacaklar tamamen hisse fiyatına dahilinin olmadıgını belirten şahıs tarafından cizilecektir. Baz istasyonlarının sıkıntılı olduğunu zaman gerektiğini bugun öğrendim,bu durumda adam isterse iyi bilanco ile yukarı çekecek veya kötü bilanco ila aşağı verecektir

5- yukarı çektiğinde mali verecek alıcıyı bulacak haber akışı olmadığı için hissenin kısa vade de yukarı gitme ihtimali azdır.Hoş bu adamlar isterlerse kağıdı 15 e çekip 6 ay burada tutup sonra haber gönderebilir ama bu sefer KY para kazanır bu da adamın isine gelmez.ne zaman 4g ihale haberi gelir iste o zaman gider

6- bu adamlar hisseyi şuan satmazlar.çünkü 4g olayı tam netlesmedi. O yüzden satış haberini kısa vadede beklemiyorum.bu hisseyi su an 1 TL Ye bile satsalar hepimiz için en iyisi olur.çünkü bu asalaklardan hisse kurtulur.

6. Esas

SPK dan RHEAG a gelen uyarıdan evvel ,hisse alanlar Özkaynağın zaten yerlerde süründüğünü bilmiyor muydu,sadece resmi ağızdan geldi mevzu,bunu da iyi kullanıp malı topladılar.Bu uyarı bana göre satışı hızlandırır,OT işini bilir.Biraz sıkışmıştır ama önünü açacak hamleyi mutlaka yapacağını düşünüyorum.

Esas

Bana bu hareketler 2012 de netaşın bedelsizinden önceki şok düşüşü anımssttı nedense hatırlayanlar ileriki günlerde olanları hatırlar

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

netaş kime kaçtan satılacaksa ,rheagda sahip olduğu elindeki mevcut hisselerle birlikde ona satılacaktır,olay bundan ibarettir,bugükü düşüş ve haber fake dir, yersen

Sayfa 12/1050 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •