Sayfa 13/406 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 3242 madde; 97 - 104 arası.

Konu: KARSN - Karsan Otomotiv

1. Esas

Alıntı Originally Posted by hamithan Yazıyı Oku
    tahtada alıcı yoktu
    tahtada alıcı bulursalar 1.04 e kadar verecekler diye düşünüyorum

2. Esas

tahtada alıcı bulursalar 1.04 e kadar verecekler diye düşünüyorum
    hacimsiz düşmesi ümit verici olarak düşünüyorum

Esas

Alıntı Originally Posted by orfeusant Yazıyı Oku
    1- Yarım asırlık bir firma müzeye kaldırmak için o kadar araştırmayı geliştirmeyi dizaynı tanıtımı yatırım yaparmı, olay sadece ticari geri dönüşüm hesaplamasıdır ve ufku olan ticari ve sanayi şirketinin öncelik sırasındaki yeridir. Bu proje şuanda birinci öncelikte olmıyabilir belki oladabilir bizlerin bilmesi an itibari ile mümkün de değildir. Para dediğin bu prestijdeki bir firma için zor değildir ama daha önemlisi geri dönüşümün süresidir benzer hedefteki gruplarla risk bölüşülmesi yanlış strateji de değil bir bakmışsın bu risk devlet tarafından üstleniverilmiş, bu arada saab ın alınması olayı ( satılmadıysa ve karsanın gündemine girmişse )süper olur. Bakarsın önümüzdeki günlerde pazarlıkları ortaya çıkıverir.

2-Üretim bandı için 260 milyon yatırım yapıldı (200 ü hyundai tarafından) ve 2014 ün son çeyreğinde yani Ağustos Eylül Ekim gibi üretim bandından araçlar inecek (7 yılda 210 bin üstteki yazımda karıştırmışım) yıllık 30bin kesin alım garantili. BU ARADA ŞUAN KARSANIN YILLIK ŞATIŞI 16600 -17500 ARASIDIR ve bununda %75 a yakını ihraç ediliyor( iki vardiyada 70 bin, üç vardiyada 95 bin araç üretebilecek kapasitesi var)
    sadece hyundai karsanın mevcut satışının iki katı; satış kapasitesini 3 kata yakın artıracak .17+30=47 bin yıllık.

3-12 mil TL borç şuanda 2 yıllık borçlanma tahvilinin yanında devede kulak . Üretimde 2016 nın başı planlanıyor. minimum 10bin ilk etepta sonraki etap 20 bin ve üstü. Bu arada müzelere de takmış mdurumdasın seninde müzeyle bir alakan olduğundan ciddi şüphelerim ifadelerin doğrultusunda desteklenmiş durumda .2016 da 47+10=57 bin oldumu 2017-18 de 57+10=67 bin ve üstü oldumu . bugün nerelerdeydik 17 bin 3-4 yıl içinde şirket üretimlerde 4 kat artma potansiyeli varmı? VAR . Borsanın en önemli kuralı devreye girermi beklentileri satın al gerçekleşeni sat , böyle bir süreci kaçırırmı spek amcalarım de hayde ne diyon sen kardeş.

4- Bertone nin zor durumu Karsan ın verdiği borç la aşılmak amaçlandı ama aşılamadı yani verilen para yetmedi sonrada musluklar kapatılınca işlem tamamlanmış oldu pratikte . Karsan alacaklarının tahsiline yönelik zaten daha önceden haciz ve iflasın eşiğinde olan markanın otamatik sahibi olmuş durumda . Adamlar aldıkları borcu ödeyebilmeleri için firmayı satmaları yetmiyor avrupada talibi yok anlaşmaya gidecekler bizden nakit bişey istemeyin firma sizin olsun süreci başlamıştır . Marka ve Karsan mahkemeliktir. Olay otomatik pilota bağlanmıştır.

5- Senin verdiğin işçi alımı rakamı üzerinden gidelim 40 ı mühendis 110 u işçi .Yeni işe alınanların çok daha fazlalaşmasını arzularım ülkemin iş sitihdamının artırılması için bu arada yeterki ihtiyaç olsun o kısmı sorun değil . Bu arada sende kabul ediyorsun 150 yeni personeli yani adamlar büyüyor hedefleri var hazırlık yapıyorlar muhtemelen kademe kademe yeni işçiler beyaz yakalılarda işe alınacaktır.

6- Telef olan bişey yok büyümede zıplama yapmak için şirket mali yapısını o şekilde şekillendirmiş bu işler hesap kitap işi kimse katılmak zorunda değildi bedellilere . Bütün bedelliler hissenin değerinin düşük olduğu gerçeğini yok edemez . şirket ucuzdur ama borsada bu yönde çok kötü bir ünü var . bu noktada ya beklemesini bilmek yada doğru zamanda katılmak önemli denilebilecek bişey yok.

7- Bu arada otobüsler STAR ve ATAK üretimleri siparişleri spriz olsun. JEST de piyasada kabul görmüş durumda bulunduğum yerleşim biriminde her gün daha fazla görür oldum.

8-Son olarak "GÜNEŞ SEN İSTEMESENDE DOĞACAK" istediğin kadar yırtın.Bir tabir daha Artık Karsan yönetimi dahi bu yükselişi engellemiyecek tir çünki :

ABBAS

Haydi Abbas, vakit tamam;
    Akşam diyordun işte oldu akşam.
    Kur bakalım çilingir soframızı;
    Dinsin artık bu kalb ağrısı.
    Şu ağacın gölgesinde olsun;
    Tam kenarında havuzun.
    Aya haber sal çıksın bu gece;
    Görünsün şöyle gönlümce.
    Bas kırbacı sihirli seccadeye,
    Göster hükmettiğini mesafeye
    Ve zamana.
    Katıp tozu dumana,
    Var git,
    Böyle ferman etti Cahit,
    Al getir ilk sevgiliyi Beşiktaş'tan;
    Yaşamak istiyorum gençliğimi yeni baştan.
    Arkadaşlar,bu yazı benim için referans niteliğindedir.Başka bir kağıt olsa,43 Milyon zararda anında taban olurdu(karsan dahil) Ama olmadığına göre beklentimiz halâ geçerli.Ayrıca zaman bulup,inceleyemedim.43 Milyon zarar,satışların düşmesinden mi yoksa başka bir kaynaktan mı? Bakabilen var mı?
    Bu arada pegasus gibi bir şirket,ilk çeyrekte 200 Milyona yakın zarar açıklayıp,2.ci çeyrekte büyük bölümünü geri alabiliyorsa,Karsan neden toparlamasın ki ?
    Karsanı olmayan bazı gereksiz arkadaşlar bu kağıdın maximum'u 1.10 dediğinde bile 1,23-1.27 ortalamalı günlerce işlem gördü.Hasta oldular,pıstılar.Şimdi kin'lerini kusma sırası onlara geldi.Varsa kağıdın yorum yap.Ettiysen zarar,çekil kenara ve önüne bak.Enerjinizi burada harcamayın lütfen.
    Ytd değildir.Saygılar.

Duhul
    Mar 2012
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    243

Esas

Alıntı Originally Posted by suti13 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,bu yazı benim için referans niteliğindedir.Başka bir kağıt olsa,43 Milyon zararda anında taban olurdu(karsan dahil) Ama olmadığına göre beklentimiz halâ geçerli.Ayrıca zaman bulup,inceleyemedim.43 Milyon zarar,satışların düşmesinden mi yoksa başka bir kaynaktan mı? Bakabilen var mı?
    Bu arada pegasus gibi bir şirket,ilk çeyrekte 200 Milyona yakın zarar açıklayıp,2.ci çeyrekte büyük bölümünü geri alabiliyorsa,Karsan neden toparlamasın ki ?
    Karsanı olmayan bazı gereksiz arkadaşlar bu kağıdın maximum'u 1.10 dediğinde bile 1,23-1.27 ortalamalı günlerce işlem gördü.Hasta oldular,pıstılar.Şimdi kin'lerini kusma sırası onlara geldi.Varsa kağıdın yorum yap.Ettiysen zarar,çekil kenara ve önüne bak.Enerjinizi burada harcamayın lütfen.
    Ytd değildir.Saygılar.
    kesinlikle katılıyorum çok güzel bir yazı hazırlamıssın teknikforekslerin dedikleride çok doğru ama ben yinede şüphe duyuyorum bu arkadaşdan elimde hissem yk diyor yorumlar eksik olmuyor dedikleri çıkıyor neden çünkü spekin 1.adamı olduğu için 1,21-1,27 bandında yüksek derecede alım oldu 1,21 güçlü bir destek yaptı kendine pazartesi günü 1,21 üstüne atıcaktır kanımca kimse umut vermesin kendine yine 0,80 lere gelir alırız 1,20 ye satarız diye benim elimde 15,000 adet hissem var maliyetim 0,87 satsam 1,27 ye çok rahat satardım ama bekliyorum bu kağıt çok güzel yerlere eski günlerine geri gelicek endeks 55 bin seviyesine gelse bile 1,15 altına innem artık bu saatten sonra star ve atak için kasım ayından sonra siparişler teslim edilir ve yeni siparişler gelir diyorum İstanbul'da minibuslerin %80İ Jest artık %100 Jest olacaktır .

Esas

130 geçerse kagit alevlenir...ondan önce 200 günlük ortalama 1 11 civarı..bunu da unutmayalim

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

6. Esas

Alıntı Originally Posted by kurvaz Yazıyı Oku
    130 geçerse kagit alevlenir...ondan önce 200 günlük ortalama 1 11 civarı..bunu da unutmayalim

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    yürü be kim tutar seni otomotiv devi.

7. Esas

yürü be kim tutar seni otomotiv devi.
    borsada yatırımcısına kaybettiren tek kumar kagıdıdır.

Duhul
    Mar 2012
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    243

Esas

borsada yatırımcısına kaybettiren tek kumar kagıdıdır.
    Kesinlikle haklisin bu spekin a.b.v

Sayfa 13/406 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •