Anket Sonuçlarını Gör: Hiç Ağaç Diktinizmi?

Oylayan
101. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Evet

95 94.06%
  • Hayır

6 5.94%
Sayfa 13/76 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
Arama sonucu : 601 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Hiç Ağaç Diktinizmi?

1. Esas

Alıntı Originally Posted by kayramayra Yazıyı Oku
    sıcak bölgelerin ağacıysa burada yetişiyordur belki hiç farketmedim ama bir araştırayım.özellikleri çok güzelmiş tam bize göre zira ilaç kullanmak istemiyoruz.
    Sn Axaray mayveler biraz daha büyüsün tadına bakmaya geleceğiz inşallah.
    internet neden kestilerse daha yeni geldi......11.30 da gitti...gidiş o gidiş......neyse sn.Kayramayra ben buradan araştıracam fidancılara tarım il müd.lüğüne bi bakayım.......eğer sizin orada da bakarsanız.......geldiğinizde üç-beş fidan alın gelin neyse fiyatı hiç düşünmeyin getirin.....meyveler haziran sonu gibi olgunlaşmaya başlar...2010 da kirazları 5-6 haziranda yemeye başlamışız...bu sene gecikecek biraz..........beklerim...fazlada geç kalmayın......yemeye hazır hale gelince yazarım......selamlar.....

2. Esas

tamam araştırayım .biz fideleri Samandağdan aldık.eğer orada varsa eşime söyleyim arasın sorsun .eğer varsa da zaten onlar gönderiyor adrese.

Esas

Arkadaşlar kivi yetiştirelim sanırım bu bitki üzüm asması gibi

Esas

Ağaç ve fidan dikenler lütfen yazsın ve yetiştirmeye devam edelim uygun ve boş alanlar yeşillensin

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tekirdağ, Bakırköy
    Gönderi
    2,673

Esas

Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    sn.cetvel bu ağacı nereden bulabiliriz birde sıcak bölge ağacı deniyor.......AKSARAY da yetişirmi acaba.........tam benim için yani ilaç kullanmayıp doğal yetiştirmek isteyenler için süper....teşekkür ederim......

.....
    kadıköy tarafında refüjlerde var deniyor... ben hiç rast gelmedim... aksarayda yetişir diyebilmem için aksaraydaki erkenci ve geçci donları bilmemiz gerekir. kış mevsimindeki sıcaklık ortalamaları da önemli... fakat tekirdağda bizim üniversitenin bahçesinde 5-6 adet 2 yaşlı fidan var... şimdilik tekirdağda yetişiyor gibi gözüküyor.

Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    internet neden kestilerse daha yeni geldi......11.30 da gitti...gidiş o gidiş......neyse sn.Kayramayra ben buradan araştıracam fidancılara tarım il müd.lüğüne bi bakayım.......eğer sizin orada da bakarsanız.......geldiğinizde üç-beş fidan alın gelin neyse fiyatı hiç düşünmeyin getirin.....meyveler haziran sonu gibi olgunlaşmaya başlar...2010 da kirazları 5-6 haziranda yemeye başlamışız...bu sene gecikecek biraz..........beklerim...fazlada geç kalmayın......yemeye hazır hale gelince yazarım......selamlar.....
    eğer tespih ağacından bahsediyorsanız, fidancılarda olmaz bu ağaç... alle ağacı değil, yol kenarlarına dikilsin! üçlü beşli grup halinde de kullanılmıyor peyzaj çalışmalarında... öyle her babayiğit peyzaj mimarı ya da fidancı da bilmez ancak meraklısı bilir yani bulmak zor... bu arada sizin kayısı ağaçlarınız sanki biraz budamaya ihtiyacı var gibi... ya da fotoğraf beni yanıltıyordur... meyve seyreltmeleri elbetteki dalda kalanlar için avantaj yaratacak...

Alıntı Originally Posted by brokerüstad Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kivi yetiştirelim sanırım bu bitki üzüm asması gibi
    kivi bol miktarda nem ister... kuru iklimli bölgelerde yetiştirmek zordur... son bir not, erkek ve dişi kivi kullanmalısınız bahçe tesis ederken... asma gibi tele terbiye edebilirsiniz...

Esas

yorum yapan ağaç sevgisi dolu arkadaşlara saygılar

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    19,321
    Blog Yazıları
    45

Esas

Dün Kemalpaşa (İzmir) Kiraz Festivaline gittim arkadaşlar, hissenet albüm bölümüne koydum ama burada da olsun.

Arkadaşın kiraz bahçesinden:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Ağaç dikme oranı sevindirici, çok yüksek çıkmış.

Acaba aramızda ağaca aşı yapanlar varmı? Zıraatçı olanlardan bahsetmiyorum benim gibi amatörlere soruyorum.

Orta okuldayken bir zıraatçı benim dut ağacımın bir dalına siyah diğerine de beyaz dut aşılamıştı. Ben de tifodan yüksek ateşle uzun süre yatıyordum. Yataktan kalkıp neticeyi göremediğim için bana anlatıyorlardı. İyileşince aşılı dutlardan yemiştim. Unutulmaz bir mutluluk. Görerek öğrendiğim aşılardan birkaç tane de ben yapmıştım. Bazıları tutmuştu.

Lise çağında iken Bakırköy Baruthanede (şimdiki Ataköy) bir zıraatçının İdris ağacına nasıl kiraz aşıladığını seyretmiştim. İdris ağacının çok güçlü olduğunu ve kiraz aşılamak için en uygun ağaç olduğunu anlatmıştı.

Sayfa 13/76 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •