Sayfa 13/101 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
Arama sonucu : 802 madde; 97 - 104 arası.

Konu: OZBAL - Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by muratrec Yazıyı Oku

.............................................

sermaye arttırımından daha önemli gördüğüm bir detay şirketin uzun vade borcu kısaya göre çok az.

eğer bu kısa vade borçlarını alacaklarını tahsil edip hemen ödeyecek ise önümüzdeki 1 veya 2 bilanço sonrası özsermayede agresif değişiklikler olabilir.

UZUN VADE BORÇLAR : 18.734.210
    Geri kalan kısa vade....

Y.T.D
    bold yaptığım ve sizin pozitif olarak algıladığınız durum aslında negatiftir

şirketlerde uzun vade borçlanma yapılmak istenir her zaman...ve bankalar güvendikleri sağlam şirketlere uzun vadeli borç verirken, güven vermeyen ve yapısı sağlam olmayan şirketlere kısa vade borç verirler

118 milyon borcun sadece 18 milyonluk kısmının uzun vade olması oldukça kötü bir durum...çünkü kısa vadede özbal'ın 100 milyon borcu ödemesi İMKANSIZ

erciyas holding büyük ihtimalle kısa vadeli borçları tekrar yapılandırarak uzun vadeli yapacaktır.

Esas

Alıntı Originally Posted by tprs Yazıyı Oku
    bold yaptığım ve sizin pozitif olarak algıladığınız durum aslında negatiftir

şirketlerde uzun vade borçlanma yapılmak istenir her zaman...ve bankalar güvendikleri sağlam şirketlere uzun vadeli borç verirken, güven vermeyen ve yapısı sağlam olmayan şirketlere kısa vade borç verirler

118 milyon borcun sadece 18 milyonluk kısmının uzun vade olması oldukça kötü bir durum...çünkü kısa vadede özbal'ın 100 milyon borcu ödemesi İMKANSIZ

erciyas holding büyük ihtimalle kısa vadeli borçları tekrar yapılandırarak uzun vadeli yapacaktır.

48 milyon TL alacak var.

99 Milyon Verecek bunun 15 Milyonu zaten erciyasa , kaldı 36 milyon TL / bu şirket 12 ay da hiç mi ciro yapıp bürüt kar elde etmeyecek.

Bazen 29 milyon Piyasa değeri olan bir şirket için boşuna konuşuyorum gibi hissediyorum...

Şirketi Göz ucu ile takip ediyorum... Yaşayıp göreceğiz...

Herkese bol kazançlar

Esas

Alıntı Originally Posted by muratrec Yazıyı Oku
    48 milyon TL alacak var.

99 Milyon Verecek bunun 15 Milyonu zaten erciyasa , kaldı 36 milyon TL / bu şirket 12 ay da hiç mi ciro yapıp bürüt kar elde etmeyecek.

Bazen 29 milyon Piyasa değeri olan bir şirket için boşuna konuşuyorum gibi hissediyorum...

Şirketi Göz ucu ile takip ediyorum... Yaşayıp göreceğiz...

Herkese bol kazançlar
    hepimizin burada olmasının bir nedeni var, potansiyel görmesem ben de burada olmazdım

ben şuana kadar yatırımlarımı yaparken, her zaman çok objektif oldum, tek taraftan bakmadım....bu nedenle özbal her ne kadar potansiyel vaad etse de yine artı ve eksileri aynı anda görmekte fayda var

şimdi siz; verdiğiniz rakamlarda uzun vade ve kısa vade borçları değerlendirirken, finansal borçlar ile ticari borçları birbirine karıştırıyorsunuz bahsettiğiniz rakamlarda ticari ve finansal borçları birlikte yazdığınız için bende cevabı o yönde verdim

kısa vadeli ticari alacak - 60.4 milyon
    kısa vadeli ticari borçlar - 43.6 milyon

bunlar ticarileri bir kenara bırakalım isterseniz

finansal borçlar (krediler)

kısa vadeli borçlar - 30 milyon
    uzun vadeli borçlar - 19 milyon

dünyanın her yerinde böyledir, büyüyen ve temeli sağlam karlı şirketler, uzun vadeli borçlanmak isterler, kısa vadeli minimum borçlanırlar

Esas

Benim gördüğüm çok teknik detaylara girmek istemiyorum. Bu şirket iyi yönetilirse ve patron lar yatırımcıya düzgün davranırlarsa 100 milyon piyasa değeri hayal değil. Örneğin logo nun patronları olsa yılsonuna kadar bu değerleri görebiliriz. Vesselam

Yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by halodayı Yazıyı Oku
    Benim gördüğüm çok teknik detaylara girmek istemiyorum. Bu şirket iyi yönetilirse ve patron lar yatırımcıya düzgün davranırlarsa 100 milyon piyasa değeri hayal değil. Örneğin logo nun patronları olsa yılsonuna kadar bu değerleri görebiliriz. Vesselam

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Kesinlikle halodayı sana katılıyorum.Aslında satın almanın başında şirketin piyasa değerinin 100 milyon TL lere kadar çıkacağına emindim.
    Ancak daha sonra çağrı sürecinde şirketin küçük yatırımcıya takındığı tavrı çok acemice buldum.Bir şirket satın alınırken dualarla yola çıkmak
    işin rast gitmesi açısından önemlidir.4 liralardan halha arz edilen ve yıllarca bekleyerek zarar eden yatırımcıların olduğu sanıyorum Erciyas
    şirketi tarafından bilinmektedir.Bu hissedarları bir nebze olsun rahatlatmak açısından çağrı fiyatı 0.87 alt limit olsa bile ben şirketime
    güveniyorum piyasa değeri 1.50 ben çağrı fiyatını 1.20 ye yükseltiyorum denseydi hiç olmazsa bir taşla bir kaç kuş vurulabilirdi.Yinede bu
    yaşanan olumsuzluklara rağmen şirketin geleceği hakkında olumlu beklentilerimi sürdürüyorum.

Esas

Mersin-Karaman Doğal Gaz Boru Hattı projesi ile ilgili İDK Toplantısı gerçekleştirilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Web Sitesinde Yayınlanan İlanda Konuya İlişkin Şu Bilgiler Verildi:

Karaman İli Ayrancı, İlçesi Sınırları İçerisinde Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (Botaş) Tarafından Yapılması Planlanan Mersin-Karaman (Ayrancı) Doğal Gaz Boru Hattı Projesi ile İlgili 11/03/2016 Tarihinde İDK Toplantısı Gerçekleştirilecektir. ÇED Raporu İlgililere ve Kamuoyuna Duyurulur.

Esas

sabır taşı olduk yeter gari biraz hareket

Esas

Alıntı Originally Posted by kofana888 Yazıyı Oku
    Mersin-Karaman Doğal Gaz Boru Hattı projesi ile ilgili İDK Toplantısı gerçekleştirilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Web Sitesinde Yayınlanan İlanda Konuya İlişkin Şu Bilgiler Verildi:

Karaman İli Ayrancı, İlçesi Sınırları İçerisinde Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (Botaş) Tarafından Yapılması Planlanan Mersin-Karaman (Ayrancı) Doğal Gaz Boru Hattı Projesi ile İlgili 11/03/2016 Tarihinde İDK Toplantısı Gerçekleştirilecektir. ÇED Raporu İlgililere ve Kamuoyuna Duyurulur.

Vay vay haberlere bak 183 KM uzunluğunda olacakmış... Hemide mersin

Sayfa 13/101 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •