Sayfa 13/18 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
Arama sonucu : 143 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Babalar gununuz Kutlu olsun!!

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Babalar gününüz kutlu olsun..

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Öncelikle Kendi Babamın, Sonra Diğer Babaların Babalar Günü Kutlu Olsun

Esas

Kutlu olsun babalara ...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    DENİZLİ
    Gönderi
    1,894

Esas

sn.bıkmış broker..sizin de babolar gününüz kutlu olsun
    sevgilerimle...
    hissenetteki tüm babaların babalar gününü kutlarım..
    bir iki iskele babası var onların ki de ayrıyetten kutlu olsun

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    İstanbul & Taşkent
    Gönderi
    504

Esas

Öncelikle Hisse.Net'tekilerin ardından tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
    Son düzenleme : Serenler; 17-06-2007 saat: 08:36.

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,832
    Blog Yazıları
    1

Esas

her ne kadar anlaşmakta zorlansam da babam benim hayattaki en büyük desteğim. sonsuz güven duyduğum belki de tek kişi. kendisini tümüyle bize adayan bu insana akşam hediyemi verdim, ilk defa pek beğenmedi değiştiricem.

bütün saygıdeğer babaların babalar günü kutlu olsun!

Esas

Topiği baştan sona okudum.Hep duygusal yazmışsınız.Bazan gözlerim doldu,bazan tüylerim diken diken oldu,bazan da gülümsedim.
    Ben de babasını erken kaybedenlerdenim.Baba değil BABACIĞIM derdik 4 kardeş.Baba diyenler de tuhafıma giderdi o zamanlar.Eksikliğini hep hissettim.Gerçekmiş gibi rüyalarımda gördüm,sarıldım.Mekanı cennet olsun.

Forumdaki tüm babaların,baba adaylarının ve babalığı içinde hissedenlerin BABALAR GÜNÜ'nü gönülden kutluyorum.

Bir de ANI:
    Üçüncü sınıfı okutuyordum,babalar günü yakında.Tahtaya birşeyler yazarken arkamdan gelen kıkırdamalara döndüm.Yanyana oturan iki erkek öğrencim bir şeyler okuyup gülüşüyor.Merak ettim yanlarına gittim,okuduklarına öyle dalmışlar ki son anda farkettiler geldiğimi.Ne okuduklarını sordum.Sarı bir blok not sayfasına yazılmış şiiri gördüm.Aldım,okudum.Şaşırdım,üzüldüm.Tabii baba ile ilgili kısa bir konuşma yaptım sınıfın geneline.
    Şu anda hala cüzdanımda duruyor o sarı blok not sayfası.
    Bakın birisi de babası hakkında neler düşünmüş.

BABA …
    EVİMİZİN DİREĞİ ALTIN GİBİ YÜREĞİ
    EŞEK GİBİ ÇALIŞIR SANKİ SAĞMAL İNEĞİ

ONA BİZ BABA DERİZ O GETİRİR BİZ YERİZ
    BULAMAYIZ DÜNYADA ONUN GİBİ BİR KERİZ

VARLIK YOKLUK BİLMEYİZ SIRAMIZI VERMEYİZ
    SİPARİŞLER GELMEZSE BABAMIZI SEVMEYİZ

HASTA OLDUM DİYEMEZ,BİZ DOYMADAN YİYEMEZ
    NE MANKAFA VARLIKTIR,YENİ BİR ŞEY GİYEMEZ

ETRAFINI SARARIZ,KÖPEK GİBİ DALARIZ
    DEDİKLERİMİZ OLMAZSA ANAMIZI SALARIZ

Esas

Oğlum ve ben

Bir gün, çocuğum doğdu. O dünyaya geldiğinde, yetişmem gereken uçaklar ve ödenmesi gereken faturalarla meşguldüm. Ben uzaklardayken yürümeyi öğrendi. Konuşmayı da öyle.Ve biraz büyüdüğünde, "Senin gibi olmak istiyorum baba" demeye başladı."Ben de büyüyünce senin gibi olacağım
    İşyerine telefon açıp, "Baba, eve ne zaman geleceksin?" diye sorardıikide bir."Ne zaman geleceğimi bilmiyorum oğlum. Ama geldiğimde birlikte güzel birvakit geçireceğimizden emin olabilirsin."Yıllar öylece geçip gitti. Oğlum on yaşına geldi. Ona güzel bir topaldım.
    "Top için teşekkürler baba!" dedi, "Haydi oynayalım.""Bu hafta sonu tamamlamam gereken isler var" dedim. "Bugün olmaz,haftaya, tamam mı?" "Tamam" dedi, fakat yüzündeki gülümseme eksilmedi."Büyüyünce baba" dedi, "ben de senin gibi olmak istiyorum."
    Yıllar öylece geçip gitti. Oğlum önce ilkokuldan, sonra liseden, sonraüniversiteden mezun oldu. Bu durumda, başka birçok baba gibi, benim desöylemem gereken bir şeyler vardı. "Seninle gurur duyuyorum" oğlum dedim
    "Gel, söyle biraz oturalım; sana diyeceklerim var." Başını salladı vegülümseyerek :"Arkadaşlara sözüm var baba" dedi. "Sen arabanın anahtarlarını verebilirmisin bana? Sonra görüşürüz , oldu mu?"
    Yıllar öylece geçip gitti. Emekli oldum. Artik bol bol vaktim vardi.Oğlum ise başka bir şehirde iyi bir iş bulmustu, orada yaşıyordu. Birgün ona telefon ettim. "Eğer sence de uygunsa, hafta sonu buraya gel dehasret giderelim" dedim. "Sevinirim baba" dedi. "Bir bakayım, müsait birvakit bulabilirsem, gelirim. Ama su sıralar işlerim cok yoğun.
    Fakat seninle görusmeyi ben de istiyorum, baba." "Peki, ne zaman gelirsinoğlum?" "Ne zaman olur bilmiyorum, baba. Şimdi bir iş görüşmem var, onayetişmem gerek. Sonra ararım seni. Geldigimde birlikte güzel vakitgeçireceğimizden emin olabilirsin.
    Ve telefonu kapatığımda, oğlumun çocukluk hayalini gerçekleştirdiğinianladım. Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini...Örnek aldığı babasına benzediğini... Büyüyünce tıpkı babası gibiolduğunu...

SAKIN BÖYLE BABA OLMAYIN.

Sayfa 13/18 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •