Sayfa 13/994 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 7952 madde; 97 - 104 arası.

Konu: BANVT - Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by tortoise Yazıyı Oku
    Arkadaşlar BANVT karını ciddi oranda artırmış olmasına rağmen neden fiyatı böyle düşük kaldı. Hisse üzerinde ki baskının nedeni ne? 2010 bilançosuda bildirilmemiş. Yanlış bilmiyorsam bilançoların bildirilmesinin son tarihi 8 nisan. Tahminlere görede 80 milyon tl den fazla net kar bekleniyor ki bu geçen seneki rakama göre baya fazla.(geçen sene 44 milyon TL) Elinde hisse olan arkadaşlar bence beklesin bu BANVT bi gittimi iyi gider.

Bu faruk ebubekir olayı nedir?
    fiyatın düşük kalması ile ilgili birçok sebep var.
    bunlardan en önemlisi MKK ya aralık 2010 başlarında F.Ebubekir beyin hisse satış kaydı ile başladı olay,yaklaşık 2,5 milyon lot piyasaya peyderpey vererek hisse arzı artışından kaynaklanan ciddi fiyat gerilemesi oldu.arkasından şirket açıklama yaparak bu satışın geri kalan 7,5 milyon lot luk kısmının blok satış yöntemi ile en erken ocak ayı içinde kurumsal firmalara satışının tamamlanacağını söyledi.fakat hala bir açıklama yapılmadı ki bu hisseyi büyük baskı altında tuttu ve hala tutuyor.
    2.konu banvit in kırmızı et üretimini durdurduğunu açıklaması biranda kırmızı et segmentinin banvit hedeflerinden ayrılmasına yol açtı.fakat bu konununda son ithalat vergi artışından sonra teorik olarak çözülmüş olmasına rağmen şirket hala tekrar üretime döneceğine dair açıklama yapmıyor.
    3.durum rusya ile ihracat konusunun kapanmış olmasından kaynaklı diğer bölgelere yönelik ihracat beklentisinin azalması
    4.durum ekim 2010 da %5 ini yabancılara satan banvit in orta vadeli finansman problemini çözmüş olması ve bunun hisse fiyatına durağan etkisi
    5.durum yukarıda saydığım durumlar tabanlı şirketin kamuoyunda yaşanan soru işaretlerini aydınlatıcı açıklamalar yapmaması
    son olarak 6.durum piyasanın banvit in 2011 hedeflerine yönelik olmadığı halde bilinçli negatif propaganda yapması ve bunu trajedi rantına dönüştürmek istemesi
    ha bu arada 80 milyonluk net kar düşüncenize katılmıyorum zira 2010 geçici vergi beyanneme ekinde sunulan gelir tablosunda net kar 66.949 milyon TL civarında idi. ytd.

2. Esas

fabrika yanmaz ya da yıkılmazsa daha kötü bi haber kalmadı yani buna rağmen buralarda olmak çok güzel..beklentimi daha yükseğe taşıyorum ben..10 olsa ne güzel olur di mi..bi sürü senet var 2 ye 3 e katlayan..patlatsın güzel haberleri de o kadar çektiğimize değsin şu senette

3. Esas

Çok güzel özetlemişsin ve açıklamışsın Gladyatör teşekkürler. Gerçekten dediğin gibi hisseyi ezmek ve aşağılara götürmek için ellerinden geleni yapmışlar. Ama ortada ki duruma bakarsak eğer tüm bunlara rağmen karını nerdeyse %75 oranında artıran bir şirket var. Gerçeklere bakmak lazım. Geçici vergi beyannamelerini çok ciddiye almayın az vergi vermek için orada herşeyi gider olarak yazarlar. Geçici vergi beyannamesinde 10 milyon tl zarar edip bilançosunda 5 milyon tl kar açıklayan şirketler var. Bu nedenle ben 75-80 milyon tl arasında bir kar bekliyorum. Ben almayı düşünürken gözümün önünde yükselip gitti hisse 4,5x lerde iken incelemeye başlamıştım şimdi 4,75 oldu ve hala ciddi hacim olmadı yani sıçrayışını yapmadı BANVT. Benim tavsiyem hissenize sahip çıkın satmayın bilanço ve temettü haberi gelene kadar.

Alıntı Originally Posted by GLADYATÖR 2011 Yazıyı Oku
    fiyatın düşük kalması ile ilgili birçok sebep var.
    bunlardan en önemlisi MKK ya aralık 2010 başlarında F.Ebubekir beyin hisse satış kaydı ile başladı olay,yaklaşık 2,5 milyon lot piyasaya peyderpey vererek hisse arzı artışından kaynaklanan ciddi fiyat gerilemesi oldu.arkasından şirket açıklama yaparak bu satışın geri kalan 7,5 milyon lot luk kısmının blok satış yöntemi ile en erken ocak ayı içinde kurumsal firmalara satışının tamamlanacağını söyledi.fakat hala bir açıklama yapılmadı ki bu hisseyi büyük baskı altında tuttu ve hala tutuyor.
    2.konu banvit in kırmızı et üretimini durdurduğunu açıklaması biranda kırmızı et segmentinin banvit hedeflerinden ayrılmasına yol açtı.fakat bu konununda son ithalat vergi artışından sonra teorik olarak çözülmüş olmasına rağmen şirket hala tekrar üretime döneceğine dair açıklama yapmıyor.
    3.durum rusya ile ihracat konusunun kapanmış olmasından kaynaklı diğer bölgelere yönelik ihracat beklentisinin azalması
    4.durum ekim 2010 da %5 ini yabancılara satan banvit in orta vadeli finansman problemini çözmüş olması ve bunun hisse fiyatına durağan etkisi
    5.durum yukarıda saydığım durumlar tabanlı şirketin kamuoyunda yaşanan soru işaretlerini aydınlatıcı açıklamalar yapmaması
    son olarak 6.durum piyasanın banvit in 2011 hedeflerine yönelik olmadığı halde bilinçli negatif propaganda yapması ve bunu trajedi rantına dönüştürmek istemesi
    ha bu arada 80 milyonluk net kar düşüncenize katılmıyorum zira 2010 geçici vergi beyanneme ekinde sunulan gelir tablosunda net kar 66.949 milyon TL civarında idi. ytd.

4. Esas

SN TORTOİSE size verdiğim cevap ta gördüğümüz üzere banvit in başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmezdi
    fakat size tavsiyem en az eğer 10.ay başlarına kadar paraya ihtiyacınız yoksa şu anda kağıdın fiyatına takılmadan üç aşağı beş yukarı almanızdır.
    zira bu olumsuz aşamalardan geçen bu kağıdın önünde bana göre fazlasıyla pozitif bir süreç var...eğer isterseniz onlarıda belirtirim...
    unutmayın dip en tehlikesiz yerdir çünkü yukarı çıkmaktan başka yol kalmamıştır. saygılarla... ytd.

5. Esas

Ben zaten kesinlikle almayı düşünüyorum şuan para ayarlamaya çalışıyorum elimdeki diğer hisselerden çıkıp girmeyi planlıyorum. Birde endeksi takip ediyorum, endeks 63500-65000 arasında çok kötü sıkıştı tekrar aşağı sarkma ihtimali korkusundan dolayı kararsızım alıp almamakta. Ayrıca BANVT'i ne zaman aldıysam karla çıktım en son satışımı 5,85 den yapmıştım sonra takip etmeyi bırakmıştım. Bu fiyatları hatta bu sene 4,00'ı gördüğünü görünce inanamadım.

Alıntı Originally Posted by GLADYATÖR 2011 Yazıyı Oku
    SN TORTOİSE size verdiğim cevap ta gördüğümüz üzere banvit in başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmezdi
    fakat size tavsiyem en az eğer 10.ay başlarına kadar paraya ihtiyacınız yoksa şu anda kağıdın fiyatına takılmadan üç aşağı beş yukarı almanızdır.
    zira bu olumsuz aşamalardan geçen bu kağıdın önünde bana göre fazlasıyla pozitif bir süreç var...eğer isterseniz onlarıda belirtirim...
    unutmayın dip en tehlikesiz yerdir çünkü yukarı çıkmaktan başka yol kalmamıştır. saygılarla... ytd.

6. Esas

4,80 lere dayandık dirence takıldık teknik çalışmaya başladı güzel bir şey..geçtik mi 5 hemen gelir zaten..sonrası allah kerim

Esas

sabah 4.76 dan vedalaştık...kısa ama hoş bir maceraydı....geride kalan yatırımcılarımıza bol şans.....kağıt yüksek haci,mde satılır kuralımızı çiğnedik....ama olsun....biz al-satçıyız....sezon yeni başladı...unutmayın.....sefa ile...

Esas

Alıntı Originally Posted by tetra2 Yazıyı Oku
    5.06 maliyet, 4.80 i gördüğü an bilin ki ben artık satmışım. Bu kağnı yüzünden eşek yüküyle fırsat kaçırdım...
    fiyat 4.80 ve benden elveda.... verdim gitti...

Sayfa 13/994 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •