Sayfa 13/873 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 6981 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ECZYT Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    111

Esas

Eczacıbaşı Ürdün'de 'tıp' dedi
    KERİM ÜLKER

Sağlıkta yatırımlara hız veren Eczacıbaşı Holding, Ürdün'de nükleer tıp yatırımı yapacak. Ürdün'ün en modern tesisi olacak yatırımla, bölge ülkelerinin pazarları da hedefleniyor
    Krizi fırsat olarak gören Türk şirketlerinin, ihracatta yeni bölge arayışıyla başladığı küreselleşme oyunu üretim tesisi kurma yarışına dönüştü. Brezilya'dan Endonezya'ya Belçika'dan Güney Afrika'ya kadar birçok ülkede irili ufaklı 300'den fazla fabrikanın bacasından Türk sermayesi tütüyor. Bunlar arasında en fazla dikkat çekenler arasında ise Eczacıbaşı. Fransa, Almanya, Romanya, Kazakistan, Rusya gibi ülkelerde 12 tesisi bulunan Eczacıbaşı, Ortadoğu'daki en büyük tesisini Ürdün'e kuruyor. Özellikle VitrA ve Burgbad ile inşaat malzemeleri alanında Avrupa'nın en büyük üreticilerinden biri haline gelen Eczacıbaşı'nın bir diğer dış yatırım ayağı ise nükleer tıp. 2008 yılında Monrol ile yarı yarıya ortaklık yapan Eczacıbaşı, sağlıkta niş ürünlere yönelik üretimlerini Eczacıbaşı-Monrol şirketiyle yapıyor.

TESİS AMMAN'DA
    İzmir, Antalya, Malatya, Ankara, İstanbul ve İzmit tesislerinde görüntüleme sistemlerine yönelik ileri teknoloji ilaç üreten Eczacıbaşı, Ürdün'de nükleer tıp yatırımı için düğmeye bastı. Ürdün'ün başkenti Amman'dan kurulacak tesiste PET (Pozitron Emisyon Tomografisi) için gerekli F18 FDG (Florodeoksi-D-glikoz) üretimi hedefleniyor.

2013'te üretim başlıyor
    Ürdün Resmi Haber Ajansı Petra'nın da yer verdiği haberde 2013'te üretime başlayacak tesis, yaklaşık 10 milyon dolara mal olacak. Ülkedeki en yüksek teknolojiye sahip yatırım olması planlanan tesis ile Ürdün dışında bölge ülkelerine de satış gerçekleşecek. Eczacıbaşı yetkilileri Ürdün tesisi için fizibilite çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, yatırım için takvimin henüz belli olmadığını açıkladılar. Geçen yıl Eczacıbaşı Holding CEO'su Erdal Karamercan, Ürdün'de yatırım için çalışma yaptıklarını söylemişti.

Esas

Bu günlerde bedelsiz potansiyeli olan şirketlere aşırı bir rağbet var, hemen hemen hepsi prim yapıyor netaş tan sonra. Bu günde alarkolar tavan veya tavan fiyatlara yakın. bizim hissede de hatırı sayılır bir bedelsiz potansiyeli var.
    bu gün tekrar 6 lar üstüne çıkacağız gibi.

3. Esas

Bugün bir hareket olsa bari, sanki bir parça ışık veriyor gibi ama...

4. Esas

ee.hadiiiii

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    Olduğum yerden uzaklarda...
    Gönderi
    1,385

Esas

Alıntı Originally Posted by kaplan_42 Yazıyı Oku
    ee.hadiiiii
    Ağır kanlılar ağır,bu düzeltmeden sonra uzun bir mum dikmeleri gerekirken hala ufak tefek dirençlerle uğraşıyorlar.

6. Esas

Alıntı Originally Posted by Kızılmartı Yazıyı Oku
    Ağır kanlılar ağır,bu düzeltmeden sonra uzun bir mum dikmeleri gerekirken hala ufak tefek dirençlerle uğraşıyorlar.
    6.20 den aşağıya salerken tahtayı yaparak indiler.velhasıl kağıt her şeyi ile bunların elinde.neden bekliyor anlamadım. sanırım o neden de toplantı haberi olacak sanrım.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    Olduğum yerden uzaklarda...
    Gönderi
    1,385

Esas

Alıntı Originally Posted by kaplan_42 Yazıyı Oku
    6.20 den aşağıya salerken tahtayı yaparak indiler.velhasıl kağıt her şeyi ile bunların elinde.neden bekliyor anlamadım. sanırım o neden de toplantı haberi olacak sanrım.
    Kağıt kontrollerinde orası belli...Hala yk nın toplanmamış olmasınıda olumluya yoruyorum.Neredeyse geçmişte hiç bu tarihlere bırakmamışlar.Bakalım düşüncelerimiz doğru çıkacak mı.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by Kızılmartı Yazıyı Oku
    Kağıt kontrollerinde orası belli...Hala yk nın toplanmamış olmasınıda olumluya yoruyorum.Neredeyse geçmişte hiç bu tarihlere bırakmamışlar.Bakalım düşüncelerimiz doğru çıkacak mı.
    aynı fikirdeyim.gecen ki yükselişin ve 5.68 kadar düşüşün sebebide mal toplamaktı.bir nebze olsun başardılar.ama gidilecek çok yol var,adları eczacılar ya nedensiz gitmesin diyorlar.onun için biraz daha sabredeceğiz..

bize öküz kağnısı değil,şaha kalkmış at lazım

Sayfa 13/873 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •