Sayfa 14/147 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 105 - 112 arası.

Konu: AVHOL - Avrupa Yatırım Holding A.Ş

Esas

ÇOK fena hareketler bunlar..

Esas

Herkes sesiz olsun, beklesin

Esas

borsa çıkıyor t kuru düşüyor berbat bir kağıt bu ya

Esas

Alıntı Originally Posted by bornovalı Yazıyı Oku
    borsa çıkıyor t kuru düşüyor berbat bir kağıt bu ya
    herkes düştüğü senin kağdın çıktğı zaman hatırlamazsın merak etme.

Esas

BAYRD çok sığ bir kağıt biliyoruz ancak alış-satış çok az hisselerle gidiyor ne yapacağı belli değil

Esas

Alıntı Originally Posted by turapceyhan Yazıyı Oku
    BAYRD çok sığ bir kağıt biliyoruz ancak alış-satış çok az hisselerle gidiyor ne yapacağı belli değil
    Yolun açık olsun ben çıktım

Esas

Alıntı Originally Posted by Tekstil Yazıyı Oku
    Yolun açık olsun ben çıktım
    bende 6,10 dan vedalaşmıştım.. ama az güven verse kalırdım..gideceği bir his 6.his ytd değildir.

Esas

BORSAGUNDEM.COM-ÖZEL

Aracı kurum bazında takasların yeniden görünmeye başlanması bazı hisselerde yapılan operasyonların da daha net bir şekilde ortaya çıkmasına neden oldu. Borsagundem.com’a ulaşan iddialara göre, Adana İbo Osman Caddesi’nde kurulan ofiste 5 büyük oyuncu 25 kişilik ekiple 4 hissede operasyon yapıyor. Hitit Holding, Baysan Trafo, Denge Yatırım Holding ve Escom Bilgisayar hisselerindeki operasyonu Adanalı Yusuf, Siirtli Fevzi, Kör Şevki, ve Kocakafa Erkan yönetiyormuş. Daha önce Adana Çifte Minare, ardından Süleyman Demirel Caddesi’ndeki ofislerini İbo Osman Caddesi’ne taşıyan ekip burada bir borsa üssü kurmuş. Mecnur Çolak’ın Fulya’da kurduğu operasyon merkezine benzer bir sistem uygulayan spekülatörler 25 kişiden oluşan ekibe 25 laptop ve 25 ayrı GSM tabanlı internet bağlantısı oluşturmuş. Farklı bölgelerden farklı GSM operatörlerinden alınan internet bağlantısıyla aynı kurumlardan işlemler yapılıyormuş.

HEP AYNI KURUMLARDAN İŞ YAPIYORLAR

Zaten 1 Şubat 14 Şubat tarihleri arasında söz konusu 4 hissede yapılan işlemlerin aracı kurum dağılımına bakıldığında ilginç ayrıntılar ortaya çıkıyor. Hitit Holding, hisselerinde 1 Şubat 14 Şubat tarihinde yapılan işlemlerde Meksa Yatırım ilk sırada. Bu tarihler arasında 2 milyon 941 bin lot alım 2 milyon 822 bin lot da satım gerçekleştirilmiş Meksa Yatırım üzerinden. İşlem hacminin yüzde 45’i sadece bir kurumdan yapılmış. İkinci sırada Marbaş Menkul, üçüncü sırada da Camiş Menkul bulunuyor.

4 hissedeki aracı kurum bazında işlemlere bakıldığında ise Meksa Yatırım’ın birinci sırada olduğu, yapılan işlemlerin önemli bir kısmında kullanılan aracı kurumların da aynı olduğu gözleniyor.

Baysan Radyatör hisselerinde de Meksa Yatırım ilk sırada, işlem hacminde yüzde 37’ye ulaşmış durumda. İkinci yine Marbaş, üçüncü kurum ise Camiş Menkul. Denge Yatırım Holding’de ise yüzde 53 işlem hacmiyle Meksa birinci sırada. İkinci sırada Camiş Menkul yer alıyor.

YENİ HALKA AÇILMIŞ ŞİRKETLER

Bu üç hissenin ortak özelliği ise kısa süre önce halka açılmış olmaları ve son birkaç ay içerisinde fiyatlarını hızla yukarı gitmesi. Aralık ayı ortasında 2.5 lira seviyesinde olan Hitit Holding bugün 4 liraya yükselmiş durumda. Yılın ilk günlerinde 4 lira seviyesinde olan Baysan Trafo ise 6.5 lira seviyesini zorluyor. Yine aynı şekilde yılın ilk günlerinde 4 lira seviyesinde olan Denge Yatırım Holding ise bugün 8 lira seviyesine ulaşmış durumda. Yani söz konusu hisselerin tek ortak özelliği aynı kurumlardan yoğun işlem yapılıyor olması değil, hemen hemen aynı tarihlerde yükselmeye başlamışlar ve kısa sürede çok yüksek prim yapmışlar.

GSM HATTINDAN YERLERİ TESPİT EDİLEBİLİR

Borsagundem.com’a gelen iddialara göre Adana’da kurulan operasyon merkezindekilerinin amacı bu hisseleri yukarı çekerek yüksek fiyatlardan küçük yatırımcılara hisse satmakmış.

Farklı internet operatörlerinden, farklı şehirlerden, farklı kişiler üzerine alınmış olsa bile GSM operatörlerinin bağlantı lokasyonlarının tespit edilemeyeceğini düşünen oyuncuların operasyon merkezindeki 25 kişiyi maaşlı eleman olarak çalıştırdıkları belirtiliyor.

Bu arada, geçmişte de çok sayıda hissede operasyon yapan oyuncuların bir diğer özelliği de Anadolu’da parası olan, borsadan anlamayan işadamlarını tuzağa düşürmek. Arkalarında çok sayıda mağdur bıraktıkları için sık sık ofis değiştiriyorlarmış, her hafta sonu da Kıbrıs’a kumar oynamaya gidiyorlarmış.

Hisseler, yapılan işlemler ve yaşanan fiyat hareketleri ortada…

MEKSA YATIRIM: SÖZKONUSU ŞAHISLARIN BİZDE HESABI YOKTUR

Meksa Yatırım Başmüfettişi Dursun Sevici, Borsagundem.com’a yaptığı açıklamada, “Meksa Yatırım’ın bu iddialarla hiçbir ilgisi, bağlantısı yoktur. Haberde adı geçen şahısların şirketimizde herhangi bir hesapları yoktur” dedi.

YAZININ DEVAMI: http://www.borsagundem.com/haber/4-h...rasyon-/131792

Sayfa 14/147 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •