Sayfa 162/898 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 7181 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Dost hic stresim olmadı açıkcası. Maliyetim 1.63.Olanlar dışında bir şeyler söylenmiyor zaten bu hisse için.ki söyleniyorsa bile buranın amacı olumlu yada olumsuz düşüncelerin paylaşılması.Haklısın bu kadar ihaleye tepki vermesi hızlı yükselişler göstermesi tabiki beklenendi,istenendi ama şuan için olmadı.Takip edenler daha iyi görebilirler.Ben aselsanın tavan olduğunu hiç görmedim.tavanı geçelim bir gün de %5 ten yukarı yükseldiğini görmedim arada istisnai %6 flan yükseldiyse ben hatırlamıyorum.Döviz bence daha stresli olurdu evet daha çok kazandırırdı belki ama bu kadar rahat olmazdı.Ama sonuç önemli tabi değerlendirmek lazımdı dövizide umarım siz değerlendirmişsinizdir. 7yıldır aselsandayım bukadar yüksek rakamli ihale almıyordu doğru.ama bakış açısı yanlış.Hisselerde günlük olanlar dışında şirketin gelecek beklentiside önemli bir faktör.emeklemeden yürünmez,her şirket gibi zamanla aldığı işleri büyüyor tabiki.zirveden başlamadı bu işler.Örnek yanlış olabilir yada çeşitlendirilebilir şuan ilk aklıma gelen,Apple da ilk yükseliş zamanlarında bugünki kadar büyük işler yapmıyordu bukadar satış rakamları yoktu ama borsada bugünkinden çok kazandırıyordu.Mevzu sadece büyük işler yapmak değil beklentide buyuk faktör.İsteyen alır isteyen satar isteyen döviz alır isteyen zıp zıp hisselerden alır macera yaşar ne demiş ünlü düşünür herkesin hayatına kimse karışamaz

2. Esas

Bu tip ifadeler oldukça bu hisse daha çok kazandırır. Siz konuştukça benim daha fazla alasım geliyor. Geçmiş tecrübelerimle sabit. Ne zaman millet coşar o zaman durulmak lazım.

Esas

Alıntı Originally Posted by hakanxy Yazıyı Oku
    Paranızı döviz olarak da tutsaydınız şimdi aselsandan daha fazla kazanırdınız. Çektiğiniz stress ve sıkıntı da olmazdı. Kıyaslama için 3 yıl önce Bir önceki beyaz eşya hissesi alınsaydı(o zamanki fiyatı 5000 tl idi) şimdi fiyatı 20000 tl .. (% 400)... Bu kadar ihale almış ama küçük yatırımcıyı kandırıyor. Mehter takımı gibi yerinde sayıyor...Eskiden şu kadar kazandırdı diyenlere soruyorum. "Bu hisse o zamanlarda şimdiki aldığı kadar ihale almışmıydı ?" Ailenin Şımarık çocuğu gibi pofpoflamayın hisseyi...yatırım tavsiyesi değildir..

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    uzun vadeli bak bir de
    grafikleri aç bak
    2001 krizinden sonra dolar 1.70 civarıydı şimdi 2.90 eee kazandırmış mı?
    birde ASELSAN a bak maliyeti sıfır. % kaç hesaplayamadım bile.

Esas

hayırlı ramazanlar

Esas

Aselsan hisseniz varsa ve akparti hükümetlerı ile 5 yıl daha devam edeceksek korkmayın. 10000 lot a tamamlayan 5 yıl sonra hisseyi adet başına 40 60 tl arası satar 10bin lota hertürlü 2000 lot ile bölünmelerle varılır. Amacimiz 2000 3000 lot alım yapmak olmalı. 10000 x 50 tl ile emekli olalım.

6. Esas

Bence hissenin önündeki en büyük engel yöneticiler...3 yıldan beri füze sorununu çözemediler. Ardından halka arzı Meri teyzeye havale ettiler. Füze işinde o dönemde Çin ön planda olduğu için Meri teyze halka arzı reddetti. Bu iki sorun hala çözülmedi ve bu sorunlar çözülmediğinden yerinde saymaya devam ediyor. Borsada hiç bir hisse bu kadar ihale almasına rağmen bu kadar kötü bir performans sergilemedi. En son aldığı 467 milyon euroluk ihalede, bırakın yükselmeyi günü negatifle kapattı. Her yaptığım eleştiride diğer hissedarlardan gelen yanıt "uzun vadeli düşün, eskiden beri şu kadar kazandırdı vb"...Asıl soruların yanıtı yok..Ben hisseyi bu hale getirenlere hakkımı helal etmiyorum. Şimdiki seviyesinin çok üstünde olması gereken bir hisse...Bu herkesin faydasına olacak bişey ama küçük yatırımcıların eleştiriyi hazmetmemesini anlayamıyorum....Ben kimseye yatırımınızı şöyle yapın diye akıl vermiyorum. Haddim de değil zaten, sadece kendimce gördüklerimi ifade ediyorum..Asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. Esas

Bence hissenin önündeki en büyük engel yöneticiler...3 yıldan beri füze sorununu çözemediler. Ardından halka arzı Meri teyzeye havale ettiler. Füze işinde o dönemde Çin ön planda olduğu için Meri teyze halka arzı reddetti. Bu iki sorun hala çözülmedi ve bu sorunlar çözülmediğinden yerinde saymaya devam ediyor. Borsada hiç bir hisse bu kadar ihale almasına rağmen bu kadar kötü bir performans sergilemedi. En son aldığı 467 milyon euroluk ihalede, bırakın yükselmeyi günü negatifle kapattı. Her yaptığım eleştiride diğer hissedarlardan gelen yanıt "uzun vadeli düşün, eskiden beri şu kadar kazandırdı vb"...Asıl soruların yanıtı yok..Ben hisseyi bu hale getirenlere hakkımı helal etmiyorum. Şimdiki seviyesinin çok üstünde olması gereken bir hisse...Bu herkesin faydasına olacak bişey ama küçük yatırımcıların eleştiriyi hazmetmemesini anlayamıyorum....Ben kimseye yatırımınızı şöyle yapın diye akıl vermiyorum. Haddim de değil zaten, sadece kendimce gördüklerimi ifade ediyorum..Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Altına imzamı atarım

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    mersin
    Gönderi
    708

Esas

aynen bende ...
    zaten 2013 yılından beri gelen tüm yönetim hepsi fiyasko.....
    masa başı memuru gelen evrakı imzala ay sonu al maaşı...
    bu Arz belesını çıkardıkları anda hisse ilk darbeyi kendi yönetiminden yedi...

Sayfa 162/898 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •