Sayfa 167/177 İlkİlk ... 67117157165166167168169 ... SonSon
Arama sonucu : 1411 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: ISDMR-İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Önümüzdeki hafta izleme imkanım olmayacak, benim açımdan önemli olan 2,69 üstü kapanışlar. Maliyetimiz eski defter değerinin 0,90 olduğu zamanlar. 2017 yılında benzer karın daha fazlasının geleceğini düşünerek, 2018 yılı temettü dağıtım tarihine kadar stabil kalmaya bugün itibari ile karar verdim. Zoren gibi bir hissenin 1/3 den fazla defter değeri ile işlem görmesi bu kararı almama büyük etkendir. Bu nedenle düşmesi veya sabit kalması artık önemli değil. Bu tarz hisseler 11 ay yatar, 1 ayda %40 verir, ama olası bir bedelsiz veya benzeri bir gelişmeyi kaybetme riskini alamam.
    MKK blokaj koydurtum....

Esas

Alıntı Originally Posted by tigris Yazıyı Oku
    MKK blokaj koydurtum....
    Neden boyle birsey yapma geregi duydunuz. Sizin icin faydasi ne bunun ( bizide bilgilendirirseniz sevinirim )

Esas

Yatırımcı psikolojisi ile ilgili karı görünce sat sat baskisindan kurtulmak için MKK blokaj koyarsan ilk önce o blokaji kaldirman lazım o da ertesi gün kalkıyor karar aşamasında zaman ve günlük olağan dışı durumlardan korur yatirimciyi
    Tabi uzun dönem yatırımcı isen o disiplini kazanıp ve anlık verilerden durumlardan etkilenmemeyi öğrendikten sonra blokaj koymaya gerek kalmaz
    Isdmr, bolu, , hektas, soda blokajli hiselerim ytd....

4. Esas

Alıntı Originally Posted by xxx_44 Yazıyı Oku
    Neden boyle birsey yapma geregi duydunuz. Sizin icin faydasi ne bunun ( bizide bilgilendirirseniz sevinirim )
    Yatırımcı Blokajı, yatırımcının, MKK’daki serbest alt hesaplarında bulunan menkul
    kıymetlerini bloke ederek, hesabının kendi iradesi dışında kullanılmasını önleyen
    bir sistemin uygulanmasıdır. Bloke işlemine konu olan alt hesaptaki kıymetler,
    blokaj çözülmeden hesabın bulunduğu üye tarafından hesaptan çıkartılamaz.
    Blokaj işlemi, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırımcı blokajı uygulaması
    dışında tutulanlar hariç tüm kıymetler üzerine uygulanabileceği gibi, seçilen
    kıymetler üzerine ve adet bazında da yapılabilmektedir. Yatırımcının, blokeli
    hesabındaki kıymetleri satmak istemesi durumunda; yatırım kuruluşunaa satış
    emri vermeden önce blokajı çözmesi gerekmektedir. Sermaye artırımına konu
    kıymetler bloke edilmişse, hesaba eklenen yeni paylar da blokajlı olarak hesaba
    geçmektedir.
    Blokaj koyma işlemi hafta içi 23:00 – 08:00 saatleri arasında, hafta sonu ise saat
    sınırlaması olmaksızın gerçekleşmektedir. Ayrıca hafta içi blokaj koyma saatleri
    dışında yatırımcı blokajı emri veren yatırımcının işlemi 23:00 - 08:00 saatleri
    arasında gerçekleştirilmek üzere sisteme kaydedilmektedir.
    Blokaj çözme işlemi ise günün herhangi bir anında saat sınırlaması olmaksızın
    yapılabilmektedir.

Esas

Alıntı Originally Posted by LaZaRoV Yazıyı Oku
    Yatırımcı Blokajı, yatırımcının, MKKâ��daki serbest alt hesaplarında bulunan menkul
    kıymetlerini bloke ederek, hesabının kendi iradesi dışında kullanılmasını önleyen
    bir sistemin uygulanmasıdır. Bloke işlemine konu olan alt hesaptaki kıymetler,
    blokaj çözülmeden hesabın bulunduğu üye tarafından hesaptan çıkartılamaz.
    Blokaj işlemi, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırımcı blokajı uygulaması
    dışında tutulanlar hariç tüm kıymetler üzerine uygulanabileceği gibi, seçilen
    kıymetler üzerine ve adet bazında da yapılabilmektedir. Yatırımcının, blokeli
    hesabındaki kıymetleri satmak istemesi durumunda; yatırım kuruluşunaa satış
    emri vermeden önce blokajı çözmesi gerekmektedir. Sermaye artırımına konu
    kıymetler bloke edilmişse, hesaba eklenen yeni paylar da blokajlı olarak hesaba
    geçmektedir.
    Blokaj koyma işlemi hafta içi 23:00 â�� 08:00 saatleri arasında, hafta sonu ise saat
    sınırlaması olmaksızın gerçekleşmektedir. Ayrıca hafta içi blokaj koyma saatleri
    dışında yatırımcı blokajı emri veren yatırımcının işlemi 23:00 - 08:00 saatleri
    arasında gerçekleştirilmek üzere sisteme kaydedilmektedir.
    Blokaj çözme işlemi ise günün herhangi bir anında saat sınırlaması olmaksızın
    yapılabilmektedir.
    Aciklama icin sagolun bende blokaji koydum 👍

Esas

Selam beyler. 2.98 den gonderdiklerimi az az almaya basladim.hala kisa vade 1.60 ve 1.40 hedeflerim var .orta vade hedefim 6 tl.uzun vade 12 tl.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Esas

2.98 den sat 2.74den yerine koy kısa vade hedef 1.60. Madem öyle 1.60 ı beklemek lazım değilmi?

Sayın kızıldağın yazdıklarına katılıyorum üzülmemek için nötr olmak şuan için en iyisi sanki.

Gelini süslediler, fiyat müsayit , piyasa yukarıda buralardan halka açıklık oranı artmaz mı , oran artsa yerli yabancı kolay talip olur diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    İZMİT-İSTANBUL
    Gönderi
    2,835

Esas

Kendi alım satımını yazmak için değil, toplumsal fayda için kurulmuş bu siteler maalesef EGO yeri olarak kullanılıyor.

Sayfa 167/177 İlkİlk ... 67117157165166167168169 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •