Sayfa 185/585 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 4673 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: ERBOS Erbosan Erciyas Boru Sanayii Ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

Sermaye artırımı olsa bile yüksek oranda olmayacak çünkü kayıtlı sermaye yi artırmayıp aynen 2019 a kadar uzattılar... Üç aylık kar 10 milyon olursa güzel olur...

Esas

her ay üç beş lot da olsa biriktirmeyi düşünüyorum, hedef fiyatı ister 25 olsun ister 250 sorun yok

3. Esas

Hisse ye girdik resmen kuruttuk 3 gündür tık yok erbos ta
    Bakalım bu hafta yönünü belli edecek mi
    Çok kasıyor spek... kim yaman çıkacak spek efendi ....ytd.....

Esas

Bazıları 8 bazıları 10 ve üstü kar bekliyor.arkadaslar boşuna yüksek beklentiler yaratmayın.bu hisse için 6 7 arası gelecek gibi.sanal beklenti yaratmayın.

Esas

Sanal olmayacak beklentilerle Piyasa yapicilarin ekmeğine yağ sürmeyin.

6. Esas

Alıntı Originally Posted by A.EREN Yazıyı Oku
    Sanal olmayacak beklentilerle Piyasa yapicilarin ekmeğine yağ sürmeyin.
    Şuna emin olun...sanal bilanço beklentisiyle hareket etseydi...sırf mal çıkmak için şuanda erbosu 55...60 fiyata çekerlerdi...

Tabi bu benim görüşüm...ben çok uçmamakla bbirlikte 8 ve 10 arası bekliyorum...

7. Esas

Bilancoya bir hafta kala esas hareket başlarsa o zaman bilanco hakkında fikir verir...

Şuandan itibaren iki haftadan az kaldı...yavaş yavaş hareketi başlaması lazım asaslında..

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    çekmeköy / istanbul
    Gönderi
    681

Esas

Alıntı Originally Posted by hisseci44 Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar,

Bir genel kurul daha sona erdi. Normal de genel kurumlardan pek önemli bir karar çıkmaz, nitekim erbosanda da öyle oldu. Ancak en azından olumsuz bir şey çıkmadı. Önceki genel kurumlardan farklı olarak en azından bu genel kurulda bedelsiz bir engel göstermeyecek yeşil ışık bile yaktılar. Son 8 genel kurulu bilirim bedelsiz konuşulmadı, 2013 de bedelsize engel imtiyazlar gösterildi şimdi ise sorun yok denildi. Haliyle gk da evet artıracağız diyemezler zaten suç olur. Önümüzdeki günlerde sürpriz bir yönetim kurulu kararı ile her an bedelsiz gelebilir. Mühim olan şirketin karşılığının devam etmesi.

15 güne kadar bilanço gelecek bakalım nasıl bir bilanço göreceğiz. Beklentisi çok yüksek olan arkadaşlar okuyorum ancak benim beklentim 6 ile 8 arası ki bu da erbos gibi mikro sermayeli bir hisse için çok iyi zaten.
    Dolardaki yükseliş erbosan ın cirosunu olumlu etkileyecektir, dolayısıyla ciro ve yanısıra karlılık artacaktır. Anacak kasada ki dolara çok güvenmemek lazım çünkü dolar borcumuzdur epeyce var alacaklarının olduğu gibi. Son bilançoda dolardaki %10 luk bir artışın şirkete ne kadar zarar yazacağı açıkca belirtilmişti zaten. umarım dolar pozisyonu artmıştır da bu kadar zarar yazamaz.
    Diğer taraftan en önemli kalemi de çinko ki 3 aylık süreçte çinko son 1 yılın en düştüğünü gördü. Nisan da tekrar toparlandı ancak bu yükseliş 6 aylık bilançoda görülecek.

Özetle aslında çinkodaki düşüş ve dolardaki yükseliş bilançosu kötü etkilemiş olmalı ancak yinede ciroları yükseliş bu durumu dengeleyecektir, dolayısıyla olağan üstü bir kar beklemiyorum ancak 6-8 arası bir kar hisseyi zinde tutar fikrindeyim, yinede erbos muhasebe kambiyo da başarılıdı, belkide sürpriz işlemler yapmıştır.
    Erbosan aslında tek derdi ucuzluk sendromu, yıllardır atamadı üzerinden eskiden beri hep ucuz.

Herkese bol kazançlar

12 aylık bilançoda dolardaki %10 luk bir artışın 422,000 tl zarar vereceğini söylemiş şirket
    Son düzenleme : hisseci44; 27-04-2015 saat: 23:00.

Sayfa 185/585 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •