Sayfa 2/1002 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 9 - 16 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.

Esas

Tamamen bıktırma operasyonu uzun vadede Vize yeni havaalanı yeni daha düşük yakıt tasarruflu daha kapasiteli uçak teslimatları muhtemel ortaklık yada muhtemel bir satış mutlaka fiyatlanacaktır

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Bence hicbirseyden emin olmayin o 5 adet 737 parasini bizdende cikarabilir ustune birde 15 milyon lotu kafamiza cakar. Burda kufurler havada ucusur.

Esas

O kadar boktan hisse yukseldi bu yukselmeyi birak dahada asagi dustu bir sebep vardir kesin hayallere kapilmayin. 10 tl yapsa hanginiz tahtayi kaldiracak gucu var. Turkiyede 1 allahin kulu cinali istemeden bu tahtadan 1 lot dahi alamaz

Esas

Alıntı Originally Posted by Romatoid Yazıyı Oku
    O kadar boktan hisse yukseldi bu yukselmeyi birak dahada asagi dustu bir sebep vardir kesin hayallere kapilmayin. 10 tl yapsa hanginiz tahtayi kaldiracak gucu var. Turkiyede 1 allahin kulu cinali istemeden bu tahtadan 1 lot dahi alamaz
    Orası oyle cin ali istemeden ama bir gun son bulacak cin alinin bu operasyonu. ..sıkmıyorum artık canımı. Va hatta biraz daha ara ara alıp ustune ekleyeceğim. .4200 lotum var bu fıyatlarda kaldığı surece alabildiğimce alarak 10000 lota cikarayim diyorum. .. ytd...

Esas

Zararda olan arkadaşlar umarım zararlarını misliyle bir an önce çıkarırlar.
    Yaklaşık 1 yıl kadar önce Bir arkadaşımın tavsiyesi ile İleride Güzel Olur diye düşünüp Bir Miktar Pegasus Aldım .
    Allah'tan Temettü Vermiyor Diye Çok Yüklü Miktarda Hisse Almamışım.
    O ara hiç İhtiyacım Olmayan Bir para ile Aldığım İçin Çok Detaylı inceleme Gereği Duymamıştım .
    Öncelikle Bilmediğimden Soruyorum Sorum Basitse Lütfen Kimse Kusuruma Bakmasın , Benim Anlamadığım

Toplam Gelir

2012 1919 net kar : 126
    2013 2393 net kar : 92
    2014 3081 net kar : 143
    2015 3488 net kar : 131

2012 'den 2015 'e Yakıt Maliyetin Düşmüş 3'te 1 düşmüş Pegasus'un Toplam Geliri neredeyse 2 katına çıkmış Ancak Kar sadece 5 milyon tl artmış . Usd Kur farkından mı bu , yoksa başka bir sebebi mi var ?

Bu arada ;

Sorumun Cevabını Buldum Sanırsam

http://www.energyaero.com/haber/BIR-...TI-NEDIR/23430

Net kar 131 milyon tl + hedge zararı (170 ) toplam kar 300 milyon tl
    hedge zararı olmasa hisse başı kar 2,93 civarı .
    Şirket 5,5 yıllık karına satılıyor an itibariyle .

Yukarıda Yazdıklarım Işığında Sorumun Son Hali Aşağıdaki Gibidir , yanlış yazdığım bir şey varsa bu arada lütfen uyarın

1-)Bu hedge Olayı Dışında Piyasanın Fiyatladığı Başka Bir Şey Var mı ?
    2-)Birde Bu hedge Kontrat ile sanıyorum Bunlar Ne zaman Sonlanacak Bilen Birisi Var mı ?

Bugune Kadar Zararına Hiç Hisse satmadım , buda istisnasız böyle olacak en fazla ilerde birilerine kalır . Elimde Hiç İhtiyacım Olmayan Bir para Var Maliyet Düşürmelimiyim yoksa beklemeliyim onu anlamaya çalışıyorum .

Cevaplar İçin Teşekkür ederim
    Son düzenleme : investtment; 26-03-2016 saat: 03:04.

Esas

Alıntı Originally Posted by investtment Yazıyı Oku
    Toplam Gelir
    2012 1919 net kar : 126
    2013 2393 net kar : 92
    2014 3081 net kar : 143
    2015 3488 net kar : 131

Net kar 131 milyon tl + hedge zararı (170 ) toplam kar 300 milyon tl
    hedge zararı olmasa hisse başı kar 2,93 civarı .
    Şirket 5,5 yıllık karına satılıyor an itibariyle .

Yukarıda Yazdıklarım Işığında Sorumun Son Hali Aşağıdaki Gibidir , yanlış yazdığım bir şey varsa bu arada lütfen uyarın
    1-)Bu hedge Olayı Dışında Piyasanın Fiyatladığı Başka Bir Şey Var mı ?
    2-)Birde Bu hedge Kontrat ile sanıyorum Bunlar Ne zaman Sonlanacak Bilen Birisi Var mı ?

Bugune Kadar Zararına Hiç Hisse satmadım , buda istisnasız böyle olacak en fazla ilerde birilerine kalır . Elimde Hiç İhtiyacım Olmayan Bir para Var Maliyet Düşürmelimiyim yoksa beklemeliyim onu anlamaya çalışıyorum .
    Cevaplar İçin Teşekkür ederim
    Güzel tespitler ve sorular... Ne güzel vurgulamışsınız Şirket 5,5 yıllık kârına satılıyor an itibariyle, diye.
    Sorularınızın cevabı olarak borsada satılabilir tipe dönüştürülen yaklaşık 15 milyon hisse baskısı, yönetimsel beceriksizlikler, hizmet memnuniyetsizliği gibi sebeplerin dile getirildiğini söyleyelim.

Maliyet düşürmenin hissenin aşağı yönlü olması durumunda bir anlamı olmayacağı için kimse tavsiye etme durumunda olmaz. Ama 5000, 10.000 lotla burada bekleyenler varsa yükselme beklentisi de var demektir.

7. Esas

Pegasus Yaktın beni 12000 tl zarar

Esas

Alıntı Originally Posted by yunuscam0147 Yazıyı Oku
    Pegasus Yaktın beni 12000 tl zarar
    Satılmayan kâğıtta zarar yoktur. Ben 35.000 TL kârı gördüm de ne oldu? Satmadığım kâğıt bana kâr bırakmadıysa satmadığın kâğıdın da sana zarar yazması söz konusu değil. (Şimdilik diyelim.) Allah, memnun olacağımız rakamlarla bu kâğıttan çıkmayı nasip etsin.

Sayfa 2/1002 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •