Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 82 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Borsacı hastalıkları

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Frankfurt am Main
    Gönderi
    1,311

Esas

Alıntı Originally Posted by b.a.b.a.l
    Bunun bir benzerini uzun zamandır ben de yapıyorum. Bir zamanlar kim görse "abi ne aliim ne", ya da "5.000' den aldım 4.000' e indi ama 10.000' e gitçekmiş ne dersin" muhabbetlerine girerlerdi. Ben de uzun uzun anlatırdım. Uzunca bir süredir "yok artık ilgilenmiyorum" diyorum. Bir de en sinir bozucu olan şey: Epey uzun zamandır sürekli borsadasınızdır, en kötü günlerde dahi mal taşırsınız ve bir dönem üst üste 3 gün borsa tavan yaptığında çevrenizdeki herkes "oooo abi bu akşam sendeniz" nidalarıyla haykırır işte ona da tilt olurum.
    Bir arkadasim var,borsayla hic bir alakasi yoktur,sadece benim ruh halimi kestirebilmek icin internetten endekse bakiyor,gecen gün görüstügümüzde resmen taziye ziyaretine gelmis gibi:
    "-Abi duydum cok üzüldüm,borsa yüzde 2 kadar düsmüs,Allah beterinden saklasin insallah"
    "-Yok abicim,bende Izocam diye bi yalitim firmasinin hissesi var,o yüzde 8 kalkti,kötü bisey yok"
    "Abi borsa 1 düsmüsse senin hisse 4 düsmüs,hala iyimserligini koruyabiliyorsun ya,hayranim senin bu gayretine"

Adama neden "prim yapti" demedim,"yükseldi" demedim de kalkti dedim onu mu düsüneyim,hayran oldugu seye mi sasirayim,yoksa borsa 2 düserken yüzde 8 kazandigima israrla inanmak istememesine mi öfkeleneyim bilemedim ama öyle bir dumur bakisim vardi,kelime sarfetmeme gerek kalmadi dedigimi bes saniye sonra kavrayabilmesi icin..Dil dislerin arasindan disari cikmis,gözler hafif kisik,sol el saclari kasiyor,öyle bir vaziyette 5 saniye baktim galiba

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    3,875

Esas

Borsanın bende bıraktığı hastalığa bir ad bulamadım. Ama olay şöyle gelişiyor hareketli bir hissede işlem hacmindeki rakamlar sürekli değişiyor. Alımda veya satımda fark etmiyor. İşte bu rakamların sürekli değişmesini, bir süre sonra aynen benzin pompasındaki göstergedeki rakamların değişimine benzetiyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by FoReVeR
    Borsanın bende bıraktığı hastalığa bir ad bulamadım. Ama olay şöyle gelişiyor hareketli bir hissede işlem hacmindeki rakamlar sürekli değişiyor. Alımda veya satımda fark etmiyor. İşte bu rakamların sürekli değişmesini, bir süre sonra aynen benzin pompasındaki göstergedeki rakamların değişimine benzetiyorum.
    .. Hele IHLAS taki islem hacmi Tanker gemileri doldurur tasırır.Ama ses var goruntu yok derler ya aynen oyle.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    3,875

Esas

Alıntı Originally Posted by nhakanay
    .. Hele IHLAS taki islem hacmi Tanker gemileri doldurur tasırır.Ama ses var goruntu yok derler ya aynen oyle.
    Durumumuz vahim...

Esas

merak

Esas

ekrana fazla bakmaktan ön bellekteki yükleme yüzünden gerilim baş ağrısı (migrenin bir öncesi)

7. Esas

Perşembe günü hareketsiz oturmaktan sırt ağrısı başladığı için artık ekran karşısında arada bir ayaklanıp tuşlara öyle basıyorum. Bu şekilde yaptığım al-satlar çok pozitif oldu. İşe yarıyor tavsiye ederim

Not: Yuh artık yani yok bir de at nalı asalım boynumuza

8. Question

Alıntı Originally Posted by b.a.b.a.l
    Bu konu daha önce açıldı mı bilmiyorum ama bence önemli. Benim ilk aklıma gelenler; başağrısı ve ilerlerse migren, çarpıntı, tansiyon, gastrit ve devamında ülser, reflü, ilerleyen yaşlarda strese bağlı şeker, görme problemleri ve göz tansiyonu, sürekli hareketsiz ekran başında oturmaktan dolayı sırt ve bel ağrıları, hızlı klavye kullanma sonucunda carpal tünel sendromu, ekran başında birşeyler yemekten dolayı obezite ve kalp...

Yani genç borsacı arkadaşları korkutmak gibi olmasın ama durum bu. Aramızda bunlardan sorunu olan ve bunu borsaya bağlayan ya da tavsiye, çözüm vs birşeyler eklemek isteyen var mı?
    abi korkuttun beni. karar verdim bu işi bırakıyorum, canımdan kıymetlimi yav.

şaka maka benim gözler şu an çok sağlam( saç gitti o ayrı konu) ama bozulacak diye korkuyorum ne yalan söyleyim. tavsiyeniz nedir bi dinlendirici alsam acaba sorunu çözebilirmiyim.

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •